Česká golfová federace

Aktuality

Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ČR žáků a kadetů

Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ČR žáků a kadetů

Klára Kuchařová, Čtvrtek 25. června 2020

151 hráčů a hráček v šesti kategoriích bylo přijato na Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, které odstartuje v pátek v Golf Resortu Austerlitz. První letošní šampionát představí to nejlepší z budoucnosti českého golfu ve věkových kategoriích od sedmi do 16 let.

Rozehřát se mladé naděje mohly minulý týden na 1. Národní Golfové Tour Mládeže v Poděbradech a síly mohou tento týden poměřovat na vrcholu sezóny pro žáky a kadety ve Slavkově u Brna. Právě tam se představí ti nejlepší hráči a hráčky do 16 let, přičemž mnoho z nich už prochází Tréninkovým systémem ČGF a někteří jsou i členy Národních Tréninkových Skupin.

Kvalita startovního pole je zřejmá v každé kategorii a především ve starších, kde je přihlášeno celkem čtrnáct mladých golfistů a golfistek s plusovým handicapem. V nejstarší kategorii kadetů patří mezi favority šampionátu Dan Hlaváček, Matěj Bača, Maxmilián Jelínek či David Tomi, již tradiční účastníci soutěží ve starších kategoriích.

V dívčí kategorii je největší favoritkou patnáctiletá Denisa Vodičková, vítězka prvního "dospělého" turnaje Czech Golf Amateur Tour z minulého víkendu v Beřovicích, cestu za očekávaným titulem by jí rády zkomplikovaly Klára Hurtová, Barbora Bujáková či Veronika Kedroňová. 

Papírově nejsilnějším starším žákem ve startovním poli bude Jakub Janda. Mezi staršími žákyněmi se nejvíce očekává od Adély Tarantové, Justýny Šafaříkové, Miriam Barcalové či Viktorie Trůkové.

Také kategorie mladších žáků obsahuje jméno na vrcholu seznamu přihlášených, od kterého můžeme čekat výborné výsledky. Louis Klein, který se před týdnem také raději vydal startovat do Beřovic, již dlouho vládne kategorii nejmladších golfistů.

V nejmladší kategorii dívek je favoritek hned několik a počítat mezi ně můžeme i Veroniku Černou, Sofii Borůvkovou, Julii Knoblochovou či Barboru Vinklerovou.

Turnaj začne v pátek 26. června v 7:00 postupným startem z první jamky. Po dvou kolech bude vyhlášen cut, který bude upřesněn po prvním kole.

Ředitelem soutěže je Josef Slezák, hlavním rozhodčím Petr Vávrů.

Startovní listina

Datum: Čtvrtek 25. června 2020
Všechny články autora

Související články

Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...
Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...

10.08.2020 | Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...
Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...

28.07.2020 | Výsledky Regionální kvalifikace v soutěžích družstev chlapců a dívek do 18 let v Západu ČR na Zbraslavi se po rozhodnutí Technického úseku STK ČGF změnily. Důvodem je, že Albatross GC Praha do obou dorosteneckých týmových soutěží postavil více hostujících hráčů a hráček, než povoluje Hrací řád ČGF.

Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé ...
Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé ...

21.07.2020 | Výtečné individuální výsledky, až na výjimky postupy favoritů a také hole-in-one Kateřiny Šmolíkové na Cihelnách přinesly dnešní regionální kvalifikace národních šampionátů družstev do 14 let (smíšené týmy) a 18 let (samostatně chlapci a dívky).

Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...
Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...

18.07.2020 | Tři ze čtyř titulů z Mezinárodního mistrovství ČR zůstaly doma. Zlatou medaili získali na Dýšině suverénní Sára Kousková (juniorky), Denisa Vodičková (dorostenky) a Václav Tichý (dorostenci). Mezi juniory kraloval Slovák Lukáš Zušťák, nejlepším z Čechů byl překvapivě stříbrný Vlastimil Miler.

Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...
Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...

17.07.2020 | Druhým den pokračovalo Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které se hraje v Dýšině u Plzně. Pouze mezi juniorkami je zřejmý favorit na titul před finálovým kolem – Sára Kousková má před sobotním finále náskok pěti ran. V dalších třech kategoriích se strhne o vítězství pořádná bitva.

Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...
Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...

16.07.2020 | Osm výsledků pod par hřiště přineslo úvodní kolo Mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které dnes odstartovalo na hřišti Golf Resortu Greensgate v Dýšině u Plzně. Ani jeden z golfistů a golfistek se nedostal pod 70 ran. Daleko od předních pozic zůstává řada spolufavoritů.

Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...
Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...

15.07.2020 | Třídenní boje čekají od čtvrtka do soboty na 156 hráčů a hráček, kteří se probojovali do startovní listiny Mezinárodního mistrovství ČR dorostenců a juniorů. Hrát se bude v Greensgate Golf Resortu v Dýšině u Plzně, nechybí naprostá většina domácích favoritů a dorazila také řada ambiciózních cizinců.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP