Česká golfová federace

Aktuality

EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023

EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023

Aleš Libecajt, Sobota 26. listopadu 2022

Delegace ČGF ve složení prezident Vratislav Janda a generální sekretář Aleš Libecajt se zúčastnila Výroční konference Evropské golfové asociace (EGA) v italské metropoli.

V roce 2020 proběhlo jednání, z důvodů covidových restrikcí, online formou. Vloni povětrnostní podmínky na Islandu neumožnily odehrát tradiční turnaj funkcionářů evropských federací. Letos se vše vrátilo do tradičního formátu.

Třídenní setkání bylo zahájeno právě turnajem s názvem „Luxembourg Salver“, který ovládl prezident Slovenské golfové asociace Rastislav Antala. Dějištěm bylo hřiště Marco Simone Golf & Country Club nedaleko Říma, kde se v příštím roce uskuteční Ryder Cup.

Druhý den byl již plně „v jednacím módu“. Během dopoledne byly uspořádány tři důležité workshopy: Udržitelnost a používání pesticidů, EGA strategický plán na období 2023 až 2027 a Propojení WHS mezi státy. Odpoledne proběhly diskusní „zone meetings“ – obdoba našich regionálních schůzí. Prostor byl též na další formální i neformální setkání s představiteli jiných federací, EGA i R&A.

Samotná Výroční konference EGA se uskutečnila poslední den, v sobotu 19. listopadu 2022. Sešli se zástupci 38 zemí, z celkové počtu 49. Se svými zprávami vystoupili prezident, generální sekretář, hospodář, předseda STK a další činovníci. Bylo schváleno hospodaření 2022 i rozpočet na rok příští. Byla též představena dějiště všech ME a Mezinárodních utkání v roce 2023. Na závěr o slovo požádala členka výboru Ukrajinské golfové federace Alena Tereshchuk a emotivně poděkovala za velkou podporu v těžkých válečných časech.

Video z akcí EGA v roce 2022: https://www.youtube.com/watch?v=D0TgHNEflQM

Datum: Sobota 26. listopadu 2022
Všechny články autora

Související články

Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu
Vedení Evropské golfové asociace jednalo na Islandu

13.11.2021 | Zástupci 44 ze 49 členských zemí Evropské Golfové Asociace (EGA) jednali na Islandu. Třídenní program vyvrcholil dnes hlavní konferencí EGA Annual General Meeting a obměnilo se složení exekutivy včetně pozice šéfa Centrální zóny, kterou opustil Zdeněk Kodejš.

Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...
Zdeněk Kodejš bude i další dva roky šéfem centrální ...

16.11.2019 | Výroční valná hromada Evropské golfové asociace (EGA) dnes v Chantilly potvrdila, že i v dalším dvouletém období bude šéfem centrální zóny Zdeněk Kodejš. Prezident ČGF tak zůstane i nadále členem nejužšího vedení evropského golfu. Novým prezidentem EGA byl zvolen Haukur Örn Birgisson z Islandu.

Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA
Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA

18.11.2017 | Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš byl dnes potvrzen do čela Centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA) a současně se stal členem exekutivy, nejvyššího orgánu evropského golfu. Očekávané zvolení českého golfového funkcionáře bylo završeno na Výroční konferenci EGA v Lausanne.

Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023
Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023

31.01.2023 | Na začátku roku 2023 vstoupila v platnost nová edice Pravidel golfu. Na rozdíl od „revoluční“ edice z roku 2019 je změn relativně minimálně, přesto je důležité, aby se s nimi bezmála 600 rozhodčích ČGF seznámilo a obnovilo si licenci na další čtyři roky.

Kurz rozvoje výkonnostních koučů
Kurz rozvoje výkonnostních koučů

29.01.2023 | Česká golfová federace připravila vzdělávací projekt pro golfové trenéry pod názvem „Kurz rozvoje výkonnostních koučů“ (CGF Performance Coach Development Course). Roční kurz pro vybrané trenéry má za cíl pozvednout úroveň tréninkové přípravy a koučinku napříč golfovými kluby v České republice.

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...
STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...

25.01.2023 | Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Kurz maršálů golfových resortů
Kurz maršálů golfových resortů

19.01.2023 | Česká asociace golfových maršálů pořádá kurz maršálů golfových resortů, který se uskuteční v Panorama Golf Resortu v Kácově ve dnech 29. – 30. března 2023.

Hráčů v Česku opět přibylo.
Hráčů v Česku opět přibylo.

29.12.2022 | Již třetím rokem za sebou stoupá v České republice zájem o golf. Vyplývá to ze statistik České golfové federace za rok 2022. Celkem 52.730 registrovaných hráčů je nejvíce za poslední tři roky.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP