Česká golfová federace

Aktuality

Platforma Bav se golfem je připravena na novou sezónu

Platforma Bav se golfem je připravena na novou sezónu

Tomáš Přikryl, Neděle 2. dubna 2023

V roce 2018 Česká golfová federace spustila platformu Bav se golfem s cílem vytvořit pro nové, začínající hráče rozcestník, který zájemce o golf navede na hřiště v jeho okolí. V minulém roce portál navštívilo přes 85.000 uživatelů. V ČR přibylo 3.833 nových hráčů, členská základna se opět rozrostla.

Bav se golfem je rozcestníkem nabídek pro nové zájemce o golf. Princip je velmi jednoduchý. Zájemce o golf zadá svoji lokalitu a poté se mu zobrazí nabídky golfových hřišť v jeho okolí, jak začít s golfem. Počet golfových hřišť je v České republice na evropské poměry nadstandardní, portál Bav se golfem pomáhá novým zájemcům se rychle zorientovat a najít nejvhodnější místo kde začít.

Do nové sezóny Bav se golfem vstupuje s aktivní nabídkou 64 golfových subjektů, které doposud zveřejnily 153 nabídek pro nové hráče. Sezóna teprve začíná, aprílové počasí zatím některým hřištím ani nedovolilo nastartovat své stroje, a tak je velice pravděpodobné, že nabídek bude ještě přibývat. Mnohá golfová hřiště již připravují i dny otevřených dveří. Zatím nejsilnější datum, které se na mnoha areálech komunikuje, je v druhém květnovém víkendu. V Hořehledech, nedaleko od Plzně, bude místní golfové hřiště 13. května pořádat již tradiční DEN Bav se golfem. Na stejný den přichystal svůj den otevřených dveří resort na Kunětické hoře a o den později Park Golf Hradec Králové. Již o Velikonocích však noví zájemci mohou vyrazit na velikonoční jarmark do Kestřan nedaleko Písku, který je spojený i s ukázkami golfu novým zájemcům.

To, že Bav se golfem vykročil správným směrem, ukazuje až nápadně podobná platforma, která vzniká pod křídly organizace R&A v domovině golfu ve Skotsku. Na webové stránce scotland.golf.golf zadá skotský zájemce například svoji lokalitu Glasgow a získá přehled o golfové nabídce, jak začít s golfem, na hřišti v jeho okolí. Rozvoj golfu je společným tématem nejen v České republice, ale všude na světě.

Dobrou zprávou je, že český golf je na zájem nových hráčů připraven. Za několik let se jednotlivé areály postupně vybavily golfovými holemi pro začátečníky. Většina hřišť disponuje programem pro nové hráče ať už ve skupinové, nebo individuální formě. Tam, kde existuje i možnost ubytování, mají v nabídce také víkendové pobyty, často spojené s jiným odpočinkovým programem.

Začít s golfem je opravdu jednoduché. Vložte svoji lokalitu na stránkách Bav se golfem a vyberte si jeden z balíčků ve vašem okolí. Nepotřebujete nic jiného než dobrou náladu, chuť zkusit něco nového a běžné sportovní oblečení.

Foto: Annie Krčmářová

Datum: Neděle 2. dubna 2023
Všechny články autora

Související články

Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...
Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...

27.03.2024 | Česká republika zažije v letošním olympijském roce největší veřejnou oslavu sportu během Olympijského festivalu (OF) 26.7.-11.8.2024 exkluzivně u jezera Most v Ústeckém kraji. Mezi desítkami sportů bude opět nepřehlédnutelný i golf, 4. nejatraktivnější sport posledního OF v Praze a Brně v r.

Červen láká všechny ženy na golf
Červen láká všechny ženy na golf

12.06.2023 | Červen je tradičně na českých hřištích věnován ženám. Na mnoha hřištích se již v úterý 6. června sešly jak hráčky, které golf už hrají, tak nováčci, kteří si ke golfu teprve hledají cestu. Sportovně nadšené diváky zve do Berouna turnaj Tipsport Czech Ladies Open, nebo také série LETAS do Kácova.

Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...
Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...

06.04.2023 | Vzájemná setkávání, podpora, respekt a motivace. O tyto cíle usiluje spolek Czech Ladies Golf Association. Projekt je určený výhradně ženám, kterým přináší smysluplné propojení s dalšími hráčkami, pro něž se stal golf životním stylem.

Rekord Golf Circusu překazila bouřka
Rekord Golf Circusu překazila bouřka

28.06.2022 | Další z rekordních golfových pokusů herců Pavla Nečase a Davida Suchařípy poprvé nevyšel. ...

Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června
Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června

19.05.2022 | První červnové úterý patří na celém světě ženám. Celosvětová akce Women’s Golf Day, kterou charakterizuje červená barva, do níž se již tradičně oblékají její účastnice, se letos uskuteční 7. června na více než 900 místech v sedmi desítkách zemí světa.

Návody pro začátečníky v médiích
Návody pro začátečníky v médiích

02.05.2022 | Mediální aktivity České golfové federace zaměřené na nábor nových golfistů mají jako každý rok svůj vrchol logicky na počátku sezóny. Letos vyšly první rozsáhlé materiály už počátkem měsíce dubna. ...

Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě
Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě

28.04.2022 | Bývalý hnědouhelný důl, úložiště elektrárenského popílku, divoké skládky i krajina zjizvená těžbou železné rudy. Na první pohled dříve nehostinná a nepřívětivá místa našla vhodné využití v podobě nových golfových hřišť. Z míst, která ještě nedávno byla mrtvou krajinou, jsou dnes proslulá hřiště.

Golf stále více láká také hendikepované sportovce
Golf stále více láká také hendikepované sportovce

14.04.2022 | Golf je sportem pro každého. O tom, že nejde rozhodně o frázi, svědčí neustále se zvyšující počty hendikepovaných hráčů. Na českých hřištích jsou po řadu let pořádány významné mezinárodní turnaje, reprezentační výběr pořádá společné tréninkové kempy, každým rokem přibývají talentovaní sportovci.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde