Česká golfová federace

Aktuality

Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu

Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu

Petr Halaburda, Sobota 13. listopadu 2021

Zástupci 44 ze 49 členských zemí Evropské Golfové Asociace (EGA) jednali na Islandu. Třídenní program vyvrcholil dnes hlavní konferencí EGA Annual General Meeting a obměnilo se složení exekutivy včetně pozice šéfa Centrální zóny, kterou opustil Zdeněk Kodejš.

Loňské jednání se kvůli koronaviru neuskutečnilo, a tak se funkcionáři sešli poprvé od roku 2019. „Ve čtvrtek je na programu tradičně výměna zkušeností z posledních sezón, letos s důrazem na to, jakým způsobem je ovlivnil covid. Páteční dopoledne bylo ve znamení workshopů, odpoledne se uskutečnily schůze jednotlivých zón. Naši centrální naposledy šéfoval Zdeněk Kodejš,“ popsal dění generální sekretář ČGF Aleš Libecajt, který se rokování zúčastnil po boku prezidenta ČGF Vratislava Jandy.

Zdeněk Kodejš vedl Centrální zónu od listopadu 2017 a byl tak současně členem exekutivy EGA, vrcholného orgánu evropského golfu. Byl druhým Čechem v této pozici, v první dekádě tohoto století měl stejnou roli tehdejší prezident ČGF Milan Veselý. Ve funkci může být každý funkcionář maximálně po dobu dvou dvouletých období.

Nové obsazení vedení EGA se řešilo na dnešním jednání hlavní konference (EGA Annual General Meeting), která schvaluje hospodaření, rozpočet na další období, bere na vědomí zprávy všech úseků a volí i jmenuje zástupce do jednotlivých funkcí.

Tradičně s dvouletým předstihem tak byla zvolena nová prezidentka (President-Elect) Caroline Huyskes z Nizozemska, šéfem Championship Committee (obdoba STK) bude Yves Hofstetter (Švýcarsko). Českého zástupce Zdeňka Kodejše nahradí maďarský funkcionář Gábor Gágyor, Severní zónu přebírá Hanna Hartikainen (Finsko) a Jižní zónu Portugalec Miguel Franco De Sousa.

Příští jednání EGA Annual General Meeting se uskuteční 18. listopadu 2022 v Římě.

 

 

 

Datum: Sobota 13. listopadu 2021
Všechny články autora

Související články

Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...
Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...

16.11.2019 | Výroční valná hromada Evropské golfové asociace (EGA) dnes v Chantilly potvrdila, že i v dalším dvouletém období bude šéfem centrální zóny Zdeněk Kodejš. Prezident ČGF tak zůstane i nadále členem nejužšího vedení evropského golfu. Novým prezidentem EGA byl zvolen Haukur Örn Birgisson z Islandu.

Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA
Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA

18.11.2017 | Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš byl dnes potvrzen do čela Centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA) a současně se stal členem exekutivy, nejvyššího orgánu evropského golfu. Očekávané zvolení českého golfového funkcionáře bylo završeno na Výroční konferenci EGA v Lausanne.

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov
Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

19.03.2022 | Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

Iniciativa Svobodu Ukrajině
Iniciativa Svobodu Ukrajině

03.03.2022 | Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP