Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na LPGA Tour

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na LPGA Tour

Klára Kuchařová, Čtvrtek 19. srpna 2021

Amatérka Tereza Melecká dnes nastoupí do první části kvalifikační školy pro americkou LPGA Tour. Stage I se hraje od 19. do 22. srpna v Kalifornii a do Stage II postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties.

Důležitý týden má před sebou česká amatérka Tereza Melecká, která po návratu do USA nastoupí ve čtvrtek do LPGA Q-School - kvalifikační školy na americkou LPGA Tour. Třiadvacetiletá reprezentantka již podstoupila v posledních dnech několik cvičných kol a tréninků.

„Do USA jsem přiletěla 13. srpna a za těch pár dnů jsem se již zvládla aklimatizovat, zvyknout si na časový posun, který je oproti Česku devět hodin. Počasí je tu extrémní, každý den máme okolo 43°C a je dost náročné v tom hrát i trénovat. Za půl hodiny jsem propocená a unavená,“ svěřila se z dějiště turnaje hráčka Czech Golf Teamu.

První část kvalifikační školy se hraje v Kalifornii celkem na třech hřištích kvůli vysokému počtu hráček. V resortu Mission Hills Country Club se bude hrát na hřištích Dinah Shore a Pete Dye, třetím hřištěm je Shadow Ridge Golf Club. Každá hráčka tak odehraje první tři kola po jednom na každém hřišti, čtvrté finálové kolo se hraje na Dinah Shore.

„Hrajeme tři různá hřiště a každé z nich je trochu jiné,“ popisuje dále Češka. „Jedno hřiště má greeny členité a kolem jsou obrovské hluboké bunkery. Další dvě hřiště jsou samá voda. Je to tu dost o přesnosti na driveru, který využiji skoro na každé jamce, jelikož jsou hřiště dost dlouhá. Fairwaye jsou pokaždé ohraničené vodou alespoň z jedné strany, takže na chyby není prostor; každá ani ne tak špatná rána bude potrestána dropem. Hřiště jsou však pěkná a v dobré kondici. Greeny mají rychlost okolo deseti, i když mi připadá, že na každém hřišti jsou trochu jiné greeny a úplně odlišné bunkery.

Turnaj se hraje na 72 jamek na rány, po třech kolech bude vyhlášen cut. Cílem Melecké je samozřejmě postoupit do dalšího stádia Q-School. První kolo začínám ve čtvrtek v 12:30 a udělám všechno pro to, abych postoupila cutem po třetím kole a dále se pak umístila v TOP 60, abych mohla hrát další stage na Floridě. Doufám, že to vyjde!

Vysoká očekávání české amatérky jsou s ohledem na její minulá umístění na evropských nejen profesionálních turnajích oprávněná. Aktuálně 93. amatérka světa se za poslední tři sezóny umístila pětkrát v elitní desítce na profesionální sérii LET Access Series, z čehož byla několikrát na dosah vítězství.

Studentka univerzity East Tennessee State, která po dohrání první Stage nastoupí do posledního ročníku, má na kontě skvělé výsledky také právě ze Spojených států. Svoje první vítězství na americké půdě získala hned ve svém třetím startu od začátku studia a během následujících tří let přidala další tři trofeje a několik medailových umístění.

Olomoucká hráčka si je však vědoma silné konkurence v kvalifikační škole. Je tady hodně hráček z celého světa, které mají s sebou kouče. Na turnaji jsem s tátou, který mi dělá caddyho a psychickou podporu. Moc lidí tady neznám, mám tady pouze jednu bývalou spoluhráčku z univerzity, která byla taky poslední dva roky naše asistentkou kouče. Jsou tu i některé holky z Evropy, se kterými jsem v minulosti hrála,“ popisuje startovní pole Melecká.

„Ve středu jsme měli mítink ohledně pravidel, co všechno smíme a nesmíme. Už před tím jsem věděla, že pravidla jsou dost přísná. Například se týkají pravidel ohledně caddyho, přísně se dohlíží na rychlost hry a hrozí i velké finanční pokuty,“ vysvětluje jediná Češka v první části Q-School.

Do druhé části Q-School postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties. Stage II se odehraje od 21. do 24. října na Floridě v Plantation Golf and Country Clubu na hřištích Bobcat a Panther.

Do kvalifikační školy plánovala nastoupit také nejlepší česká amatérka Sára Kousková. Z různých důvodů se ale rozhodla letos se nezúčastnit, zahrát si turnaje v Evropě a v klidu se vrátit na univerzitu v Texasu.

„Nakonec jsem plány změnila,“ potvrzuje Kousková. „Jsem ráda, že jsem ještě dostala možnost hrát na turnaji LETAS ve Švédsku, kde jsem si mohla porovnat síly s profesionálkami a vím, na čem je třeba ještě zapracovat. Teď se budu v Texasu připravovat na nadcházející sezónu v USA a pokud možno, ráda bych si v prosinci zahrála kvalifikační školu na Ladies European Tour. Přece jen se cítím v Evropě lépe. Je to můj domov a mít zde zázemí a rodinu určitě pomůže do začátků na Tour," vysvětlila změnu plánů česká jednička na světovém amatérském žebříčku.

LEADERBOARD

FOTO Archív hráčky

Datum: Čtvrtek 19. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...
Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...

22.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká vstoupila tento týden do LPGA Q-School, první fáze kvalifikačního turnaje na nejvyšší ženský okruh. První dva dny se Češce nevydařily a i přes skvělé třetí kolo neprošla cutem, a proto ani do další fáze kvalifikační školy.

Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...
Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...

21.08.2021 | Ani druhé kolo v kvalifikační škole LPGA Q-School nevyšlo české amatérce Tereze Melecké dle představ. Opět jí v polovině hry nevyšla série tří jamek a druhý den zapisovala 76 úderů. Před třetím kolem dělí 247. místo (+9), cut pro nejlepších 125 hráček a všechny ties je aktuálně nastaven na +2.

Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup ...
Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup ...

20.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká má za sebou první kolo kvalifikačního turnaje na LPGA Tour. Zaváhání v půlce hry ji stálo lepší výsledek prvního kola, ve kterém zahrála 77 ran (+5). Ve veliké konkurenci z celého světa jí po úvodním dni patří dělená 240. příčka.

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10
Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

22.07.2021 | Po skvělém úvodu na evropském šampionátu žen si Jana Melichová dnes lehce pohoršila, ale stále jí patří místo v první desítce. Většina dalších českých hráček se ve druhém kole zlepšila, nejlépe hrála Tereza Melecká (-1). Ne LETAS ve Španělsku se v prvním kole nejvíce dařilo Kristýně Napoleaové.

ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...
ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...

21.07.2021 | Skvělý úvod do evropského šampionátu žen předvedla Jana Melichová. Formu z nedávného ME družstev si přivezla i do Itálie a po úvodním kole je na průběžném druhém místě se ztrátou dvou ran. Dalších pět českých hráček zatím zaostává, ale nijak výrazně neztrácejí.

Česká favoritka pro Beroun už plánuje podzimní ...
Česká favoritka pro Beroun už plánuje podzimní ...

23.06.2021 | Česká amatérská jednička Sára Kousková plánuje už v srpnu nastoupit do kvalifikační školy LPGA v Mission Hills Country Clubu v Kalifornii. K profesionálům sice plánuje přestoupit až příští rok v květnu, ale na jejím kontě přibývají zkušenosti už nyní.

Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...
Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...

10.02.2021 | Sezóna se pomalu rozjíždí především pro univerzitní hráče v zámoří a s tím také dochází k některým posunům na světových žebříčcích. Zatímco mezi profesionály a amatérkami nedošlo ke změnám na postech českých jedniček, nejvýše z českých amatérů je aktuálně Vítek Novák.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP