Česká golfová federace

Aktuality

V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské sérii NGTM

V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské sérii NGTM

Petr Halaburda, Neděle 25. dubna 2021

První letošní tituly se rozdělovaly v úvodním turnaji Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který se konal během víkendu v Beřovicích. Tituly si rozdělili Matouš Zach a Viktorie Trůková (žáci), Tereza Schwarzová a Tomáš Sobotka (kadeti).

První celorepubliková soutěž dětských kategorií dala všem startujícím pořádně zabrat. Skvěle nachystané, ale fyzicky náročné hřiště prověřilo na úvod sezóny jejich přípravu. Pouze ve dvou případech se podařilo zahrát výsledek pod par (72) hřiště, v obou případech v chlapecké žákovské kategorii.

Kadetky ovládla s velkou převahou Tereza Schwarzová (Beskydský GK), která během dvou dnů obešla hřiště s výsledkem +6 (78+72), s odstupem skončily Sofie Hlinomazová (GC Brno) +12 (81+75) a Amálie Tauer (GC Mstětice) +14 (81+77).

Mezi kadety se pódiové pořadí přelévalo, výhru odváží Tomáš Sobotka +15 (79+80) před týmovým spoluhráčem z GC Brno Petrem Pololáníkem +17 (82+79), bronz bral David Calder (GC Mstětice) za totožné skóre +14 (77+84), ale horší finálové kolo.

V žákovských kategoriích se v druhém kole pořadí na první příčce také změnilo, pro vítězství si došli favorité. Po vylepšeném výkonu bere titul Matouš Zach (Albatross GC) s konečným výsledkem +2 (75+71) před sobotním lídrem Ondrejem Šustkem +5 (71+78) a Tomášem Fašinou (oba GC Brno) +12 (78+78).

Dívčí soutěž ovládla Viktorie Trůková (Greensgate GC) +13 (80+77), další pozice na stupních vítězů patřily spoluhráčkám z GC Brno: o dvě rány zpět skončila Julie Oplatková +15 (78+81) před Ester Otiepkovou +17 (79+82).

Konečné výsledky

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Neděle 25. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde