Česká golfová federace

Aktuality

Filip Jakubčík ovládl prestižní německou juniorku

Filip Jakubčík ovládl prestižní německou juniorku

Petr Halaburda, Sobota 5. června 2021

Sedmnáctiletý Filip Jakubčík (-12) vyhrál prestižní turnaj German Girls‘ & Boys‘ Open. Na jedné z nejvyhlášenějších kontinentálních juniorských soutěží, která dnes skončila v resortu St. Leon Rot, se neztratili ani další Češi: Jakub Janda byl čtvrtý, Anna Andrýsová sedmá.

Filip Jakubčík se zlepšoval kolo od kola a při skóre -12 (69+68+67) vyhrál turnaj, který každý rok představí řadu budoucích evropských golfových hvězd. Ale nebyl sám, komu se skvěle dařilo: čtvrtý skončil Jakub Janda -7 (69+69+71), dvanáctý Matěj Bača -3 (72+70+71). Nepovedené první kolo stálo slušné umístění Davida Mlýnka (+12), který byl klasifikován na 78. místě.

V dívčí soutěži měl český golf ještě bohatší zastoupení, přestože řada mladých juniorek startovala ve stejné době na AMUNDI Czech Ladies Challenge. Nejlépe se dařilo Anně Andrýsové, která obsadila sedmé místo s výsledkem -3 (72+71+70). Dvacátou pozici bere Natálie Saint Germain (+2), o pět míst zpět skončily Barbora Bujáková, Michaela Marková a Denisa Vodičková (všechny +4), o dvě rány níže Veronika Kedroňová (+6), Sofie Dimitrova zakončila turnaj na skóre +7.

První česká radost už vypukla ale v pátek, kdy byly vyhlášeny výsledky Nations Cup, soutěže družstev. V něm český chlapecký tým vyhrál, děvčata brala stříbro. 

Konečné výsledky chlapci
Konečné výsledky dívky

Konečné výsledky Nations cup chlapci
Konečné výsledky Nations cup dívky

FOTO Petr Němeček/Czech Golf Team

Datum: Sobota 5. června 2021
Všechny články autora

Související články

Filip Jakubčík využil poslední šanci na zisk titulu ...
Filip Jakubčík využil poslední šanci na zisk titulu ...

09.06.2021 | Český reprezentant Filip Jakubčík o víkendu triumfoval na šampionátu German Boys Open, prestižním turnaji pro přední juniory. Vítězství přisuzuje dlouhodobé golfové přípravě ve Spojených státech, kde má před sebou ještě poslední rok na střední škole.

Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...
Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...

19.01.2021 | Přes kvalifikaci se musel probít Filip Jakubčík do hlavní části prestižního turnaje Sean Foley Perfomance Junior Championship, který pak suverénně vyhrál (-7) s náskokem osmi ran a dokonale zaskočil domácí favority.

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde