
Jan Hovězák obhájil vítězství v Prezident Trophy
Tomáš Přikryl, Sobota 14. října 2023
Turnaj prezidentů golfových klubů se odehrál na jednom z nejstarších hřišť v České republice, na Svratce. Nejlepší brutto výsledek si opět odváží Jan Hovězák z Golf Klubu Automotodrom Brno. Kategorii netto ovládl Antonín Jízdný z Golf Clubu Brno.
Na přípravnou konferenci České golfové federace tradičně navazuje turnaj Prezident Trophy, který pomyslně uzavírá golfovou sezónu 2023. Delegáti golfových klubů se tentokrát sešli v loveckém zámku Karlštejn nedaleko hřiště Svratka. Do turnaje se přihlásilo 18 prezidentů klubů a společně si to rozdali ve dvou kategoriích. Vítěz první kategorie na rány brutto má pro letošní rok právo užívat titul „Nejlepší golfista mezi prezidenty českých golfových klubů“. Druhá kategorie na rány netto vylučuje na prvních třech místech hráče, kteří se umístili na stupni vítězů v kategorii brutto. Vítěz této kategorie je vyhlášen jako prezident s momentálně nejlepší výkonností vzhledem ke svému HCP.
V kategorii brutto si vítězství v turnaji odvezl Jan Hovězák, který tak obhájil své loňské vítězství a prodloužil si své ocenění nejlepšího golfisty mezi prezidenty. Na vítězství musel zahrát 68 ran, což je par hřiště na Svratce. K vítězství mu pomohl jeden eagle a jedno birdie. Na druhém místě se umístil Tomáš Vrbický z Golf Clubu Prostějov (73 ran) a s nimi na stupních vítězů byl na třetím místě Karel Štaubert z Pražského Golfového Klubu (76 ran).
Nejlepší netto výsledek podle propozic turnaje přinesl do klubovny Antonín Jízdný z Golf Clubu Brno, který po odečtu svého turnajového HCP zahrál hřiště v paru. Na druhé příčce se umístil Petr Lexa z Golf Clubu Hradec Králové s jednou ranou nad par, opět po odečtu jeho turnajového HCP. Stupně vítězů doplnil Petr Vaculčiak z Ringhoffer Golf Clubu se třemi ranami nad par po odečtu jeho turnajového HCP.
Nejlepší golfista mezi prezidenty českých golfových klubů Jan Hovězák se po turnaji svěřil se svými pocity: „Vím, že mohu toto ocenění používat, ale popravdě jsem ho za celý rok snad ani jednou nepoužil, ale mám samozřejmě radost z této prestižní ceny a že jsem ji dokázal obhájit. Navíc jsem ji dnes ještě umocnil zahráním eaglu. Změřil jsem si ránu z 96 metrů a chtěl jsem ji zahrát s cca 30metrovým doběhem. To, že to tam spadlo, bylo super, i když to byla trochu náhoda,“ usmívá se na závěr.