Česká golfová federace

Aktuality

Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour

Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour

Klára Kuchařová, Pondělí 9. srpna 2021

Dva čeští profesionálové vezou umístění v TOP 10 na turnaji Wolf Open ze série Pro Golf Tour. Nejlépe skončil Aleš Kořínek (-7) na šestém místě, dělenou sedmou pozici vybojoval Jakub Bareš (-6). Těsně za elitní desítkou se na dělené jedenácté příčce umístil Michal Pospíšil (-5).

Turnaj Wolf Open ze série Pro Golf Tour se odehrál v minulých třech dnech na německém hřišti Golfanlage Holledau s parem 70. Skvělé finálové kolo dva české golfisty vyneslo do elitní desítky.

Nejvýše se z Čechů umístil Aleš Kořínek, který po kolech 68, 70 a 65 (-7) obsadil šestou příčku. Dařilo se mu především dnes, kdy zahrál osm birdie a tři bogey. Pro Kořínka to je letos druhé nejlepší umístění na Pro Golf Tour a z turnaje si odváží výhru 1210 euro.

Jen o ránu více měl v celkovém hodnocení Jakub Bareš, který rovněž v závěrečném dni hrál 65 ran, předchozí dvě kola za 71 a 68 a s celkovým skóre -6 obsadil dělené sedmé místo. Bareš dnes zapisoval pět birdie, dvě bogey a také eagle na pětiparové patnáctce. V Německu vyhrál 921 euro.

Těsně za branami TOP 10 zůstal Michal Pospíšil, který zapisoval finálové kolo za 66 úderů. S celkovým výsledkem -5 (68+71+66) obsadil dělené jedenácté místo (620 euro).

Závěrečné kolo už tolik nevyšlo po druhém dni devátému Janu Cafourkovi, který se s výsledky 69, 68 a 73 a celkovým skóre v paru propadl na dělené 23. místo (345,80 euro).

Na turnaji startovalo dalších pět Čechů, ale neprošli cutem, který byl po dvou kolech nastaven na +1: Matyáš Zapletal +6 (71+75), Jiří Vik +6 (73+73), Štěpán Daněk +10 (75+75), Tomáš Bystřický +16 (79+77) a amatér David Hozák +26 (84+82).

Vítězem turnaje se ve tříčlenném play-off stal Francouz Mathieu DeCottignies Lafon.

Konečné výsledky

Datum: Pondělí 9. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...
Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...

14.04.2022 | Skvělá dvě kola a vítězné dvoujamkové play-off přineslo Janu Cafourkovi v Egyptě druhý titul na sérii Pro Golf Tour v kariéře. Český profesionál měl sice pozvolnější úvodní den (72), ale poté přišel fantastický finiš (67+66), vítězství a zisk pěti tisíc dolarů.

Lieser dohrál na 69.místě, Cafourek se posunul ...
Lieser dohrál na 69.místě, Cafourek se posunul ...

27.03.2022 | Ondřej Lieser na turnaji DP World Tour v Kataru obsadil konenčné 69. místo, za které vyinkasoval 3265 eur. Více si polepšil na Pro Golf Tour další český profesionál Jan Cafourek, který skončil v třetím egyptském turnaji jedenáctý.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Výborný vstup Napoleaové, konečné 20.
Výborný vstup Napoleaové, konečné 20.

17.03.2022 | Výborný vstup má za sebou Kristýna Napoleaová na turnaji Ladies European Tour v Saudské Arábii. S výsledkem Even par dělí jedenácté místo a má výborně nakročeno k postupu do finále. Třetí kolo na premiérové akci Pro Golf Tour v Egyptě zvládnul výborně Jan Cafourek (69), což mu vyneslo 20.

Cafourek v Egyptě po zlepšení prošel cutem
Cafourek v Egyptě po zlepšení prošel cutem

16.03.2022 | Český profesionál Jan Cafourek vylepšil v dnešním druhém kole turnaje ze série Pro Golf Tour v Egyptě svoje postavení v leaderboardu a zahraje si i čtvrteční třetí finálové kolo, do kterého nastoupí z dělené 32. pozice na skóre +3.

Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami
Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami

14.03.2022 | Ve třech destinacích tří světadílů se představí během tohoto týdne čeští golfoví profesionálové. V Egyptě začíná série Pro Golf Tour s Janem Cafourkem, v Saudské Arábii startují na Ladies European Tour Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, na americké Epson Tour hraje Klára Spilková.

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...
Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...

21.07.2021 | Čeští hráči na turnaji Pro Golf Tour v Rakousku prožili vydařený den. Platí to především o Janu Cafourkovi, kterého vydařené kolo (62) vyneslo na dělenou třetí pozici a ve čtvrtek ho čeká boj o druhý titul v sérii, stejně jako aktuálně šestého Aleše Kořínka.

Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...
Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...

21.07.2021 | Šest amatérek na individuálním ME v Itálii, tři muži na prestižním MM Německa, start českého výběru na European Young Masters a řada profesionálů na mezinárodních sériích. Také tento týden přináší pořádně nabitý golfový program.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde