Česká golfová federace

Aktuality

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 také Kořínek

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 také Kořínek

Petr Halaburda, Středa 21. července 2021

Čeští hráči na turnaji Pro Golf Tour v Rakousku prožili vydařený den. Platí to především o Janu Cafourkovi, kterého vydařené kolo (62) vyneslo na dělenou třetí pozici a ve čtvrtek ho čeká boj o druhý titul v sérii, stejně jako aktuálně šestého Aleše Kořínka.

Oba Češi už v minulosti turnaj série dokázali vyhrát a dnešní dění v druhém kole v St. Pöltenu je ponechalo v naději na druhé vítězství. Jan Cafourek na hřišti s parem 70 zahrál osm ran pod par a průběžné skóre -9 (69+62) ho zařadí do posledního finálového flightu. „Dnes jsem na druhé devítce proměnil několik pár super puttů,“ našel český profesionál rozdíl mezi dosavadními letošními výsledky a dneškem. Vydařená práce na greenech znamenala výsledek 29 ran na polovině hřiště, přesto z toho nebylo rekordní kolo. „Nevzpomenu si kde, ale určitě jsem už někdy zahrál mínus devět.“ 

Stabilní formu z minulých týdnů prokazuje v Rakousku i Aleš Kořínek. Po výhře na turnaji Czech Open Golf Tour na Kaskádě a osmém místě na Challenge Tour se ve výborném světle ukazuje také na třetí nejvyšší evropské Tour. Ze šestého děleného místa při skóre -6 (66+68) se stále ještě může do bojů o nejvyšší pozice zapojit.

Cutem ale prošli nakonec čtyři Češi. Báječný den prožil také Michal Pospíšil, který se posunul už na patnácté místo -5 (71+64), dál jde přes zhoršení rovněž Jakub Bareš -3 (66+71).

Dalších šest českých hráčů si už ve čtvrtek nezahraje.

LEADERBOARD

 

FOTO Ladislav Adámek

Datum: Středa 21. července 2021
Všechny články autora

Související články

Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour
Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour

09.08.2021 | Dva čeští profesionálové vezou umístění v TOP 10 na turnaji Wolf Open ze série Pro Golf Tour. Nejlépe skončil Aleš Kořínek (-7) na šestém místě, dělenou sedmou pozici vybojoval Jakub Bareš (-6). Těsně za elitní desítkou se na dělené jedenácté příčce umístil Michal Pospíšil (-5).

Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...
Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...

21.07.2021 | Šest amatérek na individuálním ME v Itálii, tři muži na prestižním MM Německa, start českého výběru na European Young Masters a řada profesionálů na mezinárodních sériích. Také tento týden přináší pořádně nabitý golfový program.

Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1.
Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1.

28.04.2021 | Pouze Štěpán Daněk, Jakub Bareš (oba -2) a Michal Pospíšil (-1) zvládli úvodní kolo turnaje Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu natolik, že jsou nad předpokládanou hranicí cutu. Bez šancí na třetí kolo nejsou ale ani další čeští hráči, rozestupy jsou minimální.

Vlčková bere konečné 45.
Vlčková bere konečné 45.

19.04.2021 | Karolína Vlčková při svém třetím letošním startu na Symetra Tour prošla premiérově cutem a bere konečné dělené 45. místo. Naopak Janu Cafourkovi se nepodařilo napodobit první start na Pro Golf Tour a v dalším egyptském turnaji neprošel cutem.

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...
Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...

15.04.2021 | Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě
Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě

13.04.2021 | Úvodním kolem za 72 ran (even par) vstoupil do sezóny český profesionál Jan Cafourek. Na premiérovém turnaji Pro Golf Tour v Egyptě drží po prvním kole dělené 23. místo s náskokem dvou ran na hranici cutu.

Cafourek devátý, Váňová v TOP 20
Cafourek devátý, Váňová v TOP 20

06.03.2020 | Posun ve výsledkové listině zaznamenali ve finálových kolech čeští profesionálové při svých afrických startech. Jan Cafourek bere 9. místo z dalšího turnaje v Maroku, Šideri Váňová skončila na 18. příčce v Jihoafrické republice. Špatně vstoupila do prvního turnaje sezóny Karolína Vlčková.

Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo
Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo

20.02.2020 | Jan Cafourek stačil během několika dnů mezi dvěma turnaji Pro Golf Tour zažehnat problémy se zraněním nohy a při svém druhém letošním startu na Pro Golf Tour obsadil dělené 21. místo (-5), za které vyinkasuje 387 eur.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP