Česká golfová federace

Aktuality

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění v TOP 5

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění v TOP 5

Petr Halaburda, Středa 28. listopadu 2018

Sedm českých golfistů a golfistek se zúčastnilo 22. finále juniorské soutěže Faldo Series v Al-Ainu v Emirátech. V absolutním pořadí si vedl nejlépe na děleném desátém místě Hynek Groh, ve své kategorii do 16 let byla hodnocena na děleném třetím místě Tereza Chlostová.

Z každé země postupuje do světového finále série, kterou organizuje - a Grand finale se každoročně osobně účastní - golfová legenda Sir Nick Faldo, pět národních šampionů podle kategorií. Čechů ale vyrazilo do emirátu Abu Zabí letos o dva více, protože Karolina Stará a Adam Balatka si vybojovali účast na slovenském resp. polském šampionátu.

Z českého finále na Dýšině postoupili Tereza Chlostová, Hynek Groh, Stanislav Nestrašil, Nela Halaburdová a David Soukup.

Právě Stará se předvedla ve tříkolovém turnaji v horkém počasí a silném větru velmi dobře: Po úvodním kole (-2) na hřišti s parem 70 vedla svoji kategorii a ještě před posledním kolem měla šanci bojovat o medaile v absolutním pořadí, ale v nabité konkurenci jí výborný celkový výsledek +3 nakonec stačil „pouze“ na dělené čtvrté místo v kategorii do 21 let.

Velmi dobře si vedl rovněž Hynek Groh (+2), kterého vyrovnané výsledky (72+71+69) nakonec vynesly na celkové dělené 10. místo, Karolína Stará zůstala o ránu zpět na děleném 16. místě absolutního pořadí ve společné výsledkové listině chlapců a dívek, a také Groh navíc bral čtvrté místo ve své kategorii U16.

Tereza Chlostová (+14) obsadila dělené třetí místo mezi dívkami do 16 let.

Dosud největšího českého historického úspěchu ve finále Faldo Series dosáhnul vítězstvím před dvěma lety Jiří Zuska, o rok dříve Šimon Zach byl rovněž blízko triumfu, ale prohrál ve finálovém rozstřelu.

Letošním vítězem se stal Chen Ting-yu (-7) z Tchaj-wanu.

Konečné výsledky

Datum: Středa 28. listopadu 2018
Všechny články autora

Související články

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...
Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...
OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...

15.10.2018 | S pocitem dobře odvedené práce v závěrečném kole týmové soutěže se čeští hráči rozloučili s golfovým turnajem olympijských her v Argentině. Sarah Hricíková i Václav Tichý zahráli ve finále dvě nad par a v konečném pořadí národností si polepšili o pět příček na dělené 20.

Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...
Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...

11.10.2018 | Páté místo se ztrátou pouhých dvou ran na medaili obsadil patnáctiletý Václav Tichý na Olympijských hrách mládeže v Argentině, jeho kolegyně Sarah Hricíková dosáhla v dívčí kategorii na 15. příčku. Výsledky mladých Čechů jsou příslibem pro víkendovou týmovou soutěž.

Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...
Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...

10.10.2018 | V opačném gardu se vyvíjelo druhé kolo soutěže jednotlivců na Olympiádě mládeže v Argentině. V chlapecké soutěži Václav Tichý (74) ztratil na medailové pozice, Sarah Hricíková (72) poskočila leaderboardem o pět příček.

Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile
Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile

09.10.2018 | První kolo mají za sebou účastníci olympijského turnaje mládeže v Argentině a velmi se v něm dařilo Václavu Tichému (+1), který je na děleném pátém místě dvě rány od lídra a medailových pozic. Sarah Hricíková je v dívčí soutěži na 22. místě (+9).

Olympijský golf mládeže zvedá oponu
Olympijský golf mládeže zvedá oponu

08.10.2018 | Poprvé v historii zasáhnou čeští golfisté do soutěží Olympijských her mládeže, které se rozběhly naplno v Buenos Aires. Václava Tichého a Sarah Hricíkovou čeká v úterních odpoledních hodinách pražského času první kolo individuální soutěže na rány.

Olympiáda mládeže odstartovala, golfové barvy ...
Olympiáda mládeže odstartovala, golfové barvy ...

07.10.2018 | Olympijské hry mládeže byly zahájeny v noci na dnešek v Argentině. Zahájení sledovalo v Buenos Aires na 200 tisíc lidí, mezi účastníky startu největší juniorské soutěžě světa byli i čeští golfisté Sarah Hricíková a Václav Tichý, trenérem českého týmu je Martin Kubricht.

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...
Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship ...

19.09.2018 | Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Reklama
Banner