Česká golfová federace

Aktuality

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči v TOP 10

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči v TOP 10

Petr Halaburda, Čtvrtek 23. září 2021

Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi před závěrečným hracím dnem na hřišti Evian Golf Resortu na břehu Ženevského jezera ztráceli na bronzové medaile dvě rány, ale i když podali podobný výkon jako v druhém kole, nakonec je předstihla dnes skvěle finišující Belgie (+37).

Celkové týmové skóre (+38) stačilo s přehledem na páté místo, ale pódiové umístění bylo daleko; dvě nejvyšší místa berou dva francouzské výběry (+15 resp. +26), třetí končí Itálie (+29).

V individuální soutěži se dnes zaskvěl Louis Klein (-1), což byl jeden ze tří výsledků kola pod par hřiště. I proto se dokázal probít v konečném pořadí do TOP 10, dělené osmé místo bral za skóre +9 (74+78+70). Naopak Matouš Zach si trochu pohoršil, s výsledkem +11 (77+71+76) skončil jedenáctý.

V dívčí kategorii se díky vyrovnaným výkonům dokázala prosadit mezi nejlepší Kristina Lebová, která bere za skóre +21 (79+77+78) sedmou příčku, druhá česká golfistka Annika Kohoutková obsadila deváté místo +22 (79+75+81).

"Pochvalu za poslední den si zaslouží především Louis, ale bojovali i další. Škoda prvního kola, pak se ztráta už složitě stahovala. Ale dokázali jsme i tak porazit silné týmy jako je Dánsko a Španělsko, toho si ceníme," uvedl po posledním hracím dnu kapitán výběru Svatopluk Býma, který společně s trenérkou Zuzanou Mašínovou doprovázel české hráče.

Konečné výsledky družstva
Konečné výsledky jednotlivci

FOTO Czech Golf Team

 

 

 

Datum: Čtvrtek 23. září 2021
Všechny články autora

Související články

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde