Česká golfová federace

Aktuality

Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1. kole tři Češi

Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1. kole tři Češi

Petr Halaburda, Středa 28. dubna 2021

Pouze Štěpán Daněk, Jakub Bareš (oba -2) a Michal Pospíšil (-1) zvládli úvodní kolo turnaje Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu natolik, že jsou nad předpokládanou hranicí cutu. Bez šancí na třetí kolo nejsou ale ani další čeští hráči, rozestupy jsou minimální.

Na turnaj Haugschlag NO Open vyrazilo deset českých hráčů, ale do bojů o čelo soutěže se zatím nezapojili. Přesto Štěpán Daněk i Jakub Bareš budou přenocovat v dobré náladě, protože jejích výsledek (69) je zařadil na dělené čtrnácté místo. V pořadí do 45. místa (cut) se vešel přesně i Michal Pospíšil (70).

Daleko od finále ale nemají ani další Češi: na skóre even par (71) jsou aktuálně Filip Mrůzek a Roman Šebrle, o ránu zpět Šimon Zach. Na průběžném skóre +3 (74) jsou Aleš Kořínek, amatér David Siwy a Jan Cafourek, o další ránu zpět Jiří Vik.

Do soutěže nastoupilo 156 hráčů, v čele je Nizozemec Max Albertus (-6).

Na jihu Afriky dvě Češky v TOP 10

V Jižní Africe odstartoval čtvrtý turnaj Sunshine Ladies Tour s třemi českými profesionálkami. Úvodní hrací den zvládly shodně na děleném sedmém místě na skóre +1 (73) Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, v druhé desítce o ránu zaostává Kateřina Vlašínová.

LEADERBOARD Pro Golf Tour
LEADERBOARD Sunshine Ladies Tour

FOTO facebook.com/haugschlag

Datum: Středa 28. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour
Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour

09.08.2021 | Dva čeští profesionálové vezou umístění v TOP 10 na turnaji Wolf Open ze série Pro Golf Tour. Nejlépe skončil Aleš Kořínek (-7) na šestém místě, dělenou sedmou pozici vybojoval Jakub Bareš (-6). Těsně za elitní desítkou se na dělené jedenácté příčce umístil Michal Pospíšil (-5).

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...
Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...

21.07.2021 | Čeští hráči na turnaji Pro Golf Tour v Rakousku prožili vydařený den. Platí to především o Janu Cafourkovi, kterého vydařené kolo (62) vyneslo na dělenou třetí pozici a ve čtvrtek ho čeká boj o druhý titul v sérii, stejně jako aktuálně šestého Aleše Kořínka.

Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...
Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...

21.07.2021 | Šest amatérek na individuálním ME v Itálii, tři muži na prestižním MM Německa, start českého výběru na European Young Masters a řada profesionálů na mezinárodních sériích. Také tento týden přináší pořádně nabitý golfový program.

Vlčková bere konečné 45.
Vlčková bere konečné 45.

19.04.2021 | Karolína Vlčková při svém třetím letošním startu na Symetra Tour prošla premiérově cutem a bere konečné dělené 45. místo. Naopak Janu Cafourkovi se nepodařilo napodobit první start na Pro Golf Tour a v dalším egyptském turnaji neprošel cutem.

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...
Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...

15.04.2021 | Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě
Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě

13.04.2021 | Úvodním kolem za 72 ran (even par) vstoupil do sezóny český profesionál Jan Cafourek. Na premiérovém turnaji Pro Golf Tour v Egyptě drží po prvním kole dělené 23. místo s náskokem dvou ran na hranici cutu.

Silné české zastoupení na Slovak Open Championship
Silné české zastoupení na Slovak Open Championship

14.09.2020 | Osmnáct českých golfistů a golfistek včetně amatérů startuje na dvoudenním turnaji Penati Slovak Open Championship, který začíná dnes na hřišti Legend Course v Penati Golf Resortu. Ambasadorem turnaje je Rory Sabbatini, který loňský turnaj vyhrál v play-off s Ondřejem Lieserem.

Devět Čechů prošlo na Pro Golf Tour cutem, čtyři ...
Devět Čechů prošlo na Pro Golf Tour cutem, čtyři ...

29.08.2020 | Na západočeských hřištích v Sokolově a na Kynžvartu se dnes dohrálo druhé kolo turnaje ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020. Cutem prošlo celkem devět Čechů, čtyři jsou v TOP 10 v čele s pátým Jakubem Barešem se skóre -3.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP