Česká golfová federace

Aktuality

Tipsport Czech Ladies Open startuje, rozhodne i o olympiádě

Tipsport Czech Ladies Open startuje, rozhodne i o olympiádě

Klára Kuchařová, Čtvrtek 24. června 2021

V pátek ráno startuje třetí ročník Tipsport Czech Ladies Open, podruhé v Berouně. Letošní turnaj slibuje dramatickou podívanou i proto, že se zde bude rozhodovat o definitivním složení startovního pole pro olympiádu v Tokiu. Na startu je jedenáct Češek a také velké hvězdy včetně Sandry Gal.

Pět českých profesionálek a šest amatérek nastoupí na start již třetího ročníku Tipsport Czech Ladies Open v Beroun Golf Clubu. Největší naděje na nejlepší české umístění se dává amatérce Sáře Kouskové, nedávné vítězka turnaje AMUNDI Czech Ladies Challenge na Konopišti.

„Na turnaj se moc těším, ale budu k němu přistupovat jako k jakémukoliv dalšímu turnaji, který hraji. Nekladu na sebe žádné cíle co se týče umístění, spíše se chci zaměřit na procesové věci. Jsem ráda, že hraji další profesionální turnaj a hlavně, že jsem zpět v Berouně.“

Během úterní tiskové konference se Kousková poprvé potkala s německou hráčkou českého původu Sandrou Gal, která bude další favoritkou českého publika. „Jsem ráda za možnost hrát právě zde v Čechách, kam se od malička ráda vracím,“ přiznala Gal. „Po vleklých zdravotních komplikacích se vracím do turnajového režimu. Moje hra je teď velmi dobrá, ale samozřejmě uvidíme, jaké to bude v turnajovém nasazení.“

České profesionálky budou reprezentovat Kateřina Vlašínová, Šideri Váňová, Kristýna Napoleaová, Eva Koželuhová a Lucie Hinnerová.

„Na turnaj se těším, s hřištěm jsem se už více skamarádila a věřím, že to bude povedený turnaj,“ komentovala dnes během tréninkového dne spokojeně Kateřina Vlašínová. „Chci se především soustředit na své drajvy, abych je umisťovala na fairway. Odtud už by moje hra měla být silná."

Sáru Kouskovou doplní další amatérky: Tereza Melecká, Jana Melichová, Tereza Koželuhová, Patricie Macková a mistryně GC Beroun Natálie Chocholová.

„Je super hrát zase doma a nabýt další zkušenosti na profesionální akci,“ přiznává Tereza Koželuhová, které se dařilo při Ladies Italian Open ze série LET před pár týdny. „Do Berouna jsem se těšila, je to krásné hřiště. Už se moc těším, až rozehrajeme první kolo.“

Turnaj je vedle dnes odstartovaného zámořského major turnaje KPMG Championship poslední akcí před uzávěrkou ženského redukovaného žebříčku pro olympiádu (28. června) a pro některé hráčky poslední možností obhájit účast v Tokiu, případně o start pod pěti kruhy zabojovat.

V Berouně ze současného olympijského žebříčku budou hrát Sanna Nuutinen (Finsko), Marianne Skapnord (Norsko), Manon De Roey (Belgie), Christine Wolf (Rakousko), Pia Babnik (Slovinsko) a Lucrezia Colombotto Rosso (Itálie) a ve stejné skupině lze hledat i hlavní favoritky na berounský titul.

Turnaj startuje v pátek ráno v 7:45, Češky startují až v odpoledních flightech z jamky č. 10 počínaje Lucií Hinnerovou (12:36) až po poslední flight se Sárou Kouskovou (14:15), která půjde po boku vítězky z roku 2019 z Karlštejna - Skotky Carly Booth. Obhájkyně titulu Emily Pedersen nestartuje, hraje právě na turnaji LPGA. Ve hře bude 200 tisíc eur na prize money.

Přístup na turnaj mají stejně jako loni v srpnu diváci, vstupné na všechna turnajová kola je zdarma, podrobnosti k možnosti vstupu do areálu i další informace naleznete na webu turnaje.

Televizní přenos bude zajišťovat O2 TV Sport v sobotu od 11 do 14 hodin, v neděli od 12 do 16 hodin, klienti Tipsportu přenos najdou na TV Tipsport.

Startovní listina

 

FOTO Zdeněk Sluka/TCLO

Datum: Čtvrtek 24. června 2021
Všechny články autora

Související články

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Čtyři Češky prošly do finále na LET v Berouně
Čtyři Češky prošly do finále na LET v Berouně

26.06.2021 | Česká profesionálka Kristýna Napoleaová a další tři české amatérky Sára Kousková, Tereza Koželuhová a Jana Melichová prošly do finále třetího ročníku Tipsport Czech Ladies Open ze série LET. V Berouně vede Španělka Nuria Iturrioz.

Beroun trápí počasí: opožděný start a přerušení ...
Beroun trápí počasí: opožděný start a přerušení ...

25.06.2021 | Déšť a bouřky zkomplikovaly první kolo Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. To však nebránilo mnoha hráčkám k cestě za skvělými čísly. V nedohraném úvadu jsou ve vedení Lydia Hall a Nuria Iturrioz (-6), z Češek je na nejlepším výsledku v klubovně Kristýna Napoleaová .

Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...
Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...

04.08.2020 | První kontinentální profesionální turnaj po koronavirové pauze přinese v posledním srpnovém víkendu Tipsport Czech Ladies Open, který se bude hrát v Berouně. Po dnešní tiskové konferenci je znám počet českých hráček, určena byla hrací odpaliště, hrát se bude o 200 tisíc eur.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...
Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...

19.12.2021 | Tři české golfistky zůstávají ve hře o úspěch v kvalifikaci pro nadcházející sezónu Ladies European Tour. V desítce nejlepších jsou před závěrečným pátým kolem Sára Kousková i Tereza Melecká, bojovat o TOP 20 může i Kristýna Napoleaová.

Skvělý český den na Q-School LET
Skvělý český den na Q-School LET

18.12.2021 | Parádní den má za sebou český golf na Q-School Ladies European Tour ve Španělsku. Tři hráčky se dostaly pod par hřiště, dvě už jsou dokonce v TOP 20 zajišťující plnou hrací kartu na příští sezónu nejvyšší evropské série.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde