Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková si určila priority pro sezónu 2023

Klára Spilková si určila priority pro sezónu 2023

Tomáš Přikryl, Pátek 4. listopadu 2022

Na konci září vyhrála Klára Spilková turnaj KPMG Irish Women´s Open, který jí přinesl na další dva roky zisk členské karty Ladies European Tour. Toto privilegium patří právě turnajovým šampionkám, mezi něž se Spilková vrátila po pěti letech od triumfu na Lalla Meryem Cupu v Maroku.

„Chci se plně věnovat a soustředit právě na Ladies European Tour,“ říká Spilková ještě před posledními dvěma starty sezony, před kterými je na 16. místě žebříčku Race to Costa del Sol, ačkoli odehrála zatím jen pět turnajů. Série LET pokračuje v Saúdské Arábii (10. – 12. listopadu) turnajem Aramco Team Series a následně na konci listopadu turnajem Andalucia Costa Del Sol Open De Espaňa (24. – 27. listopadu).

„Nejde jen o samotnou Ladies European Tour, ale také o mé dva důležité cíle s ní spojené. Za prvé dostat se do týmu pro Solheim Cup, který se příští rok hraje ve Španělsku, za druhé startovat na olympijských hrách v Paříži 2024,“ pokračuje Spilková.

Solheim Cup se bude hrát v termínu 22. – 24. září 2023 a doposud žádná česká hráčka tento turnaj nehrála. Proti týmu USA bude osm hráček týmu Evropy určeno podle dvou žebříčků, a to bodů z Ladies European Tour a také světového pořadí Rolex World Golf Rankings. Čtyři hráčky pak dostanou divoké karty od kapitánky Suzann Pettersen.

„Tak jako každou sezonu zůstávají i na tu příští cílem starty na turnajích kategorie major. Rozhodně se nevzdávám ani vidiny turnajů LPGA, ale je potřeba si stanovit priority, protože to bude náročné,“ dodává 27letá profesionálka.

Datum: Pátek 4. listopadu 2022
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková ve finále LET
Klára Spilková ve finále LET

24.11.2022 | Klára Spilková odstartuje dnes (ve čtvrtek 24. 11.) v 11:15 jako jediná z českých golfistek v závěrečném podniku Ladies European Tour Andalucía Costa del Sol Open de Espaňa, který se hraje od 24. do 27. listopadu na Alferini Golf ve Španělsku.

Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour
Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour

25.09.2022 | Druhého vítězství kariéry na Ladies European a prvního po pěti letech dosáhla Klára Spilková. Sedmadvacetiletá golfová profesionálka zvítězila v play off na KMPG Women´s Irish Open a k výhře z dubna 2017 v Maroku přidala 25. září 2022 titul ještě většího významu.

Spilková rozehrála turnaj ve Francii skvěle.
Spilková rozehrála turnaj ve Francii skvěle.

16.09.2022 | Hned tři české golfistky postoupily na turnaji ve Francii v rámci Ladies European Tour (LET) do finálového kola. Nejlepší z nich Klára Spilková bude se skóre -6 dokonce útočit z děleného pátého místa na nejvyšší příčky. Jana Melichová postoupila se skóre +1.

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Češi na mezinárodní scéně – týden 26
Češi na mezinárodní scéně – týden 26

30.06.2022 | Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun
Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

23.06.2022 | Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

Z LPGA znovu na Epson Tour a pak už do Berouna
Z LPGA znovu na Epson Tour a pak už do Berouna

15.06.2022 | Po turnaji ShopRite LPGA Classic, kde v New Jersey prošla cutem, a nakonec se dělila o 54. místo, čeká Kláru Spilkovou další turnaj Epson Tour.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP