Česká golfová federace

Aktuality

Červen láká všechny ženy na golf

Červen láká všechny ženy na golf

Tomáš Přikryl, Pondělí 12. června 2023

Červen je tradičně na českých hřištích věnován ženám. Na mnoha hřištích se již v úterý 6. června sešly jak hráčky, které golf už hrají, tak nováčci, kteří si ke golfu teprve hledají cestu. Sportovně nadšené diváky zve do Berouna turnaj Tipsport Czech Ladies Open, nebo také série LETAS do Kácova.

Červen je doslova nabitý aktivitami, které by neměla přehlédnout žádná žena, které je golf blízký. Již v prvním týdnu uspořádala mnohá hřiště tradiční Women’s Golf Day. Hráčky se sešly na brněnské Kaskádě, v Karviné na hřišti Lipiny, svůj den uspořádala liberecká Ypsilonka a mohli bychom jmenovat další. Každý z těchto dnů byl ve znamení příjemné atmosféry, welcome drinků, a hlavně komunity hráček, které se spolu rády potkávají.

Vyplatí se ale sledovat aktivity hřišť i nadále, protože Den žen na golfu se v Čechách „slaví“ po celý měsíc. Czech Ladies Golf Association na červen připravila další ze svých pravidelných turnajů. Třetí v pořadí zavítá do Karlových Varů 20. června – tentokrát pod hlavičkou porcelánky Thun. Detail turnaje s možností se přihlásit naleznete zde.

Pro všechny golfistky připravilo speciální cenu green fee v průběhu celého června také hřiště PGA National Czech Republic. Cena fee zahrnuje welcome drink a také výtečné tiramisu v klubové restauraci La Finestra. Každá hráčka si navíc může zasoutěžit o luxusní kosmetiku nebo pravé šampaňské. Pro úplnost cena green fee na 18 jamek je stanovena na 2.500 Kč a na devět jamek 1.500 Kč.

Sportovní divák, který sleduje nejen naše vrcholové hráčky, by měl zpozornět a najít si cestu do Kácova, kde české amatérské mladí nastoupí v turnaji druhé evropské série LETAS AMUNDI Czech Ladies Challenge. Na startu se objeví třicítka českých hráček, které se budou snažit napodobit vítězství Sáry Kouskové z roku 2021. Turnaj se odehraje 16. – 18. června a vstup je pro všechny diváky zdarma.  

Vyvrcholení měsíce žen čeká v Berouně. Loňská vítězka turnaje Tipsport Czech Ladies Open Jana Melichová šokovala v minulém roce české sportovní fanoušky svým vítězstvím, naposledy jako amatérka. Od 23. do 25. června bude v Berouně své vítězství obhajovat. Ve startovním poli nechybí další české hráčky, které letos zanechávají výbornou českou stopu v nejvyšší evropské sérii Ladies European Tour. Informace pro diváky, kteří mají zájem se přijet podívat na evropskou golfovou špičku, včetně skvěle hrající Kláry Davidson Spilkové, naleznete zde.

Česká golfová federace dlouhodobě podporuje mezinárodní aktivitu Women’s Golf Day a jako signatář Charty žen, kterou v celoevropském měřítku šíří partnerská organizace R&A, zve české ženy na golfová hřiště.

Foto: PGA National Czech Republic

Datum: Pondělí 12. června 2023
Všechny články autora

Související články

Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...
Zažijte golf během letního Olympijského festivalu ...

27.03.2024 | Česká republika zažije v letošním olympijském roce největší veřejnou oslavu sportu během Olympijského festivalu (OF) 26.7.-11.8.2024 exkluzivně u jezera Most v Ústeckém kraji. Mezi desítkami sportů bude opět nepřehlédnutelný i golf, 4. nejatraktivnější sport posledního OF v Praze a Brně v r.

Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...
Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...

06.04.2023 | Vzájemná setkávání, podpora, respekt a motivace. O tyto cíle usiluje spolek Czech Ladies Golf Association. Projekt je určený výhradně ženám, kterým přináší smysluplné propojení s dalšími hráčkami, pro něž se stal golf životním stylem.

Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...
Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...

02.04.2023 | V roce 2018 Česká golfová federace spustila platformu Bav se golfem s cílem vytvořit pro nové, začínající hráče rozcestník, který zájemce o golf navede na hřiště v jeho okolí. V minulém roce portál navštívilo přes 85.000 uživatelů. V ČR přibylo 3.833 nových hráčů, členská základna se opět rozrostla.

Rekord Golf Circusu překazila bouřka
Rekord Golf Circusu překazila bouřka

28.06.2022 | Další z rekordních golfových pokusů herců Pavla Nečase a Davida Suchařípy poprvé nevyšel. ...

Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června
Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června

19.05.2022 | První červnové úterý patří na celém světě ženám. Celosvětová akce Women’s Golf Day, kterou charakterizuje červená barva, do níž se již tradičně oblékají její účastnice, se letos uskuteční 7. června na více než 900 místech v sedmi desítkách zemí světa.

Návody pro začátečníky v médiích
Návody pro začátečníky v médiích

02.05.2022 | Mediální aktivity České golfové federace zaměřené na nábor nových golfistů mají jako každý rok svůj vrchol logicky na počátku sezóny. Letos vyšly první rozsáhlé materiály už počátkem měsíce dubna. ...

Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě
Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě

28.04.2022 | Bývalý hnědouhelný důl, úložiště elektrárenského popílku, divoké skládky i krajina zjizvená těžbou železné rudy. Na první pohled dříve nehostinná a nepřívětivá místa našla vhodné využití v podobě nových golfových hřišť. Z míst, která ještě nedávno byla mrtvou krajinou, jsou dnes proslulá hřiště.

Golf stále více láká také hendikepované sportovce
Golf stále více láká také hendikepované sportovce

14.04.2022 | Golf je sportem pro každého. O tom, že nejde rozhodně o frázi, svědčí neustále se zvyšující počty hendikepovaných hráčů. Na českých hřištích jsou po řadu let pořádány významné mezinárodní turnaje, reprezentační výběr pořádá společné tréninkové kempy, každým rokem přibývají talentovaní sportovci.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde