Česká golfová federace

Aktuality

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči z G&CC Svobodné Hamry

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči z G&CC Svobodné Hamry

Klára Kuchařová, Pátek 16. srpna 2019

Velkým překvapením je vítězný tým MČR smíšených družstev do 16 let - Poháru klubů. Hráči z G&CC Svobodné Hamry dnes zdolali své soupeře z GC Hodkovičky, na třetím místě se umístilo družstvo z GC Brno.

Naprosto nečekanou, ale o to zaslouženější jízdu při Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let předvedl v Beřovicích mládežnický tým z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry. Jeho golfisté  porazili výsledkem 4,5:2,5 favorizovaný Golf Club Hodkovičky a potvrdili, že jamková hra často staví na hlavu papírové předpoklady.

Jak se zápas vyvíjel? Oba ranní foursomy skončily na patnácté jamce a týmy si připisovaly po jednom bodu. Do odpoledních singlů se tak šlo opět od nuly, ovšem Svobodné Hamry nedaly Hodkovičkám šanci. Bod z prvního singlu putoval na Vysočinu již na čtrnácté jamce, další na šestnáctce. Další tři zápasy dospěly až na osmnáctku, kde jeden vyhrály Hodkovičky, druhý Svobodné Hamry a třetí skončil nerozhodně. V součtu to znamená výhru Svobodných Hamrů o dva body.

Třetí místo si vybojovali hráči z GC Brno, když zvítězili nad GC Kunětická Hora stejným výsledkem 4,5:2,5. Také ranní foursomy skončily poměrem 1:1 a v odpoledních singlech měli navrch Brněnští - tři z pěti zápasů vyhráli, jeden neměl vítěze a jeden si vybojovali hráči z Kunětické Hory.

Na pátém místě se umístil Beskydský Golfový Klub, který sice svůj foursome prohrál, ale pak výsledek otočil a připsal si body ze všech dvouher, porazil Albatross Golf Club Praha 4:1. Sedmé místo patří jednomu z favoritů šampionátu Greensgate Golf Clubu, jehož hráči si poradili s Golf Clubem Mstětice (3:2).

Čtyřdenní boje přinesly skvělé sportovní souboje. "Letošní šampionát proběhl naprosto skvěle bez jakýchkoliv problémů. Všechny týmy bojovaly až do samého konce a mohli jsme vidět opravdu skvělé bitvy," shrnul letošní mistrovství hlavní rozhodčí Víťa Štrouf"Vítězové do toho dali opravdu vše, jejich týmový duch byl dost možná největší ze všech."

A neopomněl ohodnotit výborné odmínky, které družstva v Beřovicích měly."Pohár klubů hodnotím  pozitivně, ale kromě skvělého golfu jsme měli i dobře připravené hřiště - klubové zázemí bylo na jedničku, moc hezky se o nás tady starali," vysekl Štrouf poklonu středočeskému resortu.

Celkové výsledky

Zápisy utkání

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

 

Datum: Pátek 16. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...
Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...

29.07.2019 | Minulý týden byly završeny kvalifikace, které rozhodly o účastnících závěrečných bojů mistrovství ČR v kategoriích smíšených družstev do 14 a 16 let, družstev chlapců a dívek do 18 let. Finále se budou hrát v Beřovicích a v Čeladné.

Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...
Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...

18.07.2019 | Ve třech ze čtyř kategorií na Mezinárodním mistrovství ČR na Karlštejně jsou ve vedení či spoluvedení domácí hráči a hráčky. Nejnižší kolo dne předvedla juniorka Tereza Koželuhová (68), pod 70 ran se dostali rovněž dorostenci Václav Tichý a Petr Hrubý i juniorka Anika Bolčíková (všichni 69).

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke ...
Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke ...

12.09.2019 | Velkým úspěchem českého golfu skončil mládežnický turnaj The Duke of York Young Championship Trophy určený pro dorostenecké šampióny zemí z celého světa. Třetí místo obsadil šestnáctiletý Václav Tichý, jeho krajanka Patricie Macková skončila na 24. příčce.

MČR družstev ovládl Beskydský GK ve dvou kategoriích ...
MČR družstev ovládl Beskydský GK ve dvou kategoriích ...

22.08.2019 | Třídenní boje na Čeladné přinesly jména vítězů ve třech týmových šampionátech. Beskydský Golfový Klub ovládl mistrovství družstev dívek do 18 let a smíšených družstev žáků do 14 let. Třetí titul mezi chlapci do 18 let získal Golf Club Hodkovičky...

MČR družstev do 14 a 18 let jdou do finále
MČR družstev do 14 a 18 let jdou do finále

21.08.2019 | Na Čeladné už znají jména týmů pro finále MČR družstev dívek i chlapců do 18 let. O titul budou bojovat dívky GC Brno a Beskydský GK, mezi chlapci si to rozdají GC Hodkovičky a GC Brno. V MČR žáků do 14 let jsou ve vedení hráči Beskydského GK.

Odstartovaly boje o tituly mistrů ČR družstev ...
Odstartovaly boje o tituly mistrů ČR družstev ...

20.08.2019 | Deštivým dnem započala na Čeladné tři mládežnická mistrovství družstev. V kategoriích smíšených družstev do 14 let byla rozehrána soutěž na rány. V soutěžích chlapců a družstev dívek do 18 let známe semifinalisty letošního ročníku, který se hraje na jamky.

O Pohár klubů se utkají Hodkovičky a Svobodné Hamry
O Pohár klubů se utkají Hodkovičky a Svobodné Hamry

15.08.2019 | Známe týmy, které budou hrát v pátek o titul mistra ČR smíšených družstev do 16 let. V dnešních bojích o finále Poháru klubů byli úspěšní favorité z Hodkoviček a bojovníci ze Svobodných Hamrů. O bronz se utká Brno s Kunětickou Horou. ...

Závěr seniorského MMČR: Dzurenda proháněla šampiónku ...
Závěr seniorského MMČR: Dzurenda proháněla šampiónku ...

15.08.2019 | Také poslední den MMČR seniorů přinesl zajímavou podívanou. Ženskou šampiónkou se sice stala podle očekávání mistryně Evropy Macarena Campomanes, ale její pohodový náskok se otřásal v základech, protože domácí Anna Dzurenda (71 ran) dnes mocně její náskok stahovala.

Reklama
Banner