Česká golfová federace

Aktuality

Finále MMČR seniorů slibuje napínavé boje o medaile

Finále MMČR seniorů slibuje napínavé boje o medaile

Klára Kuchařová, Středa 11. srpna 2021

V mezinárodním boji o stupně vítězů vstoupí do závěrečného kola MMČR seniorů obhájce titulu Andrew Bruce z Nizozemska s náskokem tří ran. Mezi ženami se očekává ještě větší boj o titul, Martina Fulínová dělí první místo s Němkou Chris Utermarck.

Druhý den Mezinárodního mistrovství ČR seniorů přinesl další velmi dobré výsledky. V Karlových Varech se daří především zahraničním hráčům, v ženské kategorii však vlaje česká vlajka po boku německé na nejvyšší příčce. 

V hlavní kategorii seniorek nad 50 let si náskok dvou ran nezvládla udržet obhájkyně titulu Martina Fulínová, která k úterním 76 ranám přidala dnešních 79 a v čele leaderboardu vstoupí do finálového kola po boku německé reprezentantky Chris Utermarck se shodným skóre +11. Němka zahrála v úvodu 78 úderů, dnes přidala 77 ran a dotáhla se tak na českou hráčku.

Ve finálovém kole se očekává bitva o zlato mezi těmito dvěma hráčkami, zbytek startovního pole je o nejméně patnáct ran za česko-německou dvojicí. I tak se ale můžeme těšit na boj o třetí místo – Jana Krňanská se posunula na třetí pozici po výsledcích 86 a 84 (celkem +26), dvě hráčky na ní ztrácí ale pouhou ránu.

V hlavní soutěži mužů nad 50 let se o přední příčky poperou především cizinci. V čele je i nadále Lucemburčan Andrew Bruce po kolech 69 a 76 (+1), na paty mu ale bude šlapat dvojice na děleném druhém místě, Polák Bogdan Bigus (76+72) a Němec Ralf Wagner (74+74), kteří mají shodně celkové skóre na +4.

Z Čechů má nejblíže třetímu místu Pavel Míča, kterému po dvou kolech za 77 (celkem +10) patří šestá příčka. Na třetí místo ztrácí šest úderů.

V ženské kategorii Master seniorek nad 65 let s velkým náskokem vede Němka Chris Utermarck, která je vpředu i v hlavní ženské soutěži. O sedmnáct úderů zpět je Eva Schovánková (87+85), třetí místo po dvou kolech patří Heleně Janoudové (88+88).

Mužskou kategorii Master seniorů po druhém kole ovládli především Švédové - ve vedení je Tomas Persson s koly za 74 a 76 (+6), o ránu zpět je jeho krajan Ulf Bergstrand s výsledky 76 a 75 (+7). Třetí místo prozatím patří Josephu Horvathovi z Maďarska po kolech 76 a 82 (+14).

Po dnešním druhém kole byl cut pro nejlepší hráče: 57 seniorů + ties, 15 Master seniorů + ties, 15 seniorek + ties a 6 Master seniorek + ties.

"Dnes byla hra plynulá, k čemuž nám přálo i teplé letní počasí," komentovala příjemné středeční podmínky ředitelka soutěže Maria Stilerová"Atmosféra je tu super a jako obvykle je to opravdu pohodové mistroství. Zítřek však slibuje napínavé boje.“

Výsledky - 2. kolo
Startovní listina - finále

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Středa 11. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Tituly na MMČR seniorů obhájili Martina Fulínová ...
Tituly na MMČR seniorů obhájili Martina Fulínová ...

12.08.2021 | Také poslední den MMČR seniorů přinesl skvělý golf. Ženskou šampiónkou se v napínavém boji stala obhájkyně titulu Martina Fulínová, formou start-cíl titul obhájil Andrew Bruce z Lucemburska. V kategorii Master seniorů dominovali cizinci. ...

Obhájci titulu na předních pozicích po prvním ...
Obhájci titulu na předních pozicích po prvním ...

10.08.2021 | Velmi dobře do MM ČR seniorů v Karlových Varech vstoupila Martina Fulínová, která obhajuje titul z minulého ročníku. V mužské kategorii jsou na předních místech zahraniční hráči, vedení s náskokem pěti ran se ujal obhájce titulu Andrew Bruce z Lucemburska.

MID-amatérské tituly zůstaly doma: Šampióny Silvie ...
MID-amatérské tituly zůstaly doma: Šampióny Silvie ...

18.07.2020 | Finálové kolo Czech International MID-Amateur Championship 2020 presented by Pilsner Urquell rozhodlo o letošních mistrech. Očekávaní dramatických bojů bojů bylo naplněno, trofeje si domu odvážejí Radek Kohout a obhájkyně titulu Silvie Dittertová.

Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...
Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...

20.07.2019 | Stylem start-cíl si pro tituly z Mezinárodního mistrovství ČR v kategorii MID došli Silvie Dittertová a Petr Chajda. Třídenní boje dnes byly zakončeny v Golf Resortu Panorama.

Druhý den MMČR MID-amatérů na Kácově: Ani přerušení ...
Druhý den MMČR MID-amatérů na Kácově: Ani přerušení ...

19.07.2019 | Domácí hráči a hráčky pokračují v nadvládě na Panoramě i přes nepřízeň počasí. Skvělé druhé kolo zahrála Silvie Dittertová (69), která svým soupeřkám utekla o devět ran. Mezi muži se ve vedení drží Petr Chajda, ale můžeme očekávat velký boj o medaile.

Domácím se vydařil vstup do MMČR MID-amatérů
Domácím se vydařil vstup do MMČR MID-amatérů

18.07.2019 | Na Kácově se dnes rozehrálo mezinárodní mistrovství ČR MID-amatérů. Na start se postavilo 78 mužů a 21 žen, z toho 14 hráčů se zahraničními domovským kluby. Za příjemného letního počasí do turnaje nejlépe vstoupili čeští muži, v čele ženské kategorie jsou Češka se Slovenkou.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

ME seniorských družstev: ženy jedenácté, muži ...
ME seniorských družstev: ženy jedenácté, muži ...

04.09.2021 | V Bulharsku a na Slovensku dnes byly závěrečnými zápasy o umístění ukončeny evropské šampionáty družstev v kategoriích seniorek a seniorů. České ženy obsadily jedenácté místo, muži jsou sedmnáctí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP