Česká golfová federace

Aktuality

MM ČR seniorů uzavře sérii šampionátů na rány

MM ČR seniorů uzavře sérii šampionátů na rány

Klára Kuchařová, Pondělí 9. srpna 2021

V Karlových Varech odstartuje v úterý časně ráno Mezinárodní mistrovství ČR seniorů. Na start se postaví 144 hráčů a hráček, z toho 52 ze zahraničí. Titul budou obhajovat Martina Fulínová i Lucemburčan Andrew Bruce.

Silné startovní pole s předními českými hráči bude k vidění na letošním Czech International Senior Amateur Championship, které se od úterý do čtvrtka (10. - 12. srpna) hraje v Golf Resortu Karlovy Vary. 

Mezi favority šampionátu patří v hlavní mužské kategorii obhájce loňského titulu Andrew Bruce, který své soupeře před rokem nechal za sebou o pět ran. Hodně se ale očekává také od domácích hráčů Pavla VilimovskéhoRadka Kohouta či Petra Chajdy, ze zahraničí jsou dalšími favority také Tomas Persson ze Švédska a Ola Hjorth z Dánska.

V hlavní kategorii žen se očekává velký souboj především mezi obhájkyní titulu Martinou Fulínovou a zahraniční favoritkou Chris Utermarck z Německa. Do souboje se ale podle očekávání zapojí i loni druhá Zuzana Trunečková a třetí Blanka Dědečková.

Program letošního ročníku byl zahájen dnešním tréninkovým kolem, třídenní soutěž začne v úterý v 7:00 hod. z jamky č. 1.

"Také letos je o šampionát velký zájem, a to hlavně ze strany cizinců, pomohlo tomu uvolňování v post-covidové době," domnívá se ředitelka turnaje Maria Stilerová, která má radost, že se každým dnem zlepšuje stav karlovarského hřiště. "Sice je po nedávných deštích mokré, ale během cvičného kola bylo krásně a slunečno, hřiště vysychá a doufáme, že bude v ještě lepší lepší kondici. Je však krásně zelené v porovnání s předchozími lety, kdy bylo extrémní sucho," dodala ředitelka šampionátu.

Hlavním rozhodčím bude Dalibor Procházka.

Startovní listina - 1. kolo
Stránka turnaje

FOTO Maria Stilerová

Datum: Pondělí 9. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Tituly na MMČR seniorů obhájili Martina Fulínová ...
Tituly na MMČR seniorů obhájili Martina Fulínová ...

12.08.2021 | Také poslední den MMČR seniorů přinesl skvělý golf. Ženskou šampiónkou se v napínavém boji stala obhájkyně titulu Martina Fulínová, formou start-cíl titul obhájil Andrew Bruce z Lucemburska. V kategorii Master seniorů dominovali cizinci. ...

Finále MMČR seniorů slibuje napínavé boje o medaile
Finále MMČR seniorů slibuje napínavé boje o medaile

11.08.2021 | V mezinárodním boji o stupně vítězů vstoupí do závěrečného kola MMČR seniorů obhájce titulu Andrew Bruce z Nizozemska s náskokem tří ran. Mezi ženami se očekává ještě větší boj o titul, Martina Fulínová dělí první místo s Němkou Chris Utermarck. ...

Obhájci titulu na předních pozicích po prvním ...
Obhájci titulu na předních pozicích po prvním ...

10.08.2021 | Velmi dobře do MM ČR seniorů v Karlových Varech vstoupila Martina Fulínová, která obhajuje titul z minulého ročníku. V mužské kategorii jsou na předních místech zahraniční hráči, vedení s náskokem pěti ran se ujal obhájce titulu Andrew Bruce z Lucemburska.

Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, ...
Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, ...

17.07.2021 | Mistry ČR pro rok 2021 v dorostenecké kategorii se stali na Kaskádě Filip Jakubčík a Slovenka Alexandra Šulíková, junioři Vojtěch Pavelka a Agáta Vahalová. Mezi midy premiérový titul na Černém Mostě získal Dominik Pavouček, v ženské soutěži obhájila Silvie Dittertová.

MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...
MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...

16.07.2021 | Filip Jakubčík míří na Kaskádě za mistrovským dorosteneckým titulem, vedení po horším kole si udrželi David Siwy, Alexandra Šulíková a Agáta Vahalová. Mezi midy na Černém Mostě si mírný náskok vypracovala Silvie Ditterová, mužským lídrem je nově Dominik Pavouček.

MMČR, 1. kolo: Na Kaskádě vládne Siwy, v midech ...
MMČR, 1. kolo: Na Kaskádě vládne Siwy, v midech ...

15.07.2021 | Juniorský šampionát odstartoval dnes na Kaskádě především v chlapeckých kategoriích pořádně zostra. David Siwy (67) se mezi juniory dostal do trháku o sedm ran, mezi dorostenci roli favorita plní Filip Jakubčík (69). Šampionát MID na Černém Mostě zahájil nejlépe Ondřej Melichar (68).

Uzávěrky mezinárodních šampionátů se blíží
Uzávěrky mezinárodních šampionátů se blíží

06.07.2021 | Ve dnech 15. až 17. července se uskuteční dvě mezinárodní mistrovství ČR – dorostenců a juniorů na Kaskádě a MID-amatérů na Černém Mostě. Uzávěrka přihlášek na juniorku je již v úterý 7. července, na druhý šampionát v pondělí 12. července v poledne!...

Závěr seniorského MMČR: Lídři po prvním kole si ...
Závěr seniorského MMČR: Lídři po prvním kole si ...

13.08.2020 | Také poslední den MMČR seniorů přinesl zajímavou podívanou. Ženskou šampiónkou se stala dosud vedoucí Martina Fulínová, formou start-cíl si pro titul došel rovněž Andrew Bruce z Lucemburska. V kategorii masterseniorů se o českém vítězi rozhodlo až v rozehrávce.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP