Česká golfová federace

Aktuality

Reprezentační vrchol se blíží, české týmy cestují na ME

Reprezentační vrchol se blíží, české týmy cestují na ME

Petr Halaburda, Pátek 7. července 2017

Pouhé čtyři dny zbývají do startu reprezentačního vrcholu sezóny. V úterý 11. července odstartují na čtyřech místech v různých částech starého kontinentu mistrovství Evropy v kategoriích mužů, žen, dívek a chlapců do 18 let. České týmy se vydávají do dějiště v sobotu.

Připomeňme loňské výsledky českých týmů, nominace na letošní turnaje naleznete níže v infografice. Muži před rokem postoupili do první divize, zatímco ženy skončily mezi elitou na 20. místě. Výborně si vedly chlapecké a dívčí týmy, které získaly shodně osmé místo.

Nominace byly ovlivněny mimo jiné i rozhodnutím některých hráčů, kdy načasovat odchod k profesionálům. Zatímco Karolína Vlčková využila možnosti prvního startu už na nedávném turnaji LET Access a na amatérském šampionátu startovat nemůže, Michal Pospíšil se k přestupu teprve chystá a na šampionátu by měl být ještě jednou z opor českého celku.

„Muži jsou nováčkem, a tak jasným cílem je záchrana, ale případnému překvapení se rozhodně nebráníme. Ženy mají co zlepšovat, i s omlazeným týmem věříme v návrat na vyšší příčky. Chlapci asi mají největší předpoklady, jde o zkušený tým, většina hráčů už soutěž absolvovala před rokem, základním cílem je postup do elitní osmičky. A špatné vyhlídky nemusejí mít ani dívky, přestože tým značně omladil. Lídrem bude Sára Kousková a i mladé hráčky prokazují velmi dobrou formu, ale uvidíme, zda to bude stačit na postup mezi nejlepší,“ shrnul stručně výhledy českých týmů reprezentační manažer Petr Šavrda, který je současně kapitánem ženského výběru.

Muži hrají turnaj v rakouském Diamond Country Clubu nedaleko od Vídně, ženy v portugalském Montado Golf Resortu poblíž Setúbalu. Chlapci vyráží na jihovýchod Španělska k městu Murcía na hřiště La Manga a pouze dívky naberou směr sever: jejich turnaj se hraje na hřišti St. Laurence severozápadně od Helsinek.

V neděli a pondělí jsou na programu tréninková kola. Ve všech případech se hraje obdobným systémem: první dvě kola v úterý a středu na rány (ze šesti výsledků se v každém kole jeden škrtá) určí pořadí a rozdělení do finálových skupin. V boji o umístění přijde na řadu hra na jamky – dopoledne foursomy, odpoledne singly.

Těsně před odjezdem došlo k jedné vynucené změně v nominaci: nemocnou Terezu Koželuhovou nahradila v týmu dívek Tereza Sasýnová.

 

Datum: Pátek 7. července 2017
Všechny články autora

Související články

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour
Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour

08.11.2017 | Znovu se ohlédneme za ukončenými sériemi České golfové federace z pohledu vybraných statistik. Ve druhém díle jsme se zaměřili na kategorii seniorů. Ti odehráli stejně jako midi letos pět turnajů v nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Q-school European Tour pokračuje.
Q-school European Tour pokračuje.

02.11.2017 | Kvalifikační škola o nejlepší mužskou evropskou sérii pokračuje druhým dílem. A budou u toho i dva hráči Czech Golf Teamu – Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Od zítřka se z nich ale stanou přímí soupeři. Oba budou totiž usilovat o postup na stejném hřišti.

Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?
Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?

27.10.2017 | Ještě jednou se ohlédneme za skončenými seriály České golfové federace. Tentokrát z pohledu vybraných statistik. V prvním díle jsme se zaměřili na kategorii midů, kteří odehráli pět turnajů v letos nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...
Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...

24.10.2017 | Napodobit krajanky Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou, které postoupily do závěrečné fáze Q-school o LPGA, se pokusí v druhé fázi kvalifikační školy o European Tour členové Czech Golf Teamu Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP