Česká golfová federace

Aktuality

Obhájci titulu na předních pozicích po prvním kole MM seniorů

Obhájci titulu na předních pozicích po prvním kole MM seniorů

Klára Kuchařová, Úterý 10. srpna 2021

Velmi dobře do MM ČR seniorů v Karlových Varech vstoupila Martina Fulínová, která obhajuje titul z minulého ročníku. V mužské kategorii jsou na předních místech zahraniční hráči, vedení s náskokem pěti ran se ujal obhájce titulu Andrew Bruce z Lucemburska.

Každoroční karlovarský šampionát na rány je pro seniory vrcholem sezóny a také letos přijela českým golfistům - především mužům - silná zahraniční konkurence.

Vedení se v hlavní mužské soutěži ujal obhájce titulu z Lucemburska Andrew Bruce, který zahrál nejlepší kolo šampionátu. S výsledkem 69 ran (-3) si vytvořil náskok pěti úderů před trojicí hráčů, kteří dělí druhou pozici: Nizozemčan Pieter Van Doorne, Němec Ralf Wagner a Švéd Tomas Persson hráli shodně 74 ran (+2).

Z Čechů se nejlépe dařilo Pavlu Vilimovskému, který po prvním kole dělí pátou pozici se 76 ranami (+4), na konci nejlepší desítky je také Pavel Míča se 77 údery (+5).

V hlavní ženské kategorii se vedení ujala obhájkyně titulu Martina Fulínová 76 ranami (+4), dvě rány za ní je prozatím druhá Němka Chris Utermarck (+6), třetí příčku po úvodním kole obsadila Zuzana Trunečková s 81 údery (+9).

Švéd Tomas Persson je v čele kategorie Master pro golfisty nad 65 let, na druhém místě jsou po prvním kole maďarský reprezentant Joseph Horvath a Švéd Ulf Bergstrand (76). Z Čechů hrál nejlépe Antonín Kunšta (78), který se usadil na páté příčce.

Mezi ženami ve stejné věkové kategorii je v čele s velkým náskokem německá hráčka Chris Utermarck (78), druhé místo patří Evě Schovánkové (87), třetí je po prvním kole Helena Janoudová (88).

„Dnes jsme tu měli ideální golfové počasí, slunce svítilo a hřiště tak dále vysychá a je ve stále lepší kondici,“ posílá zprávy z Karlových Varů ředitelka turnaje Maria Stilerová. „Obhájce titulu Andrew Bruce dnes zahrál nejlepší výsledek dne, jediný pod par hřiště.“

Druhé kolo zahájí v 7:00 nejlepší muži, poslední flight odstartuje stejně jako dnes ve 14:31. Po dohrání bude vyhlášen cut pro nejlepší hráče: 57 seniorů + ties, 15 Master seniorů + ties, 15 seniorek + ties a 6 Master seniorek + ties.

Výsledky
Startovní listina - 2. kolo

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Úterý 10. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Tituly na MMČR seniorů obhájili Martina Fulínová ...
Tituly na MMČR seniorů obhájili Martina Fulínová ...

12.08.2021 | Také poslední den MMČR seniorů přinesl skvělý golf. Ženskou šampiónkou se v napínavém boji stala obhájkyně titulu Martina Fulínová, formou start-cíl titul obhájil Andrew Bruce z Lucemburska. V kategorii Master seniorů dominovali cizinci. ...

Finále MMČR seniorů slibuje napínavé boje o medaile
Finále MMČR seniorů slibuje napínavé boje o medaile

11.08.2021 | V mezinárodním boji o stupně vítězů vstoupí do závěrečného kola MMČR seniorů obhájce titulu Andrew Bruce z Nizozemska s náskokem tří ran. Mezi ženami se očekává ještě větší boj o titul, Martina Fulínová dělí první místo s Němkou Chris Utermarck. ...

MID-amatérské tituly zůstaly doma: Šampióny Silvie ...
MID-amatérské tituly zůstaly doma: Šampióny Silvie ...

18.07.2020 | Finálové kolo Czech International MID-Amateur Championship 2020 presented by Pilsner Urquell rozhodlo o letošních mistrech. Očekávaní dramatických bojů bojů bylo naplněno, trofeje si domu odvážejí Radek Kohout a obhájkyně titulu Silvie Dittertová.

Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...
Amatérskými mistry ČR mezi Midy se stali Silvie ...

20.07.2019 | Stylem start-cíl si pro tituly z Mezinárodního mistrovství ČR v kategorii MID došli Silvie Dittertová a Petr Chajda. Třídenní boje dnes byly zakončeny v Golf Resortu Panorama.

Druhý den MMČR MID-amatérů na Kácově: Ani přerušení ...
Druhý den MMČR MID-amatérů na Kácově: Ani přerušení ...

19.07.2019 | Domácí hráči a hráčky pokračují v nadvládě na Panoramě i přes nepřízeň počasí. Skvělé druhé kolo zahrála Silvie Dittertová (69), která svým soupeřkám utekla o devět ran. Mezi muži se ve vedení drží Petr Chajda, ale můžeme očekávat velký boj o medaile.

Domácím se vydařil vstup do MMČR MID-amatérů
Domácím se vydařil vstup do MMČR MID-amatérů

18.07.2019 | Na Kácově se dnes rozehrálo mezinárodní mistrovství ČR MID-amatérů. Na start se postavilo 78 mužů a 21 žen, z toho 14 hráčů se zahraničními domovským kluby. Za příjemného letního počasí do turnaje nejlépe vstoupili čeští muži, v čele ženské kategorie jsou Češka se Slovenkou.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

ME seniorských družstev: ženy jedenácté, muži ...
ME seniorských družstev: ženy jedenácté, muži ...

04.09.2021 | V Bulharsku a na Slovensku dnes byly závěrečnými zápasy o umístění ukončeny evropské šampionáty družstev v kategoriích seniorek a seniorů. České ženy obsadily jedenácté místo, muži jsou sedmnáctí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP