Česká golfová federace

Aktuality

Zažijte golf během letního Olympijského festivalu u jezera Most

Zažijte golf během letního Olympijského festivalu u jezera Most

Tomáš Přikryl, Středa 27. března 2024

Česká republika zažije v letošním olympijském roce největší veřejnou oslavu sportu během Olympijského festivalu (OF) 26.7.-11.8.2024 exkluzivně u jezera Most v Ústeckém kraji. Mezi desítkami sportů bude opět nepřehlédnutelný i golf, 4. nejatraktivnější sport posledního OF v Praze a Brně v r. 2021.

Česká golfová federace ve spolupráci s golfovými kluby z celé ČR chce navázat na velký úspěch, který golf, jako sport pro všechny, sklidil mezi návštěvníky Olympijského festivalu v roce 2021. Stal se tehdy podle oficiální ankety ČOV 4. nejatraktivnějším a 5. nejnavštěvovanějším sportem Olympijského festivalu. Z celkových 30 tisíc účastníků festivalu si jich golfový odpal zkusilo na 11 tisíc.

Během letošního sedmnáctidenního sportovního a olympijského svátku na břehu jezera Most bude golf prezentován na ploše 600 m2. Návštěvníkům budou k dispozici oblíbené patovací koberce, dětem i hendikepovaným pak např. hravá a nenáročná forma golfu výukovým systémem SNAG. Aktivním golfistům, ale i každému, kdo si bude chtít úplně poprvé osahat golfové náčiní a zkusit své první odpaly, těm bude určen odpalovací stan.

A kdo by chtěl hned na místě vyzkoušet, jak by jeho golfový švih fungoval na reálném hřišti, nejspíš si takovou příležitost nenechá ujít a přesune se do největší atrakce golfové expozice. Svoji premiéru v rámci Olympijských festivalů totiž bude mít venkovní golfový simulátor s nejpokročilejší technologií ForeSight. Na něm si návštěvníci vyzkouší, jak zábavný dokáže být golf na skutečném hřišti. Navíc se o svém odpalu dozví další údaje ze softwaru, který je součástí simulátoru. A protože golf je jako každý sport i příležitost k soutěžení, i na stanovišti venkovního simulátoru bude příležitost zahrát si o drobné ceny.

Olympijský festival je tradičně také místem, kde mají sportovní fanoušci příležitost potkat některé své oblíbence a vzory, mnoho z nich navíc i vidět v akci. Stejně tak to bude platit i pro golf. Svoji podporu golfovému představení při Olympijskému festivalu v Mostě už dopředu avizovaly i všechny čtyři české profesionálky hrající nejvyšší evropskou soutěž Ladies European Tour. Každá podle svých možností obohatí golfový program v Olympijském festivalu. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová zatím bojují o možnost být jednou ze dvou golfistek, které může česká reprezentace nasadit v Paříži do turnaje o golfové olympijské zlato. Které dvě hráčky to budou, se rozhodne až po červnovém turnaji TIPSPORT CZECH LADIES OPEN 2024 v Berouně.

Návštěvníci každopádně uvidí golf zblízka i v podání profesionálních trenérů i špičkových amatérských sportovních golfistů a rozhodně to bude stát za to. Možná zrovna taková setkání a zážitky rozšíří řady nadšených golfových amatérů, kterých je u nás přes 50 tisíc a mají pro svého koníčka na výběr přes 100 hřišť rozesetých po všech koutech celé ČR.

V golfovém areálu bude na každého návštěvníka čekat parta milých lidí, připravených ukázat, že golf je sportem pro všechny, kde začátečník i špičkový hráč nehraje proti jiným, ale jen proti hřišti. Takže doporučujeme dětem, rodičům i prarodičům ostych stranou. Přijďte si golf zkusit, případně si i zasoutěžit a odnést si kromě zážitku i drobnou výhru a na památku třeba podpisovou kartu jedné ze slavných českých profesionálních golfistek.

Veškeré informace o Olympijském festivalu u jezera Most naleznete také na oficiálních stránkách ČOV: https://www.olympijskyfestival.cz

Český olympijský výbor zve do dění Olympijského festivalu v Mostě nejen návštěvnickou veřejnost, ale přivítá i podporu dobrovolníků, jichž je pro tak velkou akci potřeba spousta. Zájemci o dobrovolnou pořadatelskou pomoc se mohou obracet přímo na ČOV.

Připravil: -vrk- 
Foto: Annie Krčmářová

Datum: Středa 27. března 2024
Všechny články autora

Související články

Červen láká všechny ženy na golf
Červen láká všechny ženy na golf

12.06.2023 | Červen je tradičně na českých hřištích věnován ženám. Na mnoha hřištích se již v úterý 6. června sešly jak hráčky, které golf už hrají, tak nováčci, kteří si ke golfu teprve hledají cestu. Sportovně nadšené diváky zve do Berouna turnaj Tipsport Czech Ladies Open, nebo také série LETAS do Kácova.

Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...
Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association ...

06.04.2023 | Vzájemná setkávání, podpora, respekt a motivace. O tyto cíle usiluje spolek Czech Ladies Golf Association. Projekt je určený výhradně ženám, kterým přináší smysluplné propojení s dalšími hráčkami, pro něž se stal golf životním stylem.

Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...
Platforma Bav se golfem je připravena na novou ...

02.04.2023 | V roce 2018 Česká golfová federace spustila platformu Bav se golfem s cílem vytvořit pro nové, začínající hráče rozcestník, který zájemce o golf navede na hřiště v jeho okolí. V minulém roce portál navštívilo přes 85.000 uživatelů. V ČR přibylo 3.833 nových hráčů, členská základna se opět rozrostla.

Rekord Golf Circusu překazila bouřka
Rekord Golf Circusu překazila bouřka

28.06.2022 | Další z rekordních golfových pokusů herců Pavla Nečase a Davida Suchařípy poprvé nevyšel. ...

Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června
Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června

19.05.2022 | První červnové úterý patří na celém světě ženám. Celosvětová akce Women’s Golf Day, kterou charakterizuje červená barva, do níž se již tradičně oblékají její účastnice, se letos uskuteční 7. června na více než 900 místech v sedmi desítkách zemí světa.

Návody pro začátečníky v médiích
Návody pro začátečníky v médiích

02.05.2022 | Mediální aktivity České golfové federace zaměřené na nábor nových golfistů mají jako každý rok svůj vrchol logicky na počátku sezóny. Letos vyšly první rozsáhlé materiály už počátkem měsíce dubna. ...

Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě
Golfová hřiště vracejí život poničené přírodě

28.04.2022 | Bývalý hnědouhelný důl, úložiště elektrárenského popílku, divoké skládky i krajina zjizvená těžbou železné rudy. Na první pohled dříve nehostinná a nepřívětivá místa našla vhodné využití v podobě nových golfových hřišť. Z míst, která ještě nedávno byla mrtvou krajinou, jsou dnes proslulá hřiště.

Golf stále více láká také hendikepované sportovce
Golf stále více láká také hendikepované sportovce

14.04.2022 | Golf je sportem pro každého. O tom, že nejde rozhodně o frázi, svědčí neustále se zvyšující počty hendikepovaných hráčů. Na českých hřištích jsou po řadu let pořádány významné mezinárodní turnaje, reprezentační výběr pořádá společné tréninkové kempy, každým rokem přibývají talentovaní sportovci.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde