Česká golfová federace

Aktuality

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči v TOP 10

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči v TOP 10

Petr Halaburda, Čtvrtek 23. září 2021

Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi před závěrečným hracím dnem na hřišti Evian Golf Resortu na břehu Ženevského jezera ztráceli na bronzové medaile dvě rány, ale i když podali podobný výkon jako v druhém kole, nakonec je předstihla dnes skvěle finišující Belgie (+37).

Celkové týmové skóre (+38) stačilo s přehledem na páté místo, ale pódiové umístění bylo daleko; dvě nejvyšší místa berou dva francouzské výběry (+15 resp. +26), třetí končí Itálie (+29).

V individuální soutěži se dnes zaskvěl Louis Klein (-1), což byl jeden ze tří výsledků kola pod par hřiště. I proto se dokázal probít v konečném pořadí do TOP 10, dělené osmé místo bral za skóre +9 (74+78+70). Naopak Matouš Zach si trochu pohoršil, s výsledkem +11 (77+71+76) skončil jedenáctý.

V dívčí kategorii se díky vyrovnaným výkonům dokázala prosadit mezi nejlepší Kristina Lebová, která bere za skóre +21 (79+77+78) sedmou příčku, druhá česká golfistka Annika Kohoutková obsadila deváté místo +22 (79+75+81).

"Pochvalu za poslední den si zaslouží především Louis, ale bojovali i další. Škoda prvního kola, pak se ztráta už složitě stahovala. Ale dokázali jsme i tak porazit silné týmy jako je Dánsko a Španělsko, toho si ceníme," uvedl po posledním hracím dnu kapitán výběru Svatopluk Býma, který společně s trenérkou Zuzanou Mašínovou doprovázel české hráče.

Konečné výsledky družstva
Konečné výsledky jednotlivci

FOTO Czech Golf Team

 

 

 

Datum: Čtvrtek 23. září 2021
Všechny články autora

Související články

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...
Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...

02.09.2021 | Česká amatérka Denisa Vodičková byla v úvodním hracím dnu PING Junior Solheim Cupu úspěšná napůl. Se svojí italskou spoluhráčkou Francescou Fiorelliniovou nejdříve suverénně ovládly fourball, ale v odpoledním foursomu odešly těsně poraženy.

Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...
Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...

01.09.2021 | Šestnáctileté amatérce Denise Vodičkové dnes začíná velký svátek: bude hájit evropského výběru juniorské verze slavného Solheim Cupu. Utkání mezi nejlepšími Evropankami a Američankami do 18 let začíná v Sylvania Country Clubu v Ohiu. ...

Denisa Vodičková byla nominována na juniorský ...
Denisa Vodičková byla nominována na juniorský ...

26.07.2021 | Šestnáctiletá česká golfistka Denisa Vodičková byla nominována do dvanáctičlenného výběru Evropy pro prestižní PING Junior Solheim Cup. Nominaci dnes oznámila kapitánka a golfová legenda Annika Sörenstam.

Vodičková na European Young Masters obhájila bronz
Vodičková na European Young Masters obhájila bronz

24.07.2021 | Denisa Vodičková obhájila na European Young Masters ve Finsku bronzovou medaili z předchozího šampionátu na domácí půdě. Po druhém kole vedoucí česká golfistka i finálové kolo zahrála pod par hřiště, ale nestačila na finišující soupeřky.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP