Česká golfová federace

Aktuality

Filip Mrůzek hodlá znovu posunout svoji kariéru

Filip Mrůzek hodlá znovu posunout svoji kariéru

Petr Halaburda, Pátek 14. ledna 2022

Dvanácté místo na Czech Masters na Albatrossu, vítězství na Czech Open v Berouně a Slovak Open na Penati, ale i ocenění výroční cenou od české PGA. Loňský rok byl pro Filipa Mrůzka nakonec velmi úspěšný, přestože tomu z kraje sezóny mnoho nenasvědčovalo. A další posun kariéry by si přál také letos.

Loňská sezóna naučila Filipa Mrůzka především trpělivosti. „Začátek sezóny nebyl nic moc, ale pak jsem uhrál výsledek na Czech Masters a udělal tak zápis do české golfové historie, vyhrál Czech i Slovak Open, takže jsem mohl být spokojen. Celá sezóna mi ale především potvrdila, že pokud člověk maká, dává golfu vše co je potřeba a věří si, tak se výsledky dostaví,“ vrátil se k loňskému roku třicetiletý český profesionál a na podobném základu hodlá postavit i nastávající sezónu.

Ani pokračující všudepřítomná omezení kvůli koronaviru ho neomezovala. „Snažil jsem se covid moc neřešit a využít v rámci tréninku i startů na maximum. Nijak jsem se tím nestresoval a pevně věřím, že letos už budeme mít možnost fungovat v golfu i normálním životě bez větších omezení, jak jsme byli zvyklí.“

Na tom, aby mu přinesla úspěchy i letošní sezóna, už tvrdě pracuje. „Hodně to bylo zatím o kondici, ale také využívám indooru v Golf Arts. Ale já nejsem moc indoorový, takže jak to jen je možné, tak vyrazím na driving na Cindu, nebo přímo na otevřené hřiště. A mám radost z toho, že už na řadě míst se snaží mít otevřeno přes zimu, pokud to počasí dovolí,“ potvrzuje, že je vyznavačem golfu coby celosezónního sportu.

Zatím je Filip sice v období tvrdé přípravy, ale už vidí i obrysy turnajového roku. „Koncem ledna mě čeká turnaj v Dubaji, v březnu a dubnu přijdou úvodní turnaje Pro Golf Tour v Egyptě. A pak především turnaje Challenge Tour v Česku, na které se chci kvalitně připravit,“ připomněl první vrchol sezóny.

Ostatně na Challenge Tour by měl dostat s hrací kartou 17 šanci v podobě i dalších startů. „Věřím, že i s volnými kartami od pana Dědka bych mohl absolvovat deset až patnáct turnajů,“ doufá, že dostane dostatek šancí bojovat o další posun ve své kariéře. Další starty si může případně vybojovat za vysoká umístění v turnajích.

Žádné přesné cíle pro nadcházející rok si přesto nedává. „Nemám žádná konkrétní očekávání. Chci dát každému startu sto procent a věřím, že budu ve své kariéře dál stoupat. Nadále mým dlouhodobým cílem zůstává hrát jednou pravidelně na European Tour, dostat se na major turnaje. Těším se na každý progres, půjdu do sezóny naplno, ale s pokorou,“ neskrývá Filip Mrůzek vysoké ambice pro další část golfového kariéry.

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Pátek 14. ledna 2022
Všechny články autora

Související články

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Tři Češi prošli cutem na Kaskáda Golf Challenge
Tři Češi prošli cutem na Kaskáda Golf Challenge

02.07.2021 | Do víkendových kol turnaje Kaskáda Golf Challenge ze série Challenge Tour se probojovali tři Češi. Nejlépe si vede Stanislav Matuš na děleném pátém místě. Cutem prošli také Jan Cafourek a Šimon Zach. Ve vedení je Němec Marcel Schneider. ...

Šimon Zach obsadil na Challenge Tour 45. místo
Šimon Zach obsadil na Challenge Tour 45. místo

16.05.2021 | První start na Challenge Tour v rozehrané sezóně má za sebou Šimon Zach, který obsadil dělené 45. místo na turnaji Range Servant Challenge by Hinton Golf ve švédském Malmö. Po vydařeném sobotním kole dnes zahrál nejhorší kolo v soutěži (74).

Spilková pokračuje na LPGA, dva Češi na Challenge ...
Spilková pokračuje na LPGA, dva Češi na Challenge ...

01.05.2019 | Klára Spilková pokračuje na LPGA Tour dalším startem v Kalifornii, Jan Cafourek a Filip Mrůzek se představí na turnaji European Challenge Tour ve Španělsku a hned sedm hráček bude hájit české barvy na turnaji série LET Access Series ve Švýcarsku.

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...
TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...

23.05.2022 | Třetí cut v sezóně a doposud nejlepší umístění na LET zaznamenala Tereza Melecká. Dařilo se i Filipu Mrůzkovi, který na Challenge Tour obsadil solidní 37. místo. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla také Klára Spilková.

Mužský profigolf v roce 2022 v tuzemsku: Czech ...
Mužský profigolf v roce 2022 v tuzemsku: Czech ...

05.01.2022 | Stejně jako v předchozím roce také letos se na českém území uskuteční turnaj D+D REAL Czech Masters ze série DP World Tour a stejný promotér plánuje také tři akce nižší Challenge Tour. Na nejvyšším okruhu bude opět startovat Ondřej Lieser.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP