Česká golfová federace

Aktuality

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

Luboš Klikar, Sobota 23. července 2022

Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Ženy své druhé kolo hrály v sobotu dopoledne za příjemného počasí. Vedoucí hráčky předvedly solidní výkony. Profesionálka Kateřina Vlašínová 68, 74; -2 vedení neudržela a klesla na čtvrté místo. Naopak nahoru se vyšvihla Klára Hurtová 69, 69; -6. Dělené druhé jsou profesionálka Tereza Melecká 71, 70 a Agáta Křenková 69, 72; obě -3. Na pátém místě – stále ještě pod par hřiště po dvou kolech – je čerstvá dorostenecká mistryně ČR z Ypsilonky Veronika Kedroňová 73, 70; -1. Cutem 155; +11 prošlo 23 nejlepších hráček.Fantastickým druhým kolem mezi muži se blýskl aktuálně jeden z nejlepších českých hráčů – amatér Dominik Pavouček přinesl čistou skórekartu s jedním eaglem a šesti birdie! 64; -8 znamená v součtu s výsledkem 71, který hrál na úvod, průběžné skóre -9 a vedení o dvě rány před trojicí nejbližších pronásledovatelů. Ti hráli jen o pověstný chloupek hůř – dělení druzí jsou profesionálové Stanislav Matuš 70, 67 a Tadeáš Sedláček 69, 68 a taky kometa tohoto turnaje amatér Petr Pololáník 67, 70; všichni -7. I pořadí na dalších místech je mimořádně vyrovnané, takže o konečném umístění v Top 10 a podílu na 200tisícové dotaci může přemýšlet minimálně 20 hráčů.

Odpolední hra byla kvůli bouřkám přerušena v 15,50 hod. Obnovena byla v 18 hod., přesto se více než dvouhodinovou ztrátu podařilo dohnat a druhé kolo přesně ve 20,40 hod. dohrát. Poděkování patří hlavně hráčům a jejich kedíkům, ale stejně tak i všem rozhodčím, kteří se jim snažili maximálně pomoci. Cutem 151; +7 prošlo 46 nejlepších hráčů.

Finálové kolo se hraje od 8 hod. z jamek č. 1 a 10. Největší favorité v obou kategoriích budou startovat z jamky č. 1 v době od 9 do 9,50 hod.

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
3. Raiffeisenbank COGT na Kunětické Hoře – průběžné pořadí muži
3. Raiffeisenbank COGT na Kunětické Hoře – průběžné pořadí ženy
Fotogalerie Zdeňka Sluky z prvních dvou kol turnaje

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Sobota 23. července 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...

24.07.2022 | Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…...

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...
Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...

19.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek. ...

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...
Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...

22.05.2022 | Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...
Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...

18.05.2022 | Středočeské Beřovice se chystají na velký golfový svátek. Druhá zastávka prestižní túry pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – bude právě tady! O dotaci ve výši 300.000 Kč tu od pátku 20. do neděle 22. května bude bojovat 130 hráčů a hráček ze všech koutů Čech a Moravy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP