Česká golfová federace

Aktuality

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 také Kořínek

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 také Kořínek

Petr Halaburda, Středa 21. července 2021

Čeští hráči na turnaji Pro Golf Tour v Rakousku prožili vydařený den. Platí to především o Janu Cafourkovi, kterého vydařené kolo (62) vyneslo na dělenou třetí pozici a ve čtvrtek ho čeká boj o druhý titul v sérii, stejně jako aktuálně šestého Aleše Kořínka.

Oba Češi už v minulosti turnaj série dokázali vyhrát a dnešní dění v druhém kole v St. Pöltenu je ponechalo v naději na druhé vítězství. Jan Cafourek na hřišti s parem 70 zahrál osm ran pod par a průběžné skóre -9 (69+62) ho zařadí do posledního finálového flightu. „Dnes jsem na druhé devítce proměnil několik pár super puttů,“ našel český profesionál rozdíl mezi dosavadními letošními výsledky a dneškem. Vydařená práce na greenech znamenala výsledek 29 ran na polovině hřiště, přesto z toho nebylo rekordní kolo. „Nevzpomenu si kde, ale určitě jsem už někdy zahrál mínus devět.“ 

Stabilní formu z minulých týdnů prokazuje v Rakousku i Aleš Kořínek. Po výhře na turnaji Czech Open Golf Tour na Kaskádě a osmém místě na Challenge Tour se ve výborném světle ukazuje také na třetí nejvyšší evropské Tour. Ze šestého děleného místa při skóre -6 (66+68) se stále ještě může do bojů o nejvyšší pozice zapojit.

Cutem ale prošli nakonec čtyři Češi. Báječný den prožil také Michal Pospíšil, který se posunul už na patnácté místo -5 (71+64), dál jde přes zhoršení rovněž Jakub Bareš -3 (66+71).

Dalších šest českých hráčů si už ve čtvrtek nezahraje.

LEADERBOARD

 

FOTO Ladislav Adámek

Datum: Středa 21. července 2021
Všechny články autora

Související články

Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...
Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...

14.04.2022 | Skvělá dvě kola a vítězné dvoujamkové play-off přineslo Janu Cafourkovi v Egyptě druhý titul na sérii Pro Golf Tour v kariéře. Český profesionál měl sice pozvolnější úvodní den (72), ale poté přišel fantastický finiš (67+66), vítězství a zisk pěti tisíc dolarů.

Lieser dohrál na 69.místě, Cafourek se posunul ...
Lieser dohrál na 69.místě, Cafourek se posunul ...

27.03.2022 | Ondřej Lieser na turnaji DP World Tour v Kataru obsadil konenčné 69. místo, za které vyinkasoval 3265 eur. Více si polepšil na Pro Golf Tour další český profesionál Jan Cafourek, který skončil v třetím egyptském turnaji jedenáctý.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Výborný vstup Napoleaové, konečné 20.
Výborný vstup Napoleaové, konečné 20.

17.03.2022 | Výborný vstup má za sebou Kristýna Napoleaová na turnaji Ladies European Tour v Saudské Arábii. S výsledkem Even par dělí jedenácté místo a má výborně nakročeno k postupu do finále. Třetí kolo na premiérové akci Pro Golf Tour v Egyptě zvládnul výborně Jan Cafourek (69), což mu vyneslo 20.

Cafourek v Egyptě po zlepšení prošel cutem
Cafourek v Egyptě po zlepšení prošel cutem

16.03.2022 | Český profesionál Jan Cafourek vylepšil v dnešním druhém kole turnaje ze série Pro Golf Tour v Egyptě svoje postavení v leaderboardu a zahraje si i čtvrteční třetí finálové kolo, do kterého nastoupí z dělené 32. pozice na skóre +3.

Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami
Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami

14.03.2022 | Ve třech destinacích tří světadílů se představí během tohoto týdne čeští golfoví profesionálové. V Egyptě začíná série Pro Golf Tour s Janem Cafourkem, v Saudské Arábii startují na Ladies European Tour Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, na americké Epson Tour hraje Klára Spilková.

Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour
Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour

09.08.2021 | Dva čeští profesionálové vezou umístění v TOP 10 na turnaji Wolf Open ze série Pro Golf Tour. Nejlépe skončil Aleš Kořínek (-7) na šestém místě, dělenou sedmou pozici vybojoval Jakub Bareš (-6). Těsně za elitní desítkou se na dělené jedenácté příčce umístil Michal Pospíšil (-5).

Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...
Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...

21.07.2021 | Šest amatérek na individuálním ME v Itálii, tři muži na prestižním MM Německa, start českého výběru na European Young Masters a řada profesionálů na mezinárodních sériích. Také tento týden přináší pořádně nabitý golfový program.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde