Česká golfová federace

Aktuality

Dobrý vstup Terezy Koželuhové do turnaje Allerum Open

Dobrý vstup Terezy Koželuhové do turnaje Allerum Open

Klára Kuchařová, Úterý 17. srpna 2021

Čtyři české profesionálky dnes vstoupily do turnaje Allerum Open ze série LETAS ve Švédsku. Nejlépe se dařilo Tereze Koželuhové, která v úvodu dělí patnácté místo. Dalším Češkám se v náročných podmínkách prvního kola tolik nedařilo.

Další zastávkou v kalendáři LET Access Series je Allerum Open ve Švédsku, kde startují čtyři české profesionálky. V dnešním prvním kole se nejlépe dařilo letos nové profesionálce Tereze Koželuhové, která hrála 73 ran (+1) a dělí patnáctou příčku. V náročných  podmínkách zahrála dvě birdie a tři bogey, což znamenalo jedno z lepších kol dnešního dne.

"Dneska to bylo zajímavé," přiznává Koželuhová. "Zažila jsem jedno z nejhorších počasí na golfu. Vítr a déšt mě rozhodily při některých ranách, ale většinu jsem ustála a s dnešní hrou jsem spokojená. Dnes se to ani nedalo srovnat s minulým týdnem, kdy jsem hlavně ve druhém kole nevěděla, co se s mou hrou dělo."

Další tři Češky startovaly v odpoledních hodinách, kdy vítr i děšť nabraly ještě více na síle. Po třítýdenní pauze se zpět na tour vrátila Šideri Váňová, která do turnaje vstoupila se 78 ranami (+6) a dělí 46. místo. Ve švédském tažení pokračují Kristýna Napoleaová Kateřina Vlašínová, které dnes hrály shodně 79 úderů (+7) a společně dělí 60. příčku.  

Do druhého kola vstoupí v prvním flightu v 8:00 Šideri Váňová z první jamky, v 8:10 startuje Kateřina Vlašínová z jedničky a Kristýna Napoleaová z desítky. Tereza Koželuhová uzavře středeční start ve 14:00 z desáté jamky. 

LEADERBOARD

FOTO Klára Kuchařová/LETAS

Datum: Úterý 17. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Češkám se na evropských sériích nedaří
Češkám se na evropských sériích nedaří

15.07.2021 | Dva turnaje ze sérií LET a LETAS se hrají tento týden ve Finsku a Itálii. Na Ladies European Tour vstoupila do prvního kola nejlépe Kateřina Vlašínová a dělí 38. místo, další hráčky jsou mimo hranice předpokládaného cutu. Na LET Access Series startuje v mixovaném turnaji pouze Patricie Macková.

Startuje závěrečná kvalifikace LET, do boje jdou ...
Startuje závěrečná kvalifikace LET, do boje jdou ...

21.01.2020 | Pouze dvacet nejlepších hráček získá kartu na Ladies European Tour z kvalifikace, která startuje ve středu v resortu La Manga na jihu Španělska. Mezi 120 hráčkami z 29 zemí budou také Kateřina Vlašínová a Šideri Váňová.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová
V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová

30.03.2022 | Nejlepší úvodní kolo z českých golfistek na turnaji LET v Jihoafrické republice zaznamenala Šideri Váňová (+1) a je na děleném 22. místě, nad hranicí cutu je také Kristýna Napoleaová (+3). Méně se dařilo Tereze Melecké (+5).

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Nejlépe odstartovala opět Napoleaová, Lieser zatím ...
Nejlépe odstartovala opět Napoleaová, Lieser zatím ...

24.03.2022 | Nejlépe do dalšího turnaje Ladies European Tour odstartovala v Jihoafrické republice z českého tria opět Kristýna Napoleaová (+1). Do akce DP World Tour v Kataru vstoupil Ondřej Lieser s výsledkem +2 a na hranici cutu ztrácí dvě rány.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde