Česká golfová federace

Aktuality

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči z G&CC Svobodné Hamry

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči z G&CC Svobodné Hamry

Klára Kuchařová, Pátek 16. srpna 2019

Velkým překvapením je vítězný tým MČR smíšených družstev do 16 let - Poháru klubů. Hráči z G&CC Svobodné Hamry dnes zdolali své soupeře z GC Hodkovičky, na třetím místě se umístilo družstvo z GC Brno.

Naprosto nečekanou, ale o to zaslouženější jízdu při Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let předvedl v Beřovicích mládežnický tým z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry. Jeho golfisté  porazili výsledkem 4,5:2,5 favorizovaný Golf Club Hodkovičky a potvrdili, že jamková hra často staví na hlavu papírové předpoklady.

Jak se zápas vyvíjel? Oba ranní foursomy skončily na patnácté jamce a týmy si připisovaly po jednom bodu. Do odpoledních singlů se tak šlo opět od nuly, ovšem Svobodné Hamry nedaly Hodkovičkám šanci. Bod z prvního singlu putoval na Vysočinu již na čtrnácté jamce, další na šestnáctce. Další tři zápasy dospěly až na osmnáctku, kde jeden vyhrály Hodkovičky, druhý Svobodné Hamry a třetí skončil nerozhodně. V součtu to znamená výhru Svobodných Hamrů o dva body.

Třetí místo si vybojovali hráči z GC Brno, když zvítězili nad GC Kunětická Hora stejným výsledkem 4,5:2,5. Také ranní foursomy skončily poměrem 1:1 a v odpoledních singlech měli navrch Brněnští - tři z pěti zápasů vyhráli, jeden neměl vítěze a jeden si vybojovali hráči z Kunětické Hory.

Na pátém místě se umístil Beskydský Golfový Klub, který sice svůj foursome prohrál, ale pak výsledek otočil a připsal si body ze všech dvouher, porazil Albatross Golf Club Praha 4:1. Sedmé místo patří jednomu z favoritů šampionátu Greensgate Golf Clubu, jehož hráči si poradili s Golf Clubem Mstětice (3:2).

Čtyřdenní boje přinesly skvělé sportovní souboje. "Letošní šampionát proběhl naprosto skvěle bez jakýchkoliv problémů. Všechny týmy bojovaly až do samého konce a mohli jsme vidět opravdu skvělé bitvy," shrnul letošní mistrovství hlavní rozhodčí Víťa Štrouf"Vítězové do toho dali opravdu vše, jejich týmový duch byl dost možná největší ze všech."

A neopomněl ohodnotit výborné odmínky, které družstva v Beřovicích měly."Pohár klubů hodnotím  pozitivně, ale kromě skvělého golfu jsme měli i dobře připravené hřiště - klubové zázemí bylo na jedničku, moc hezky se o nás tady starali," vysekl Štrouf poklonu středočeskému resortu.

Celkové výsledky

Zápisy utkání

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

 

Datum: Pátek 16. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...
Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...

29.07.2019 | Minulý týden byly završeny kvalifikace, které rozhodly o účastnících závěrečných bojů mistrovství ČR v kategoriích smíšených družstev do 14 a 16 let, družstev chlapců a dívek do 18 let. Finále se budou hrát v Beřovicích a v Čeladné.

Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...
Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...

18.07.2019 | Ve třech ze čtyř kategorií na Mezinárodním mistrovství ČR na Karlštejně jsou ve vedení či spoluvedení domácí hráči a hráčky. Nejnižší kolo dne předvedla juniorka Tereza Koželuhová (68), pod 70 ran se dostali rovněž dorostenci Václav Tichý a Petr Hrubý i juniorka Anika Bolčíková (všichni 69).

Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...
Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...

20.12.2020 | Sezóna 2020, to byla pro Matěje Baču především úspěšná účast na domácím European Young Masters. Ale nejen start v turnaji pro nejlepší evropské hráče do 16 let rozhodl o tom, že byl vyhlášen nejlepším kadetem roku.

Jak bude vypadat mezinárodní sezóna 2021?
Jak bude vypadat mezinárodní sezóna 2021?

30.11.2020 | Návrat k tradičnímu schématu největších mezinárodních turnajů, které (snad) už nebude ovlivňovat koronavirová epidemie. Tak vypadá přehled hlavních mezinárodních amatérských akcí pro rok 2021 podle termínové listiny Evropské Golfové Asociace.

Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...
Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...

22.09.2020 | Ve středu startuje na Slovensku ME družstev dívek do 18 let, Českou republiku budou reprezentovat Denisa Vodičková, Lenka Nebeská, Agáta Vahalová a Tatiana Boháčová. Silný tým se bude snažit vylepšit loňské šesté místo.

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 2. kolo: Český tým i Vodičková jsou ve hře ...
EYM, 2. kolo: Český tým i Vodičková jsou ve hře ...

28.08.2020 | České smíšené družstvo zůstává i před finálovým kolem European Young Masters ve hře o medailové pozice. Tým má na pátém místě ztrátu dvou ran na třetí místo, Denisa Vodičková je v soutěži dívek dvě rány od bronzu.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP