Česká golfová federace

Aktuality

Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu

Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu

Petr Halaburda, Sobota 13. listopadu 2021

Zástupci 44 ze 49 členských zemí Evropské Golfové Asociace (EGA) jednali na Islandu. Třídenní program vyvrcholil dnes hlavní konferencí EGA Annual General Meeting a obměnilo se složení exekutivy včetně pozice šéfa Centrální zóny, kterou opustil Zdeněk Kodejš.

Loňské jednání se kvůli koronaviru neuskutečnilo, a tak se funkcionáři sešli poprvé od roku 2019. „Ve čtvrtek je na programu tradičně výměna zkušeností z posledních sezón, letos s důrazem na to, jakým způsobem je ovlivnil covid. Páteční dopoledne bylo ve znamení workshopů, odpoledne se uskutečnily schůze jednotlivých zón. Naši centrální naposledy šéfoval Zdeněk Kodejš,“ popsal dění generální sekretář ČGF Aleš Libecajt, který se rokování zúčastnil po boku prezidenta ČGF Vratislava Jandy.

Zdeněk Kodejš vedl Centrální zónu od listopadu 2017 a byl tak současně členem exekutivy EGA, vrcholného orgánu evropského golfu. Byl druhým Čechem v této pozici, v první dekádě tohoto století měl stejnou roli tehdejší prezident ČGF Milan Veselý. Ve funkci může být každý funkcionář maximálně po dobu dvou dvouletých období.

Nové obsazení vedení EGA se řešilo na dnešním jednání hlavní konference (EGA Annual General Meeting), která schvaluje hospodaření, rozpočet na další období, bere na vědomí zprávy všech úseků a volí i jmenuje zástupce do jednotlivých funkcí.

Tradičně s dvouletým předstihem tak byla zvolena nová prezidentka (President-Elect) Caroline Huyskes z Nizozemska, šéfem Championship Committee (obdoba STK) bude Yves Hofstetter (Švýcarsko). Českého zástupce Zdeňka Kodejše nahradí maďarský funkcionář Gábor Gágyor, Severní zónu přebírá Hanna Hartikainen (Finsko) a Jižní zónu Portugalec Miguel Franco De Sousa.

Příští jednání EGA Annual General Meeting se uskuteční 18. listopadu 2022 v Římě.

 

 

 

Datum: Sobota 13. listopadu 2021
Všechny články autora

Související články

Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...
Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...

16.11.2019 | Výroční valná hromada Evropské golfové asociace (EGA) dnes v Chantilly potvrdila, že i v dalším dvouletém období bude šéfem centrální zóny Zdeněk Kodejš. Prezident ČGF tak zůstane i nadále členem nejužšího vedení evropského golfu. Novým prezidentem EGA byl zvolen Haukur Örn Birgisson z Islandu.

Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA
Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA

18.11.2017 | Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš byl dnes potvrzen do čela Centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA) a současně se stal členem exekutivy, nejvyššího orgánu evropského golfu. Očekávané zvolení českého golfového funkcionáře bylo završeno na Výroční konferenci EGA v Lausanne.

Slovo prezidenta: Plánovaný roční rozpočet snižujeme ...
Slovo prezidenta: Plánovaný roční rozpočet snižujeme ...

26.01.2022 | Obracím se na vás poprvé v novém roce, do kterého vám přeji hodně zdraví a úspěchů v soukromém i profesním životě. Ve svém premiérovém příspěvku bych se rád s vámi podělil o několik informací z činnosti Výboru ČGF, zejména vývoji hospodaření federace.

Nové vedení české PGA zvoleno nebylo
Nové vedení české PGA zvoleno nebylo

22.01.2022 | Nové vedení PGA of Czech Republic dnes nebylo zvoleno. Volební valná hromada nebyla na zámku Štiřín usnášeníschopná kvůli nedostatečnému počtu přítomných členů, což způsobily onemocnění a karanténa. Organizaci dále povede dosavadní představenstvo, k volbě dojde nejdříve během léta.

Golf také v roce 2021 pomáhal charitě
Golf také v roce 2021 pomáhal charitě

05.01.2022 | Čas Vánoc, lásky a pohody je za námi, před běžnými úkoly všedních dnů nás čeká i čas bilancování. Jak se například golfisté staví k charitě? Z dotazníku zaslaného klubům jsme v prosinci zjistili, že na turnajích pořádaných kluby a hřišti se v roce 2021 vybralo na dobročinnost sedm miliónů korun.

Krásné Vánoce, šťastný rok 2022
Krásné Vánoce, šťastný rok 2022

23.12.2021 | Vážené golfistky a golfisté, přejeme Vám klidné a pohodové Vánoce, nejlépe po boku svých nejbližších. Děkujeme za atmosféru, kterou jste vytvářeli na českých hřištích během letošního roku, děkujeme za podporu českým reprezentantům. ...

Slovo prezidenta: Čeká nás složitý rok 2022
Slovo prezidenta: Čeká nás složitý rok 2022

22.12.2021 | Navazuji na slib pravidelné komunikace s kluby a členskou základnou, kterou jsem odstartoval minulý měsíc. Od té chvíle se však udála řada dalších událostí, o kterých bych rád informoval. A musíme se zaměřit, jak správně zvládnout náročný rok 2022.

Sportovní ředitel Petr Šavrda o českém výkonnostním ...
Sportovní ředitel Petr Šavrda o českém výkonnostním ...

21.12.2021 | Nejlepší české golfisty známe a závěrečným kolem Q-School LET byla v pondělí definitivně uzavřena sezóna českých výkonnostních golfistů. Byla zase úspěšnější, ale sportovní ředitel ČGF Petr Šavrda se ohlíží nejen za končícím rokem, ale vyhlíží také nejbližší budoucnost.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP