Česká golfová federace

Aktuality

Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association otevírá sezónu

Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association otevírá sezónu

Marie Sehnálková, Čtvrtek 6. dubna 2023

Vzájemná setkávání, podpora, respekt a motivace. O tyto cíle usiluje spolek Czech Ladies Golf Association. Projekt je určený výhradně ženám, kterým přináší smysluplné propojení s dalšími hráčkami, pro něž se stal golf životním stylem.

Pro řadu žen je golf nejen oblíbenou sportovní aktivitou, ale stal se nedílnou součástí jejich života. Jelikož ale mezi členy českých klubů zpravidla převažují muži, často se hráčkám nedaří najít spřízněnou duši.

To chce změnit Czech Ladies Golf Association. Její snahou je vytvořit místo, kde by golfistky měly možnost vzájemného propojení a setkávání. Aktivitu podporuje také Česká golfová federace. Ta již v roce 2018 podepsala Chartu žen, kterou v Evropě rozvíjí partnerská organizace R&A. Od tohoto roku ČGF motivuje golfové kluby k zapojení do Dne žen na golfu a v červnu pravidelně vyzývá k pořádání akcí pro ženy. „Věříme, že ženy se rády schází v okruhu svých nejbližších přátel. Ztrácejí ostych, získávají větší sebevědomí. Sportovně založená hráčka je následně ambasadorkou klubového života. Proto podporujeme aktivitu CLGA, která může být společenstvím ambasadorek klubového života na jejich domácím hřišti,“ zmiňuje projektový manažer ČGF Tomáš Přikryl.

Jednou z hlavních aktivit CLGA je pořádání výhradně ženských turnajů. Těch by se v letošním roce mělo uskutečnit hned šest. „V rekreačním golfu mi chybí místo, kde se mohou potkávat sportovně založené ženy z celé České republiky. Proto chceme v rámci CLGA letos uspořádat turnaje, které by nás – ženy – mohly spojit napříč českými golfovými kluby. Vybrali jsme atraktivní hřiště, která lákají hráčky, a také partnery, kteří se rozhodli podpořit ženský golf,“ říká Darina Muchová, prezidentka CLGA, a dodává, že členky budou mít výhodnější cenu startovného.

První turnaj se hraje již 25. dubna v Berouně pod křídly společnosti Vodafone. Připraveno je i bohaté občerstvení, které bude na vyloženě dámském turnaji samozřejmostí. Více informací naleznete ZDE.

V budoucnu by CLGA také ráda pořádala různé vzdělávací kempy se zaměřením na zvládání konkrétních situací, které s golfem souvisejí. Sem patří například znalost pravidel, technické dovednosti, psychická odolnost či zvládání stresu při hře. „Vše záleží přímo na hráčkách, čím více nás bude, tím lépe se nám bude komunikovat s našimi partnery a pořádat další doprovodný program,“ dodává Muchová a zve všechny ženy, které milují golf, do Berouna.

Pro aktuální informace sledujte web clga.cz

Autor: Marie Sehnálková 
Datum: Čtvrtek 6. dubna 2023
Všechny články autora

Související články

Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...
Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...

27.03.2024 | Česká republika zažije v letošním olympijském roce největší veřejnou oslavu sportu během Olympijského festivalu (OF) 26.7.-11.8.2024 exkluzivně u jezera Most v Ústeckém kraji. Mezi desítkami sportů bude opět nepřehlédnutelný i golf, 4. nejatraktivnější sport posledního OF v Praze a Brně v r.

Červen láká všechny ženy na golf
Červen láká všechny ženy na golf

12.06.2023 | Červen je tradičně na českých hřištích věnován ženám. Na mnoha hřištích se již v úterý 6. června sešly jak hráčky, které golf už hrají, tak nováčci, kteří si ke golfu teprve hledají cestu. Sportovně nadšené diváky zve do Berouna turnaj Tipsport Czech Ladies Open, nebo také série LETAS do Kácova.

Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...
Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...

02.04.2023 | V roce 2018 Česká golfová federace spustila platformu Bav se golfem s cílem vytvořit pro nové, začínající hráče rozcestník, který zájemce o golf navede na hřiště v jeho okolí. V minulém roce portál navštívilo přes 85.000 uživatelů. V ČR přibylo 3.833 nových hráčů, členská základna se opět rozrostla.

Rekord Golf Circusu překazila bouřka
Rekord Golf Circusu překazila bouřka

28.06.2022 | Další z rekordních golfových pokusů herců Pavla Nečase a Davida Suchařípy poprvé nevyšel. ...

Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června
Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června

19.05.2022 | První červnové úterý patří na celém světě ženám. Celosvětová akce Women’s Golf Day, kterou charakterizuje červená barva, do níž se již tradičně oblékají její účastnice, se letos uskuteční 7. června na více než 900 místech v sedmi desítkách zemí světa.

Návody pro začátečníky v médiích
Návody pro začátečníky v médiích

02.05.2022 | Mediální aktivity České golfové federace zaměřené na nábor nových golfistů mají jako každý rok svůj vrchol logicky na počátku sezóny. Letos vyšly první rozsáhlé materiály už počátkem měsíce dubna. ...

Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě
Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě

28.04.2022 | Bývalý hnědouhelný důl, úložiště elektrárenského popílku, divoké skládky i krajina zjizvená těžbou železné rudy. Na první pohled dříve nehostinná a nepřívětivá místa našla vhodné využití v podobě nových golfových hřišť. Z míst, která ještě nedávno byla mrtvou krajinou, jsou dnes proslulá hřiště.

Golf stále více láká také hendikepované sportovce
Golf stále více láká také hendikepované sportovce

14.04.2022 | Golf je sportem pro každého. O tom, že nejde rozhodně o frázi, svědčí neustále se zvyšující počty hendikepovaných hráčů. Na českých hřištích jsou po řadu let pořádány významné mezinárodní turnaje, reprezentační výběr pořádá společné tréninkové kempy, každým rokem přibývají talentovaní sportovci.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde