Česká golfová federace

Aktuality

Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou do vedení v sérii

Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou do vedení v sérii

Petr Halaburda, Neděle 5. července 2020

Sára Kousková a Václav Tichý slaví titul na druhém turnaji letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Dýšině u Plzně. Oba šampióni se současně dostali do čela žebříčku třídílné série, která bude zakončena počátkem září v Telči.

O výhře favorizované Sáry Kouskové nebylo po druhém kole pochyb. Se sedmi ranami náskoku by musela prožít černý den, ale to se nestalo, svůj náskok kontrolovala. Výborným výkonem tak dala zapomenout na svoji prohru z play-off v Beřovicích. Dnes sice nepřidala ani jedno birdie, ale krize na ní nepřišla ani ve chvíli, kdy její pronásledovatelka Jana Melichová po 10. jamce stáhla rozdíl na čtyři rány.

„Snažila jsem se rány především přesně umísťovat, to je myslím na Dýšině důležité. Z dobrého puttování a hry kratších želez pak vyplynul asi ten náskok. Jen mě mrzí, že jsem dnes už neskórovala, také silný vítr nás trochu potrápil, ale hru jsem v rámci možností udržela na uzdě,“ svěřila se Kousková.

Vítězka skončila jako jediná z celého startovního pole na skóre pod par (-1) po kolech 72+68+75, druhá Melichová nasbírala o šest ran více (74+73+74). O další dvě rány zpět byla domácí Tereza Koželuhová (75+73+75), která si dala bronzovou příčkou dárek k pátečním 20. narozeninám

U mužů se dala očekávat výrazně větší bitva. Jenže vedoucí Václav Tichý dal na vstupních třech jamkách jasně najevo, že drama nehodlá dopustit. Série birdie-birdie-birdie mu přinesla solidní náskok, o který přes drobné ztráty v průběhu finálového už nepřišel a po vyrovnaných kolech (73+72+72) se mohl radovat.

Do turnaje v pátek nejlépe vstoupili mladíci, ale tempo nasazené jim nevydrželo. V druhém kole se propadl Maxmilián Jelínek (nakonec 16. místo), v třetím kole přišel o stupně vítězů Nikolas Stoulil (6. místo). Přesto oba naznačili své ambice pro další letošní souboje se současnými předními reprezentanty na jiných soutěžích.

Na medailové pozice se tak na domácím hřišti Greensgate Golf & Leisure Resortu nakonec probili Dan Hlaváček (72+74+74) a Petr Hrubý (74+74+73), další zdejší golfista Jakub Janda o bronz přišel jen kvůli horšímu závěrečnému kolu.

Konečné výsledky

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Neděle 5. července 2020
Všechny články autora

Související články

2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...
2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...

04.07.2020 | Sára Kousková jistě kráčí k titulu z 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Před finálovým kolem má v čele ženské soutěže dominantní náskok sedmi ran. V mužské kategorii se dá naopak očekávat velké drama - ve třech ranách je seřazeno šest hráčů. V čele mužského leaderboardu je Václav Tichý.

Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...
Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...

03.07.2020 | Na skvěle připraveném, ale technicky náročném dýšinském hřišti byl dnes rozehrán druhý turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Zatímco v čele dámské soutěže je zkušená Sára Kousková (72), v mužské soutěži zaskočili své starší soky mladíci Maxmilián Jelínek a Nikolas Stoulil (oba 71).

Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...
Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...

21.06.2020 | S dvouměsíčním zpožděním kvůli epidemii se uskutečnil vstupní turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, který dnes skončil v Beřovicích. Suverénně způsobem start-cíl ovládl mužskou soutěž Filip Ráža, v dámské kategorii získala Denisa Vodičková vítězství na třetí jamce play-off.

V Beřovicích jdou do trháku Ráža s Vodičkovou
V Beřovicích jdou do trháku Ráža s Vodičkovou

20.06.2020 | Také druhý den úvodního turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Beřovicích provázela nepřízeň počasí a silný déšť ovlivnil především hráčky v ženské kategorii. Výbornou formu na úvod sezóny přesto potvrdila vedoucí Denisa Vodičková, která jde - stejně jako mezi muži Filip Ráža - do trháku.

Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...
Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...

04.08.2020 | První kontinentální profesionální turnaj po koronavirové pauze přinese v posledním srpnovém víkendu Tipsport Czech Ladies Open, který se bude hrát v Berouně. Po dnešní tiskové konferenci je znám počet českých hráček, určena byla hrací odpaliště, hrát se bude o 200 tisíc eur.

Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...
Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...

30.07.2020 | Jeden z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů German Girls & Boys byl letos kvůli koronaviru zrušen, přesto se však hřiště St. Leon-Rot rozhodlo pořádat SLR Academy Invitational pro nejlepší hráče do 25 let. V tom zvítězila Jana Melichová (-15), třetí mezi muži skončil Petr Hrubý (-9)...

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...
Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...

18.07.2020 | Tři ze čtyř titulů z Mezinárodního mistrovství ČR zůstaly doma. Zlatou medaili získali na Dýšině suverénní Sára Kousková (juniorky), Denisa Vodičková (dorostenky) a Václav Tichý (dorostenci). Mezi juniory kraloval Slovák Lukáš Zušťák, nejlepším z Čechů byl překvapivě stříbrný Vlastimil Miler.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP