Česká golfová federace

Aktuality

Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále MM Německa

Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále MM Německa

Petr Halaburda, Sobota 26. června 2021

Celkem osm Češek bojovalo v soutěžích v Evropě a USA. Natálie Saint Germain veze dělené 16. místo z turnaje LETAS, Dominika Burdová prošla cutem na German Ladies‘ Amateur Championship. Klára Spilková neprošla cutem na majoru a Karolína Vlčková dělí 81. místo na Symetra Tour.

LET Access Series

Amatérka Natálie Saint Germain veze dělené 16. místo z turnaje Golf Flanders LETAS Trophy, který se uskutečnil v Rinkve International Golf Clubu v Belgii. Češka hrála +4 (71+76+70) a pokračuje tak v českém tažení na druhé evropské profesionální sérii LETAS.

V turnaji startovala také další amatérka Tereza Chlostová, která sice v průběhu turnaje rány přidávala, ale i tak prošla cutem a nakonec obsadila 66. místo při skóre +24 (76+80+81).

Turnaj vyhrála Angličanka Lily May Humphreys s výsledkem -10 (70+67+66), náskokem šesti ran a ziskem 6400 euro.

German International Ladies‘ Amateur Championship

Na německém amatérském mistrovství žen startovaly čtyři české hráčky, ale pouze Dominika Burdová prošla do čtvrtého kola po kolech s výsledkem +5 (73+75+70). Na hřišti Hamburger Land- und Golf Club s parem 71 se do finále neprobojovaly Agáta Vahalová (+14), Sofie Dimitrova (+17) ani Kristýna Frýdlová (+28).

Ve vedení je domácí Alexandra Försterling s výsledkem -9 a náskokem čtyř ran.

LPGA

Ženský major KPMG Women’s PGA Championship předčasně skončil pro českou jedničku Kláru Spilkovou. Té se nedařilo ve druhém kole a se skóre +12 (74+82) se s turnajem loučí.

Po skvělém kole za 63 ran je po dvou kolech ve vedení Američanka s českými kořeny Nelly Korda (celkem -11). Její sestra Jessica Korda dělí 19. příčku s výsledkem -3  (69+72).

Symetra Tour

Druhá americká profesionální liga se rozehrála v pátek s Karolínou Vlčkovou na startu. Do turnaje Prasco Charity Championship ze série Symetra Tour vstoupila se 75 údery (+3) a před druhým kolem dělí 81. místo.

Na hřišti TPC River’s Bend v Ohiu je ve vedení dvojice Vicky Hurst a Kum-Kang Park (obě -5).

LEADERBOARD LETAS

LEADERBOARD MM Německa

LEADERBOARD LPGA

LEADERBOARD Symetra Tour 

 

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 26. června 2021
Všechny články autora

Související články

Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo
Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo

04.10.2021 | Dvě české profesionálky soutěžily minulý týden ve Spojených státech na tamních sériích. Karolína Vlčková prošla díky skvělému druhému kolu cutem na turnaji Carolina Golf Classic a obsadila konečné dělené 60. místo. Klára Spilková neprošla na turnaji LPGA cutem.

Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...
Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...

23.09.2021 | Posledním letošním tuzemským turnajem předních amatérů bude Raiffeisenbank President Masters Invitational, které se uskuteční od pátku do neděle v Karlových Varech. Další start na LPGA Tour čeká Kláru Spilkovou, Karolínu Vlčkovou na Symetra Tour. Na Challenge Tour hraje Gordan Brixi.

Klára Spilková vybojovala s rekordním výsledkem 12.
Klára Spilková vybojovala s rekordním výsledkem 12.

18.04.2021 | Posun na 75. příčku sezónního pořadí a zisk 31 tisíc dolarů přinesl Kláře Spilkové skvělý výkon při premiérovém letošním představení na okruhu LPGA. Česká profesionálka s rekordním výsledkem -17 obsadila dělené dvanácté místo. Karolína Vlčková je před posledním kolem Symetra Tour padesátá.

Spilková stoupá leaderboardem, Vlčková prošla cutem
Spilková stoupá leaderboardem, Vlčková prošla cutem

17.04.2021 | Dobré zprávy přicházejí z amerických dámských sérií. Klára Spilková prožívá výborný turnaj na LPGA a na Havaji už postoupila na dělené 16. místo po třetím kole. Na turnaji Symetra Tour v Arizoně prošla cutem Karolína Vlčková.

Spilková i Vlčková bojují o nejlepší umístění ...
Spilková i Vlčková bojují o nejlepší umístění ...

16.04.2021 | Skvělé kolo mají za sebou Klára Spilková (-4) i Karolína Vlčková (-1) na svých turnajích v rámci LPGA resp. Symetra Tour. Obě české profesionálky drží shodně průběžné 20. místo.

Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...
Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...

13.12.2021 | Klára Spilková se po vyřazení z kvalifikace pro americkou sérii LPGA rozhodla nestartovat ve finálové fázi Q-School pro Ladies European Tour. I nadále hodlá pokračovat v „americké“ cestě, v příštím roce na nižší Symetra Tour.

Vydařené kolo poslalo Spilkovou do finále
Vydařené kolo poslalo Spilkovou do finále

28.03.2021 | Výborné kolo má za sebou Klára Spilková, která se v druhém hracím dni na turnaji ze série Symetra Tour po výsledku 69 (-3) probojovala do dnešního finále. Druhá česká profesionálka Karolína Vlčková cutem neprošla.

Symetra Tour: Spilková s Vlčkovou jsou po úvodním ...
Symetra Tour: Spilková s Vlčkovou jsou po úvodním ...

27.03.2021 | České golfistky Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou ztrácejí ránu na hranici cutu po prvním kole druhého turnaje Symetra Tour. Na IOA Championship v Kalifornii zapisovaly na úvod shodně 76 ran (+4).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP