Česká golfová federace

Aktuality

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

Petr Halaburda, Úterý 21. září 2021

Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Hřiště Evian Resort s výhledem na Ženevské jezero je tradičně hostitelem nejlepších mladých hráčů Evropy do čtrnácti let, kteří se střetávají ve třídenním klání, v němž se hodnotí výsledky národních čtyřčlenných družstev a také jednotlivců.

S náročným hřištěm měli dnes mladí golfisté a golfistky poměrně problémy, pouze třem hráčům se podařilo zahrát pod par hřiště (71). Nejlépe se vedlo Slovákovi Tomášovi Šmičkovi (-2).

Jenže protože jde především o týmovou soutěž, Slovensku ani skvělý výsledek lídra turnaje zatím nepomohl k lepšímu než aktuálně devátému místu. Češi hráli vyrovnaněji a patří jim průběžné sedmé místo, na stupně vítězů ztrácejí po úvodním dnu osm ran.

Nejlépe se s nástrahami hřiště popral Louis Klein (74), o tři rány zpět je Matouš Zach (77), stejné skóre (79) uhrála obě děvčata – Annika Kohoutková i Kristina Lebová. Děvčata i Klein jsou v elitní desítce svých kategorií.

„Je to podmínkami zatím asi nejtěžší Evian, co jsem dosud zažil. Hřiště je extrémně podmáčené, některé jamky byly pozměněny z pětiparu na čtyřpar, pro děti to bylo skutečně těžké, přestože počasí dnes golfu přálo. Možná jsme od startu měli trochu vyšší očekávání, ale ztráta na medailové pozice není rozhodně vysoká, máme ale co zlepšovat. Tým dostal hned po hře potřebné informace, naše strategie se nemění,“ okomentoval úvodní kolo kapitán Svatopluk Býma.

LEADERBOARD družstva
LEADERBOARD jednotlivců

FOTO facebook.com

Datum: Úterý 21. září 2021
Všechny články autora

Související články

Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...
Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...

19.01.2021 | Přes kvalifikaci se musel probít Filip Jakubčík do hlavní části prestižního turnaje Sean Foley Perfomance Junior Championship, který pak suverénně vyhrál (-7) s náskokem osmi ran a dokonale zaskočil domácí favority.

Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...
Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...

16.11.2017 | Před sebou má průlomový rok 2018. Sára Kousková v něm odmaturuje a její další kroky povedou za oceán. V současnosti jedna z nejlepších českých amatérek, členka Czech Golf Teamu, podepsala před týdnem studijní smlouvu s University of Texas v Austinu.

Reprezentační vrchol se blíží, české týmy cestují ...
Reprezentační vrchol se blíží, české týmy cestují ...

07.07.2017 | Pouhé čtyři dny zbývají do startu reprezentačního vrcholu sezóny. V úterý 11. července odstartují na čtyřech místech v různých částech starého kontinentu mistrovství Evropy v kategoriích mužů, žen, dívek a chlapců do 18 let. České týmy se vydávají do dějiště v sobotu.

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde