Česká golfová federace

Aktuality

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění v TOP 5

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění v TOP 5

Petr Halaburda, Středa 28. listopadu 2018

Sedm českých golfistů a golfistek se zúčastnilo 22. finále juniorské soutěže Faldo Series v Al-Ainu v Emirátech. V absolutním pořadí si vedl nejlépe na děleném desátém místě Hynek Groh, ve své kategorii do 16 let byla hodnocena na děleném třetím místě Tereza Chlostová.

Z každé země postupuje do světového finále série, kterou organizuje - a Grand finale se každoročně osobně účastní - golfová legenda Sir Nick Faldo, pět národních šampionů podle kategorií. Čechů ale vyrazilo do emirátu Abu Zabí letos o dva více, protože Karolina Stará a Adam Balatka si vybojovali účast na slovenském resp. polském šampionátu.

Z českého finále na Dýšině postoupili Tereza Chlostová, Hynek Groh, Stanislav Nestrašil, Nela Halaburdová a David Soukup.

Právě Stará se předvedla ve tříkolovém turnaji v horkém počasí a silném větru velmi dobře: Po úvodním kole (-2) na hřišti s parem 70 vedla svoji kategorii a ještě před posledním kolem měla šanci bojovat o medaile v absolutním pořadí, ale v nabité konkurenci jí výborný celkový výsledek +3 nakonec stačil „pouze“ na dělené čtvrté místo v kategorii do 21 let.

Velmi dobře si vedl rovněž Hynek Groh (+2), kterého vyrovnané výsledky (72+71+69) nakonec vynesly na celkové dělené 10. místo, Karolína Stará zůstala o ránu zpět na děleném 16. místě absolutního pořadí ve společné výsledkové listině chlapců a dívek, a také Groh navíc bral čtvrté místo ve své kategorii U16.

Tereza Chlostová (+14) obsadila dělené třetí místo mezi dívkami do 16 let.

Dosud největšího českého historického úspěchu ve finále Faldo Series dosáhnul vítězstvím před dvěma lety Jiří Zuska, o rok dříve Šimon Zach byl rovněž blízko triumfu, ale prohrál ve finálovém rozstřelu.

Letošním vítězem se stal Chen Ting-yu (-7) z Tchaj-wanu.

Konečné výsledky

Datum: Středa 28. listopadu 2018
Všechny články autora

Související články

Mladí Češí získali 4. místo na Belgian International ...
Mladí Češí získali 4. místo na Belgian International ...

08.07.2019 | Mladým českým hráčům se dařilo na prestižním belgickém Open do čtrnácti let. V silné konkurenci obsadil tým České republiky čtvrté místo, v individuálním pořadí se dařilo především druhé Justýně Šafaříkové. ...

7. EOHT, finále: Zlato a stříbro do Čech
7. EOHT, finále: Zlato a stříbro do Čech

27.04.2019 | První reprezentační výjezd v tomto roce přinesl českým barvám velký úspěch. V 7. ročníku European Olympic Hopes Trophy ve slovinských Moravských Toplicích česká děvčata zvítězila a chlapci skončili druzí. Ziskem zlata a stříbra se česká výprava stala nejúspěšnější ze šesti startujících zemí.

7. EOHT, den třetí: Dívky porazily Slovinky, chlapci ...
7. EOHT, den třetí: Dívky porazily Slovinky, chlapci ...

26.04.2019 | Předposlední hrací den 7. ročníku European Olympic Hopes Trophy ve slovinských Moravských Toplicích přinesl českým týmům velmi dramatické boje. Děvčata až po velkém úsilí zdolala Slovinky 5:4. Chlapci se dopoledne hodně nadřeli se Slováky, aby vyhráli 3:2, odpoledne podlehli Německu 1:4.

7. EOHT, den druhý: Na vítězné vlně!
7. EOHT, den druhý: Na vítězné vlně!

25.04.2019 | Sedmý ročník European Olympic Hopes Trophy ve slovinských Moravských Toplicích dnes pokračoval prvními jamkovými utkáními. Děvčata na úvod zdolala Slovenky 6:3, chlapci dopoledne porazili Itálii vysoko 5:0 a odpoledne v nervydrásajícím utkání domácí Slovinsko těsně 3:2.

7. EOHT, den první: Dívky kvalifikaci vyhrály, ...
7. EOHT, den první: Dívky kvalifikaci vyhrály, ...

24.04.2019 | Jednokolovou kvalifikací dnes v Moravských Toplicích odstartoval 7. ročník European Olympic Hopes Trophy. Sice o ničem podstatném nerozhodla, ale minimálně ukázala sílu týmů, které se na severu Slovinska soutěže účastní. Jak obstáli mladí Češi? Dívky kvalifikaci vyhrály, chlapci skončili třetí.

Reprezentační sezónu otevře European Olympic Hopes ...
Reprezentační sezónu otevře European Olympic Hopes ...

23.04.2019 | Posedmé se sjeli nejlepší středoevropští golfisté a golfistky do 16 let, aby načali sezónu v European Olympic Hopes Trophy. Po dvou úspěšných ročnících na Kaskádě se soutěž chlapeckých a dívčích družstev stěhuje na slovinské hřiště Golf Livada Moravske Toplice, vzdáleného čtyři hodiny jízdy od Brna.

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...
Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...
OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...

15.10.2018 | S pocitem dobře odvedené práce v závěrečném kole týmové soutěže se čeští hráči rozloučili s golfovým turnajem olympijských her v Argentině. Sarah Hricíková i Václav Tichý zahráli ve finále dvě nad par a v konečném pořadí národností si polepšili o pět příček na dělené 20.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge