Česká golfová federace

Aktuality

Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA

Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA

Petr Halaburda, Sobota 18. listopadu 2017

Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš byl dnes potvrzen do čela Centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA) a současně se stal členem exekutivy, nejvyššího orgánu evropského golfu. Očekávané zvolení českého golfového funkcionáře bylo završeno na Výroční konferenci EGA v Lausanne.

Jmenování Kodejše do elitní skupiny funkcionářů, která řídí chod evropského amatérského golfu, se očekával a dnes tak byl završen dlouhodobý administrativní proces. Kodejš se stal prvním mužem jedné ze čtyř zón, do kterých se dělí evropské asociace, a díky tomu se stal rovněž automaticky členem exekutivy. Kodejš je teprve druhým Čechem na této pozici, v první dekádě tohoto století měl stejnou roli tehdejší prezident ČGF Milan Veselý.

„Je to obrovská pocta pro mě samotného, ale samozřejmě především velké ocenění pro český golf a potvrzení, že směřujeme správnou cestou, a že si nás evropský golf považuje,“ uvedl Zdeněk Kodejš krátce po skončení zasedání, kterým vyvrcholil 1,5 roku dlouhý proces, během kterého jsou noví funkcionáři připravováni pro jmenování. Stejně jako v dalších funkcích EGA i zde platí „rotační systém“ - nový činovník je volen na dvouleté období, které může být jednou prodlouženo na čtyři roky. „Díky poměrně důkladnému procesu tak už je výměna funkcí na konferenci předjednána, noví funkcionáři jsou jednotlivě představeni a celý systém je definitivně uzavřen odsouhlasením usnesením konference. Nejde tak o klasické volby,“ vysvětlil Kodejš.

Vedle výměny na řadě funkcionářských postů bylo na programu konference rovněž odsouhlasení Strategického plánu rozvoje evropského golfu pro roky 2018 - 2020.

Kodejš rozšířil již tak početné zastoupení českého golfu v mezinárodních orgánech. Minulý týden završil svůj čtyřletý mandát v pravidlové komisi R&A Aleš Libecajt, v komisi R&A pro amatérský status působí Luboš Klikar, členem R&A Golf Development Committee je Miroslav Holub, členem podpůrné matematicko/statisticko/výpočetní skupiny pro hendikepovou komisi EGA je Dalibor Procházka.

Datum: Sobota 18. listopadu 2017
Všechny články autora

Související články

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...
Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...

24.11.2017 | Poklidný průběh měla výroční konference EGA, která v závěru minulého týdne vynesla v Lausanne do vedení prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše. První muž českého golfu převzal otěže Centrální zóny a po návratu začal spřádat své plány v nové funkci. Podle jeho mínění čeká evropský golf řada zajímavých změn.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...
Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...

21.11.2017 | Stejně jako její spoluhráčka z dívčích reprezentačních výběrů Sára Kousková se po letních prázdninách vypraví do USA. Jen místo jihu zvolila Hana Ryšková východní pobřeží. Zakotví na University of South Carolina, kde se také připojí k ženskému golfovému týmu Gamecocks.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde