Česká golfová federace

Aktuality

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

Luboš Klikar, Úterý 2. srpna 2022

V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Loňský titul mezi muži, který získal na Kunětické Hoře, bude doma na Kaskádě obhajovat Filip Jakubčík. Hana Ryšková tentokrát pro zdravotní potíže chybí. A na poslední chvíli se také kvůli zdravotním potížím omluvil Dominik Pavouček, který patřil k nejžhavějším kandidátům na vítězství.

Ve startovní listině je vítěz tohoto šampionátu z roku 2019 v Karlových Varech – Leon Breimer z Německa, který i na Kaskádě bude patřit mezi těžké váhy. Totéž platí o teprve 12letém Lousi Kleinovi, mimo jiné vítězi letošní mezinárodní juniorky na Ypsilonce v kategorii dorostenců. Denisa Vodičková, suverénní vítězka tohoto šampionátu v roce 2020 na Karlštejně, bude patřit k nejsledovanějším hráčkám. Výčet domácích a hlavně mezinárodních úspěchů této tiché 17leté hráčky by byl sáhodlouhý. Respekt budí už její aktuální hendikep +6,6. Na paty ji nesporně budou šlapat i další skvělé hráčky jako Klára Hurtová, Patricie Macková, Veronika Kedroňová a další.

Šampionát má tradiční formát. Začíná oficiálním tréninkovým kolem v úterý 2. srpna a pokračuje čtyřmi soutěžními koly od středy 3. do soboty 6. srpna. Po dvou kolech je cut, kterým projde nejlepších 48 mužů a 24 žen a všechny dělené výsledky. 

Ředitelem mistrovství, jehož hlavním partnerem je Raiffeisenbank, je Radek Běláč, hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčími Jiří Milfajt, Roman Nagy, Josef Slezák a Petr Vávrů

Nemáte-li to na Kaskádu daleko, přijďte se v příštích čtyřech dnech podívat na špičkový golf.

 
Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
 
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 2. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...
Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...

27.07.2022 | Finále Poháru klubů čili Národního mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let zná od včerejška všech 16 finalistů. Budou mezi nimi i obhájci loňského vítězství v Dolní Dobrouči, hráči a hráčky Albatross GC Praha (na snímku).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP