Česká golfová federace

Aktuality

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

Luboš Klikar, Úterý 2. srpna 2022

V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Loňský titul mezi muži, který získal na Kunětické Hoře, bude doma na Kaskádě obhajovat Filip Jakubčík. Hana Ryšková tentokrát pro zdravotní potíže chybí. A na poslední chvíli se také kvůli zdravotním potížím omluvil Dominik Pavouček, který patřil k nejžhavějším kandidátům na vítězství.

Ve startovní listině je vítěz tohoto šampionátu z roku 2019 v Karlových Varech – Leon Breimer z Německa, který i na Kaskádě bude patřit mezi těžké váhy. Totéž platí o teprve 12letém Lousi Kleinovi, mimo jiné vítězi letošní mezinárodní juniorky na Ypsilonce v kategorii dorostenců. Denisa Vodičková, suverénní vítězka tohoto šampionátu v roce 2020 na Karlštejně, bude patřit k nejsledovanějším hráčkám. Výčet domácích a hlavně mezinárodních úspěchů této tiché 17leté hráčky by byl sáhodlouhý. Respekt budí už její aktuální hendikep +6,6. Na paty ji nesporně budou šlapat i další skvělé hráčky jako Klára Hurtová, Patricie Macková, Veronika Kedroňová a další.

Šampionát má tradiční formát. Začíná oficiálním tréninkovým kolem v úterý 2. srpna a pokračuje čtyřmi soutěžními koly od středy 3. do soboty 6. srpna. Po dvou kolech je cut, kterým projde nejlepších 48 mužů a 24 žen a všechny dělené výsledky. 

Ředitelem mistrovství, jehož hlavním partnerem je Raiffeisenbank, je Radek Běláč, hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčími Jiří Milfajt, Roman Nagy, Josef Slezák a Petr Vávrů

Nemáte-li to na Kaskádu daleko, přijďte se v příštích čtyřech dnech podívat na špičkový golf.

 
Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
 
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 2. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...
Známe všechny finalisty letošního Poháru klubů ...

27.07.2022 | Finále Poháru klubů čili Národního mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let zná od včerejška všech 16 finalistů. Budou mezi nimi i obhájci loňského vítězství v Dolní Dobrouči, hráči a hráčky Albatross GC Praha (na snímku).

Patrik Jeřicha a Johana Luňáčková vítězí na Z ...
Patrik Jeřicha a Johana Luňáčková vítězí na Z ...

17.07.2022 | Dvaašedesát mužů a šestnáct žen ve věku 25 let a starších startovalo v tříkolovém šampionátu pro mid-amatéry v Prague City Golf na Zbraslavi. Z titulů se trochu podle očekávání radovaly „mladší ročníky“ – Patrik Jeřicha (na snímku) a Johana Luňáčková.

Juniorka na Ypsilonce skončila úspěchem českých ...
Juniorka na Ypsilonce skončila úspěchem českých ...

16.07.2022 | Veronika Kedroňová (na snímku), Louis Klein, Gabriela Roberta Vítů a David Mlýnek se na liberecké Ypsilonce dnes stali mezinárodními mistry ČR mezi dorostenci a juniory. Z tuctu rozdělovaných medailí jich hned 11 zůstalo doma; jen stříbro v kategorii dorostenců si do Německa odvezl Ben Gratzl.

Závěr týdne ve znamení dvou mezinárodních šampionátů
Závěr týdne ve znamení dvou mezinárodních šampionátů

12.07.2022 | V polovině července se už tradičně ve stejném termínu hrají dvě mezinárodní mistrovství ČR. Juniorka a šampionát midů. První patří hráčům a hráčkám do 18 a 21 let, druhé hráčům a hráčkám ve věku 25 let a starším. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP