Česká golfová federace

Aktuality

Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala i kvůli Spiethovi

Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala i kvůli Spiethovi

Jonáš Mencl, Čtvrtek 16. listopadu 2017

Před sebou má průlomový rok 2018. Sára Kousková v něm odmaturuje a její další kroky povedou za oceán. V současnosti jedna z nejlepších českých amatérek, členka Czech Golf Teamu, podepsala před týdnem studijní smlouvu s University of Texas v Austinu.

„Už se moc těším, bude to zase nová zkušenost,“ září štěstím druhá nejvýše postavená česká hráčka ve světovém amatérském žebříčku. Kdy přesně usedne do školních lavic zatím ještě neví, ale do Texasu se k prvnímu oťukávání s týmem vypraví v předposledním týdnu v srpnu.

„Do té doby mě ještě čeká maturita, i proto budu ze začátku sezóny hrát víc v Čechách, abych měla dostatek času se připravovat na zkoušky,“ vysvětluje. Kromě toho by si ráda znovu zahrála Ladies British Amateur Championship, kde letos vypadla ve třetím kole jamkovky, nebo mistrovství Evropy žen. „Pak už se budu balit,“ dodává s úsměvem osmnáctiletá hráčka.

Kousková i v letošním roce potvrzovala, že patří mezi největší naděje českého golfu. Více než obstojně si vedla i na dvou turnajích profesionální série Ladies European Tour Access Series. Na obou, ve Švýcarsku i ve Francii, prošla cutem. Ze Švýcarska si dokonce přivezla trofej pro nejlepší amatérku v turnaji.   

Vzhledem ke končícímu středoškolskému studiu v Čechách se jeví cesta vysokoškolského vzdělávání ve spojitosti s golfem v USA jako logický krok. Ostatně, není zdaleka první Češkou, která takový krok podnikla. Kousková si už letos stihla prověřit dvě univerzity. „Vybírala jsem mezi Floridou a Texasem. Na obou jsem se byla podívat. Nakonec jsem se rozhodla pro Texas, tam se mi líbilo asi o trochu víc i kvůli počasí, týmu, škole,“ říká.

A jak na ní škola zapůsobila? „Byla jsem z toho nadšená. Už to, že jsem do Texasu letěla sama bez rodičů byl docela zážitek. Ukázali mi tu celou univerzitu, dvě domácí hřiště i Austin Country Club, kde se pořádají turnaje PGA Tour,“ líčí Kousková.

Je tu ale ještě jeden důvod, proč se mladá Češka rozhodla pro University of Texas. Jordan Spieth. „Nebyl to ten hlavní důvod, ale určitě jsem k tomu přihlédla. Jordan měl tehdy na výběr spoustu škol, ale vybral si právě tuto v Texasu. To o něčem svědčí,“ říká velká obdivovatelka už trojnásobného vítěze turnajů kategorie major. Ten pro texaskou univerzitu navrhoval hřiště Lower 40 s šesti tříparovými jamkami, na kterém se hráči mohou zdokonalovat v krátké hře. Využít ho hodlá i česká reprezentantka. 

Sára Kousková si podala přihlášku na bakalářský obor umění. Za rok ji čeká nová studijní, ale i golfová kapitola. „Chci dozrát jako hráč i jako člověk a připravit se na další cestu. Tou by mohla být LPGA,“ přeje si splnit svůj golfový sen. 

 

CO O SÁŘE KOUSKOVÉ ŘEKL JEJÍ BUDOUCÍ KOUČ RYAN MURPHY?

„Sára bude první golfistkou z České republiky, která se připojí k našemu ženskému týmu. Má za sebou úžasnou juniorskou kariéru a je momentálně jednou z nejvýše postavených juniorek ve světě. Několikrát reprezentovala svou zemi a v národních šampionátech dosáhla vynikajících úspěchů. Má skvělé rodiče Tomáše a Lenku. Když jsem je i Sáru poprvé poznal, věděl jsem, že tuhle mladou ženu v týmu potřebujeme. Tým si ji zamiloval, skvěle do něj zapadne.“

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Čtvrtek 16. listopadu 2017
Všechny články autora

Související články

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...
Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...

24.11.2017 | Poklidný průběh měla výroční konference EGA, která v závěru minulého týdne vynesla v Lausanne do vedení prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše. První muž českého golfu převzal otěže Centrální zóny a po návratu začal spřádat své plány v nové funkci. Podle jeho mínění čeká evropský golf řada zajímavých změn.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...
Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...

21.11.2017 | Stejně jako její spoluhráčka z dívčích reprezentačních výběrů Sára Kousková se po letních prázdninách vypraví do USA. Jen místo jihu zvolila Hana Ryšková východní pobřeží. Zakotví na University of South Carolina, kde se také připojí k ženskému golfovému týmu Gamecocks.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde