Česká golfová federace

Aktuality

České naděje vezou z rakouské juniorky čtyři medaile

České naděje vezou z rakouské juniorky čtyři medaile

Klára Kuchařová, Neděle 19. července 2020

Čtyři čeští mladí golfisté se umístili na stupních vítězů ve třech kategoriích do 21 let na rakouském šampionátu žáků a juniorů Austrian Boys and Girls. Titul mistryně do 12 let vybojovala Sofie Borůvková z Golf Klubu Týn nad Vltavou.

Jedenáct českých hráčů a hráček do 21 let reprezentovalo Českou republiku na mezinárodním juniorském turnaji 2020 Austrian Girls and Boys v rakouském Colony Clubu Gutenhof. 

Nejlépe se dařilo mladší žákyni Sofii Borůvkové, která získala titul mistryně po kolech 81, 86 a 83. Ve stejné kategorii se na páté příčce umístila Timea Kratochvílová (87+92+90).

V kategorii chlapců do dvanácti let brali Češi rovnou dvě medaile: Druhý se umístil Václav Švub (73+83+81), osm ran zpět skončil třetí Mikuláš Vojtěšek (78+82+85).

Starší žák Matouš Zach vybojoval stříbro v kategorii chlapců do 14 let a jeho celkový výsledek +12 (82+75+74) byl nejlepší z českých hráčů v turnaji.

Těsně za stupni vítězů v kategorii dívek do čtrnácti let skončila Amálie Tauer, která se (85+86+81) musela spokojit s děleným čtvrtým místem.

Umístění v TOP 10 vybojoval také Pavel Vinkler mezi chlapci do deseti let, ve dvoukolovém turnaji hrál 104 a 107 úderů.

Kadet Petr Pololáník (85+80+78) si z Rakouska odváží dělené 20. místo v kategorii chlapců do 16 let.

Konečné výsledky

FOTO facebook.com/Golf Klub Týn nad Vltavou

Datum: Neděle 19. července 2020
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

Tréninkový kemp RTS v Turecku se vydařil
Tréninkový kemp RTS v Turecku se vydařil

12.03.2020 | Čtyřiadvacet hráčů se zúčastnilo přípravného kempu Regionálních Tréninkových Skupin ČGF na přelomu února a března v tureckém Beleku. Týdenní přípravu provázely ideální klimatické podmínky.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP