Česká golfová federace

Aktuality

EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023

EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023

Aleš Libecajt, Sobota 26. listopadu 2022

Delegace ČGF ve složení prezident Vratislav Janda a generální sekretář Aleš Libecajt se zúčastnila Výroční konference Evropské golfové asociace (EGA) v italské metropoli.

V roce 2020 proběhlo jednání, z důvodů covidových restrikcí, online formou. Vloni povětrnostní podmínky na Islandu neumožnily odehrát tradiční turnaj funkcionářů evropských federací. Letos se vše vrátilo do tradičního formátu.

Třídenní setkání bylo zahájeno právě turnajem s názvem „Luxembourg Salver“, který ovládl prezident Slovenské golfové asociace Rastislav Antala. Dějištěm bylo hřiště Marco Simone Golf & Country Club nedaleko Říma, kde se v příštím roce uskuteční Ryder Cup.

Druhý den byl již plně „v jednacím módu“. Během dopoledne byly uspořádány tři důležité workshopy: Udržitelnost a používání pesticidů, EGA strategický plán na období 2023 až 2027 a Propojení WHS mezi státy. Odpoledne proběhly diskusní „zone meetings“ – obdoba našich regionálních schůzí. Prostor byl též na další formální i neformální setkání s představiteli jiných federací, EGA i R&A.

Samotná Výroční konference EGA se uskutečnila poslední den, v sobotu 19. listopadu 2022. Sešli se zástupci 38 zemí, z celkové počtu 49. Se svými zprávami vystoupili prezident, generální sekretář, hospodář, předseda STK a další činovníci. Bylo schváleno hospodaření 2022 i rozpočet na rok příští. Byla též představena dějiště všech ME a Mezinárodních utkání v roce 2023. Na závěr o slovo požádala členka výboru Ukrajinské golfové federace Alena Tereshchuk a emotivně poděkovala za velkou podporu v těžkých válečných časech.

Video z akcí EGA v roce 2022: https://www.youtube.com/watch?v=D0TgHNEflQM

Datum: Sobota 26. listopadu 2022
Všechny články autora

Související články

Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu
Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu

13.11.2021 | Zástupci 44 ze 49 členských zemí Evropské Golfové Asociace (EGA) jednali na Islandu. Třídenní program vyvrcholil dnes hlavní konferencí EGA Annual General Meeting a obměnilo se složení exekutivy včetně pozice šéfa Centrální zóny, kterou opustil Zdeněk Kodejš.

Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...
Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...

16.11.2019 | Výroční valná hromada Evropské golfové asociace (EGA) dnes v Chantilly potvrdila, že i v dalším dvouletém období bude šéfem centrální zóny Zdeněk Kodejš. Prezident ČGF tak zůstane i nadále členem nejužšího vedení evropského golfu. Novým prezidentem EGA byl zvolen Haukur Örn Birgisson z Islandu.

Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA
Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA

18.11.2017 | Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš byl dnes potvrzen do čela Centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA) a současně se stal členem exekutivy, nejvyššího orgánu evropského golfu. Očekávané zvolení českého golfového funkcionáře bylo završeno na Výroční konferenci EGA v Lausanne.

Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...
Prokop Sedlák, člen Síně slávy českého golfu, ...

21.04.2023 | V neděli 23. dubna 2023 oslaví Prokop Sedlák úžasných 80 let a všichni, kteří ho znají, mu dozajista přejí jen to nejlepší. Česká golfová federace se připojuje také. Od roku 2005 je členem Síně slávy českého golfu za dlouholetou organizační a publikační činnost.

Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala již 13.
Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala již 13.

31.03.2023 | Již třináctý kurz golfových maršálů proběhl v Panorama Golf Resortu v Kácově. Noví účastníci se zařadili mezi takřka 280 certifikovaných kolegů a získali kompletní informace nejen o práci golfového maršála, ale i základy první pomoci a další důležité informace.

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...
Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...

25.03.2023 | V sobotu 25. března proběhla v pražském Hotelu Step konference České golfové federace, která schválila důležité změny ve stanovách ČGF a také nové členské příspěvky platné od roku 2024. ...

Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF
Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF

09.02.2023 | Regionální STK Východ B (nově „D“) po sezóně 2022 ukončila spolupráci s JUNIOR GOLF, z.s., který dlouhodobě zajišťoval pro moravský region mládežnické golfové turnaje pod souhrnným názvem Morava Cup.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde