Česká golfová federace

Aktuality

V Beřovicích jdou do trháku Ráža s Vodičkovou

Petr Halaburda, Sobota 20. června 2020

Také druhý den úvodního turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Beřovicích provázela nepřízeň počasí a silný déšť ovlivnil především hráčky v ženské kategorii. Výbornou formu na úvod sezóny přesto potvrdila vedoucí Denisa Vodičková, která jde - stejně jako mezi muži Filip Ráža - do trháku.

Dnes vyrazily do boje nejdříve ženy a silný déšť jim příliš nesvědčil. Bylo to znát i na výsledcích některých předních reprezentantek včetně dosud spoluvedoucí Jany Melichové, která po dnešním výsledku (79) klesla dokonce mimo stupně vítězů.

Zaváhání řady favoritek tak využila dokonale Denisa Vodičková, která i dnes dokázala jako jediná zahrát pod par hřiště (67+71) a v čele má před finálovým kolem náskok šesti ran před aktuálně druhou Sárou Kouskovou (72+72), o další ránu zpět je Kristýna Frýdlová (72+73).

Také u mužů má lídr solidní náskok před posledními osmnácti jamkami: Filip Ráža ještě o ránu vylepšil páteční výkon (70+69), a tak má na druhého Petra Hrubého (71+72) náskok čtyř úderů, třetí Dan Hlaváček je o další ránu zpět (72+72).

Do nedělního třetího kola prošlo 24 hráček, k postupu byl třeba výsledek +10 po dvou kolech. Mezi muži jde dál 45 golfistů včetně hráčů na průběžném výsledku +12. První dámské flighty vyrazí na hřiště v 8:00, poslední mužská skupina startuje v 9:50.

Výsledky po 2. kole
Startovní listina 3. kola

Datum: Sobota 20. června 2020
Všechny články autora

Související články

Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...

21.06.2020 | S dvouměsíčním zpožděním kvůli epidemii se uskutečnil vstupní turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, který dnes skončil v Beřovicích. Suverénně způsobem start-cíl ovládl mužskou soutěž Filip Ráža, v dámské kategorii získala Denisa Vodičková vítězství na třetí jamce play-off.

Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...

30.07.2020 | Jeden z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů German Girls & Boys byl letos kvůli koronaviru zrušen, přesto se však hřiště St. Leon-Rot rozhodlo pořádat SLR Academy Invitational pro nejlepší hráče do 25 let. V tom zvítězila Jana Melichová (-15), třetí mezi muži skončil Petr Hrubý (-9)...

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...

05.07.2020 | Sára Kousková a Václav Tichý slaví titul na druhém turnaji letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Dýšině u Plzně. Oba šampióni se současně dostali do čela žebříčku třídílné série, která bude zakončena počátkem září v Telči.

2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...

04.07.2020 | Sára Kousková jistě kráčí k titulu z 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Před finálovým kolem má v čele ženské soutěže dominantní náskok sedmi ran. V mužské kategorii se dá naopak očekávat velké drama - ve třech ranách je seřazeno šest hráčů. V čele mužského leaderboardu je Václav Tichý.

Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...

03.07.2020 | Na skvěle připraveném, ale technicky náročném dýšinském hřišti byl dnes rozehrán druhý turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Zatímco v čele dámské soutěže je zkušená Sára Kousková (72), v mužské soutěži zaskočili své starší soky mladíci Maxmilián Jelínek a Nikolas Stoulil (oba 71).

V Beřovicích jdou do čela Ráža a Melichová s  ...

19.06.2020 | První turnaj letošní Raiffeisenbank Czech Golf Tour byl rozehrán v Beřovicích. V mužské kategorii se ujal vedení Filip Ráža (70) s náskokem jedné rány před kvartetem pronásledovatelů. V ženské části soutěže jdou do čela po skvělém výsledku (67) Jana Melichová a Denisa Vodičková.

Profesionálové i přední amatéři v pilné přípravě (1.

14.04.2020 | Na otevření hřišť čekali s nadějí všichni golfisté. Ale asi nejvíce ho ocenili výkonnostní hráči, kteří se připravují na sezónu, byť ještě netuší, kdy vstoupí do soutěží. Přední čeští profesionálové i amatéři se v naší anketě svěřují, jak se připravovali během vynucené pauzy a jak trénují nyní.