Česká golfová federace

Aktuality

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči z G&CC Svobodné Hamry

Klára Kuchařová, Pátek 16. srpna 2019

Velkým překvapením je vítězný tým MČR smíšených družstev do 16 let - Poháru klubů. Hráči z G&CC Svobodné Hamry dnes zdolali své soupeře z GC Hodkovičky, na třetím místě se umístilo družstvo z GC Brno.

Naprosto nečekanou, ale o to zaslouženější jízdu při Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let předvedl v Beřovicích mládežnický tým z Golf & Country Clubu Svobodné Hamry. Jeho golfisté  porazili výsledkem 4,5:2,5 favorizovaný Golf Club Hodkovičky a potvrdili, že jamková hra často staví na hlavu papírové předpoklady.

Jak se zápas vyvíjel? Oba ranní foursomy skončily na patnácté jamce a týmy si připisovaly po jednom bodu. Do odpoledních singlů se tak šlo opět od nuly, ovšem Svobodné Hamry nedaly Hodkovičkám šanci. Bod z prvního singlu putoval na Vysočinu již na čtrnácté jamce, další na šestnáctce. Další tři zápasy dospěly až na osmnáctku, kde jeden vyhrály Hodkovičky, druhý Svobodné Hamry a třetí skončil nerozhodně. V součtu to znamená výhru Svobodných Hamrů o dva body.

Třetí místo si vybojovali hráči z GC Brno, když zvítězili nad GC Kunětická Hora stejným výsledkem 4,5:2,5. Také ranní foursomy skončily poměrem 1:1 a v odpoledních singlech měli navrch Brněnští - tři z pěti zápasů vyhráli, jeden neměl vítěze a jeden si vybojovali hráči z Kunětické Hory.

Na pátém místě se umístil Beskydský Golfový Klub, který sice svůj foursome prohrál, ale pak výsledek otočil a připsal si body ze všech dvouher, porazil Albatross Golf Club Praha 4:1. Sedmé místo patří jednomu z favoritů šampionátu Greensgate Golf Clubu, jehož hráči si poradili s Golf Clubem Mstětice (3:2).

Čtyřdenní boje přinesly skvělé sportovní souboje. "Letošní šampionát proběhl naprosto skvěle bez jakýchkoliv problémů. Všechny týmy bojovaly až do samého konce a mohli jsme vidět opravdu skvělé bitvy," shrnul letošní mistrovství hlavní rozhodčí Víťa Štrouf"Vítězové do toho dali opravdu vše, jejich týmový duch byl dost možná největší ze všech."

A neopomněl ohodnotit výborné odmínky, které družstva v Beřovicích měly."Pohár klubů hodnotím  pozitivně, ale kromě skvělého golfu jsme měli i dobře připravené hřiště - klubové zázemí bylo na jedničku, moc hezky se o nás tady starali," vysekl Štrouf poklonu středočeskému resortu.