Česká golfová federace

Aktuality

Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 a 18 let

Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 a 18 let

redakce, Pondělí 29. července 2019

Minulý týden byly završeny kvalifikace, které rozhodly o účastnících závěrečných bojů mistrovství ČR v kategoriích smíšených družstev do 14 a 16 let, družstev chlapců a dívek do 18 let. Finále se budou hrát v Beřovicích a v Čeladné.

MČR smíšených družstev mládeže do 16 let

Již 11. května se odehrály kvalifikační turnaje smíšených týmů do 16 let ze všech čtyř regionů. Celkem se na start tří hřišť postavilo 42 týmů, do finále se probojovalo 16 nejlepších. Postupovaly tři týmy z každého regionu plus dva z východu a dva ze západu podle poměru startujících družstev v regionech Východ A a Východ B, resp. Západ A a Západ B. 

Do finále, které se odehraje v termínu 13.-16. srpna v Beřovicích, se kvalifikovala tato družstva:

Západ AGreensgate Golf Club, Royal Golf Club Mariánské Lázně a Golf Club Karlovy Vary

Západ BGolf Club Hodkovičky, Albatross Golf Club Praha, Golf Club Mstětice, Prague City Golf Club a Golf Club Praha

Východ AGolf & Country Club Svobodné Hamry, Golf Club Kunětická Hora, Golf Club Hradec Králové a Golf Club Ještěd

Východ BBeskydský Golfový Klub, Golf Club Brno, Golf Club Olomouc a Golf Club Austerlitz.

"Formát Mistrovství bude pro hráče celkem náročný," přibližuje program ředitel mistrovství Jan Šonka. Družstva se rozdělí do dvou výkonnostních flightů dle výsledků z kvalifikace na rány, kterou týmy odehrají první den šampionátu. "Všechna čtvrtfinálová utkání ve Flightu I se hrají v plném formátu dvou čtyřher a pěti dvouher, hraje se tedy o sedm bodů. Jen vítězové čtvrtfinálových utkání ve Flightu I pokračují ve hře v plném formátu dvou čtyřher a pěti dvouher až do konce soutěže."

Ostatní zápasy o jiná než medailová umístění se odehrají ve zkráceném formátu jedné čtyřhry a čtyř dvouher, bude se hrát o pět bodů v utkání. Hlavním rozhodčím je Vít Štrouf.

MČR smíšených družstev žáků do 14 let

V minulém týdnu se odehrály kvalifikace družstev do čtrnácti let v regionech Západ a Východ. Z každého regionu do finále postoupily čtyři týmy:

ZápadGreensgate Golf Club, Golf Club Mstětice, Golf Club Erpet Praha a Albatross Golf Club Praha

VýchodGolf Club Brno, Beskydský Golfový Klub, Golf Club Austerlitz a Golf Club Kunětická Hora.

Finále se hraje na hřišti Old Course v Čeladné v termínu 20.-22. srpna. Žáci budou hrát tři kola na rány.

M ČR družstev chlapců do 18 let M ČR družstev dívek do 18 let

Ve stejný den jako kvalifikace žáků se hrály také kvalifikace družstev chlapců i dívek do 18 let. Z regionů Západ a Východ postoupilo do finále těchto osm týmů chlapců:

ZápadGolf Club Hodkovičky, Loreta Golf Club Pyšely, Golf Club Black Bridge a Royal Golf Club Mariánské Lázně

VýchodGolf & Country Club Svobodné Hamry, Beskydský Golfový Klub, Golf Club Brno a Golf Club Kunětická Hora.

Také mezi dívčími týmy postupovalo osm týmů, čtyři ze Západu a čtyři z Východu ČR:

ZápadPrague City Golf Club, Golf Club Hodkovičky, Golf Club Erpet Praha a Greensgate Golf Club

Východ: Beskydský Golfový Klub, Golf Club Brno, Golf Club Hradec Králové a Golf Club Austerliz

Družstva chlapců i dívek do 18 let budou o medaile hrát také na Old Course v Čeladné ve stejném termínu 20.-22. srpna, hrát se bude na jamky. Ředitelem i hlavním rozhodčím šampionátu je Jiří Kaminský.

FOTO Zdeněk Sluka

Autor: redakce 
Datum: Pondělí 29. července 2019
Všechny články autora

Související články

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let ...
Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let ...

16.08.2019 | Velkým překvapením je vítězný tým MČR smíšených družstev do 16 let - Poháru klubů. Hráči z G&CC Svobodné Hamry dnes zdolali své soupeře z GC Hodkovičky, na třetím místě se umístilo družstvo z GC Brno.

Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...
Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...

18.07.2019 | Ve třech ze čtyř kategorií na Mezinárodním mistrovství ČR na Karlštejně jsou ve vedení či spoluvedení domácí hráči a hráčky. Nejnižší kolo dne předvedla juniorka Tereza Koželuhová (68), pod 70 ran se dostali rovněž dorostenci Václav Tichý a Petr Hrubý i juniorka Anika Bolčíková (všichni 69).

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Mladí Češi startují na juniorském Evian Championship
Mladí Češi startují na juniorském Evian Championship

23.09.2019 | Šampionát The Evian Championship Junior's Cup již tradičně navazuje na významný ženský turnaj a mladí Češi budou bojovat o co nejlepší umístění mezi 16 týmy světa. Ve třináctém ročníku se naši starší žáci (U14) pokusí navázat na loňský úspěch, kdy z Francie přivezli čtvrté místo.

Závěrečný díl NGTM zná své vítěze
Závěrečný díl NGTM zná své vítěze

22.09.2019 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Sokolově Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Louis Klein, Kristina Lebová, Jakub Hejlek, Sofie Hlinomazová, David Tomi a Kamila Handrychová.

Reklama
Banner