Česká golfová federace

Aktuality

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

Petr Halaburda, Úterý 21. září 2021

Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Hřiště Evian Resort s výhledem na Ženevské jezero je tradičně hostitelem nejlepších mladých hráčů Evropy do čtrnácti let, kteří se střetávají ve třídenním klání, v němž se hodnotí výsledky národních čtyřčlenných družstev a také jednotlivců.

S náročným hřištěm měli dnes mladí golfisté a golfistky poměrně problémy, pouze třem hráčům se podařilo zahrát pod par hřiště (71). Nejlépe se vedlo Slovákovi Tomášovi Šmičkovi (-2).

Jenže protože jde především o týmovou soutěž, Slovensku ani skvělý výsledek lídra turnaje zatím nepomohl k lepšímu než aktuálně devátému místu. Češi hráli vyrovnaněji a patří jim průběžné sedmé místo, na stupně vítězů ztrácejí po úvodním dnu osm ran.

Nejlépe se s nástrahami hřiště popral Louis Klein (74), o tři rány zpět je Matouš Zach (77), stejné skóre (79) uhrála obě děvčata – Annika Kohoutková i Kristina Lebová. Děvčata i Klein jsou v elitní desítce svých kategorií.

„Je to podmínkami zatím asi nejtěžší Evian, co jsem dosud zažil. Hřiště je extrémně podmáčené, některé jamky byly pozměněny z pětiparu na čtyřpar, pro děti to bylo skutečně těžké, přestože počasí dnes golfu přálo. Možná jsme od startu měli trochu vyšší očekávání, ale ztráta na medailové pozice není rozhodně vysoká, máme ale co zlepšovat. Tým dostal hned po hře potřebné informace, naše strategie se nemění,“ okomentoval úvodní kolo kapitán Svatopluk Býma.

LEADERBOARD družstva
LEADERBOARD jednotlivců

FOTO facebook.com

Datum: Úterý 21. září 2021
Všechny články autora

Související články

Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...
Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...

19.01.2021 | Přes kvalifikaci se musel probít Filip Jakubčík do hlavní části prestižního turnaje Sean Foley Perfomance Junior Championship, který pak suverénně vyhrál (-7) s náskokem osmi ran a dokonale zaskočil domácí favority.

Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...
Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...

16.11.2017 | Před sebou má průlomový rok 2018. Sára Kousková v něm odmaturuje a její další kroky povedou za oceán. V současnosti jedna z nejlepších českých amatérek, členka Czech Golf Teamu, podepsala před týdnem studijní smlouvu s University of Texas v Austinu.

Reprezentační vrchol se blíží, české týmy cestují ...
Reprezentační vrchol se blíží, české týmy cestují ...

07.07.2017 | Pouhé čtyři dny zbývají do startu reprezentačního vrcholu sezóny. V úterý 11. července odstartují na čtyřech místech v různých částech starého kontinentu mistrovství Evropy v kategoriích mužů, žen, dívek a chlapců do 18 let. České týmy se vydávají do dějiště v sobotu.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...
Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...

02.09.2021 | Česká amatérka Denisa Vodičková byla v úvodním hracím dnu PING Junior Solheim Cupu úspěšná napůl. Se svojí italskou spoluhráčkou Francescou Fiorelliniovou nejdříve suverénně ovládly fourball, ale v odpoledním foursomu odešly těsně poraženy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP