Česká golfová federace

Aktuality

Vlašínová s Váňovou se vešly na turnaji LETAS do TOP 30

Vlašínová s Váňovou se vešly na turnaji LETAS do TOP 30

Petr Halaburda, Pátek 25. září 2020

Trojnásobonou českou účast mělo finálové kolo dalšího turnaje série LET Access Series ve Švýcarsku. Kateřina Vlašínová (24.) i Šideri Váňová (29.) se vešly mezi nejlepších třicet, Kristýna Napoleaová (46.) si v závěrečném kole polepšila.

Série LETAS se přesunula ze Zbraslavi do Švýcarska, do turnaje odstartovalo 74 hráček. Z českého kvarteta neprošla cutem pro 50 nejlepších pouze Eva Koželuhová, ale její tři krajanky si dnešní finálové kolo zahrály.

Nejlépe třetí kolo (+3) zvládly Šideri Váňová a Kristýna Napoleaová, zatímco Kateřina Vlašínová zapisovala skóre +5. Přesto nakonec skončila z českých hráček nejvýše: po výsledku (72+70+77) obsadila dělené 24. místo. Váňová (72+73+75) poskočila na konečnou 29. příčku, Napoleaová (81+69+75) po nevydařeném úvodním dnu bere 46. pozici.

Před závěrečným kolem byla velkou favoritkou na vítězství Pia Babnik, ale šestnáctiletá Slovinka o náskok pěti ran přišla a v závěrečném play-off tří hráček se radovala francouzská amatérka Agathe Laisne. Vítězka ze Zbraslavi Tiia Koivisto obsadila jedenácté místo. 

Po vynuceném seškrtání programu sezóny zbývá sehrát již pouze dva turnaje série, které se budou hrát v polovině října ve Španělsku.

Konečné výsledky

 

Datum: Pátek 25. září 2020
Všechny články autora

Související články

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Češkám se na evropských sériích nedaří
Češkám se na evropských sériích nedaří

15.07.2021 | Dva turnaje ze sérií LET a LETAS se hrají tento týden ve Finsku a Itálii. Na Ladies European Tour vstoupila do prvního kola nejlépe Kateřina Vlašínová a dělí 38. místo, další hráčky jsou mimo hranice předpokládaného cutu. Na LET Access Series startuje v mixovaném turnaji pouze Patricie Macková.

České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS
České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS

13.10.2020 | Domácí turnajová sezóna definitivně skončila, ale čeští výkonnostní golfisté dál hledají možnost startu na zahraničních akcích. Platí to i o hráčkách, které vyrazily na dvě závěrečné soutěže profesionální série LET Access Series ve španělském Santanderu.

Tři Češky na LETAS prošly cutem, za titulem míří ...
Tři Češky na LETAS prošly cutem, za titulem míří ...

24.09.2020 | Tři české profesionálky prošly cutem na dalším turnaji série LET Access Series, který se hraje ve Švýcarsku. Nejlépe půjde do finálového kola ze 17. místa Kateřina Vlašínová (-2), dál míří také Šideri Váňová (+1) a Kristýna Napoleaová (+6). Za premiérovým titulem na okruhu míří Slovinka Pia Babnik.

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP