Česká golfová federace

Aktuality

Rekord Golf Circusu překazila bouřka

Rekord Golf Circusu překazila bouřka

Čeněk Lorenc, Úterý 28. června 2022

Další z rekordních golfových pokusů herců Pavla Nečase a Davida Suchařípy poprvé nevyšel.

Dvojice Golf Circusu chtěla chodit 24 hodin po hřišti ve Mstěticích a absolvovat co nejvíc jamek pro zapsání do České knihy rekordů, ale snahu překazila noční bouřka. Po startu v pondělí 27. června ve 12.00 duo úspěšně čelilo vražednému vedru, ale bouřka v půl desáté večer hru zastavila. Pokračovat po průtrži mračen bylo možné znovu až druhý den od půl šesté ráno. Vyčerpaní hráči skončili zhruba hodinu před polednem, když absolvovali celkem čtyři osmnáctky a tedy 72 jamek.

Jejich snažení zaznamenala televize Nova v odpoledních i večerních Sportovních zprávách a do měsíce má být hotový filmový dokument, podpořený Českou golfovou federací. K opakování pokusu se herci zatím nechystají, ale čas možná pomůže, protože Golf Circus se řídí mottem #milujemegolf.

Text a foto: Golf Circus

Autor: Čeněk Lorenc 
Datum: Úterý 28. června 2022
Všechny články autora

Související články

Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...
Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...

27.03.2024 | Česká republika zažije v letošním olympijském roce největší veřejnou oslavu sportu během Olympijského festivalu (OF) 26.7.-11.8.2024 exkluzivně u jezera Most v Ústeckém kraji. Mezi desítkami sportů bude opět nepřehlédnutelný i golf, 4. nejatraktivnější sport posledního OF v Praze a Brně v r.

Červen láká všechny ženy na golf
Červen láká všechny ženy na golf

12.06.2023 | Červen je tradičně na českých hřištích věnován ženám. Na mnoha hřištích se již v úterý 6. června sešly jak hráčky, které golf už hrají, tak nováčci, kteří si ke golfu teprve hledají cestu. Sportovně nadšené diváky zve do Berouna turnaj Tipsport Czech Ladies Open, nebo také série LETAS do Kácova.

Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...
Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...

06.04.2023 | Vzájemná setkávání, podpora, respekt a motivace. O tyto cíle usiluje spolek Czech Ladies Golf Association. Projekt je určený výhradně ženám, kterým přináší smysluplné propojení s dalšími hráčkami, pro něž se stal golf životním stylem.

Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...
Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...

02.04.2023 | V roce 2018 Česká golfová federace spustila platformu Bav se golfem s cílem vytvořit pro nové, začínající hráče rozcestník, který zájemce o golf navede na hřiště v jeho okolí. V minulém roce portál navštívilo přes 85.000 uživatelů. V ČR přibylo 3.833 nových hráčů, členská základna se opět rozrostla.

Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června
Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června

19.05.2022 | První červnové úterý patří na celém světě ženám. Celosvětová akce Women’s Golf Day, kterou charakterizuje červená barva, do níž se již tradičně oblékají její účastnice, se letos uskuteční 7. června na více než 900 místech v sedmi desítkách zemí světa.

Návody pro začátečníky v médiích
Návody pro začátečníky v médiích

02.05.2022 | Mediální aktivity České golfové federace zaměřené na nábor nových golfistů mají jako každý rok svůj vrchol logicky na počátku sezóny. Letos vyšly první rozsáhlé materiály už počátkem měsíce dubna. ...

Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě
Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě

28.04.2022 | Bývalý hnědouhelný důl, úložiště elektrárenského popílku, divoké skládky i krajina zjizvená těžbou železné rudy. Na první pohled dříve nehostinná a nepřívětivá místa našla vhodné využití v podobě nových golfových hřišť. Z míst, která ještě nedávno byla mrtvou krajinou, jsou dnes proslulá hřiště.

Golf stále více láká také hendikepované sportovce
Golf stále více láká také hendikepované sportovce

14.04.2022 | Golf je sportem pro každého. O tom, že nejde rozhodně o frázi, svědčí neustále se zvyšující počty hendikepovaných hráčů. Na českých hřištích jsou po řadu let pořádány významné mezinárodní turnaje, reprezentační výběr pořádá společné tréninkové kempy, každým rokem přibývají talentovaní sportovci.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde