Česká golfová federace

Aktuality

3. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour - po 5 letech na Ypsilonce

3. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour - po 5 letech na Ypsilonce

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 8. června 2023

Čtyřturnajová základní část nejprestižnější série otevřených turnajů ČGF pro české amatéry a profesionály - Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour - se startem v pátek 9.6. na liberecké Ypsilonce přehoupne do své druhé poloviny.

Třetí turnaj RB COGT se koná v termínu od pátku 9.6. do neděle 11.6., hrát se bude na tři kola na rány s cutem po dvou kolech, výsledky se promítnou do světového žebříčku World Amateur Golf Ranking (WAGR) a do celkového Order of Merit PGA Czech. Prize money 300.000 Kč se rozdělí na 200.000 Kč určených pro muže v Top 10 a 100.000 Kč pro ženy v Top 5. 

Ředitel COGT 2023 Adam Kratochvíl očekává nabitý turnaj: „Nejvyšší česká tour se po 5 letech vrací na Ypsilonku a setkává se s velkým zájmem hráčů. Zaznamenali jsme 172 přihlášených, včetně 18 profesionálů. Turnaj přilákal i hráčky momentálně studující v Americe. Pro všechny amatérky je navíc motivací zahrát si na Ypsilonce o hrací kartu na turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Berouně (23.-25.6.).

Top úroveň hřiště slibuje výkonný ředitel Ypsilonky Martin Trita: „Ypsilonka se na profesionály i nejlepší amatéry těší a slibuje hřiště v perfektním stavu. Naši greenkeepeři na hřišti pracují s maximálním úsilím a troufneme si říct, že nyní je Ypsilonka ve standardu maximální úrovně. Hrací plochy jsme nemuseli nijak extra upravovat, greeny se snažíme v tomto stavu udržovat po celý rok. Věříme a doufáme, že všichni hráči si Ypsilonku užijí na maximum a každý den přinesou ta nejlepší možná čísla.

Hráče čeká mistrovské hřiště s parem 72 a délkou 5690 m z bílých odpališť, hráčky půjdou z modrých odpališť hřiště o délce 4834 m.

Hraje se ve tříčlenných flajtech tvořených jako mix profesionálů s amatéry; 1. a 2 kolo je startováno z jamek č. 1 a 10 systémem ráno/odpoledne. Třetí finálové kolo startuje z jamek č. 1 a 10 od 8 hod. V případě většího počtu hráčů po cutu je start od 8 hod. z jamky č. 1 v pořadí od nejhorších po nejlepší.

Na startu se tentokrát neobjeví vítězové minulého turnaje na Dýšině profesionálové Michal Pospíšil a Tereza Koželuhová. Adeptů na vítězství je v obou kategoriích více, jejich výsledky můžete sledovat zde.

Připravil: -vrk-

 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Datum: Čtvrtek 8. června 2023
Všechny články autora

Související články

Zuska a Hlinomazová kralovali na třetí Raiffeisenban ...
Zuska a Hlinomazová kralovali na třetí Raiffeisenban ...

09.06.2024 | S letos nejpočetnější hráčskou účastí se 7.-9.6. na hřišti GC Mnich odehrál 3. turnaj základní části Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 (RB COGT). V silné konkurenci si suverénně došli pro vítězství Jiří Zuska a Sofie Hlinomazová. Ta si prvenstvím zajistila i premiérový start na LET v Berouně.

3. COGT na Mnichu hlásí nejvyšší účast letoška
3. COGT na Mnichu hlásí nejvyšší účast letoška

04.06.2024 | V dějišti třetího turnaje základní fáze Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024, na hřišti GC Mnich, se v pátek 7. června sejde dosud nejpočetnější hráčská konkurence. Stopadesátka profesionálních i amatérských hráčů a hráček zabojuje o body a kvalifikaci do Grand finále.

2. RB COGT v Sokolově patřila amatérům Tomimu ...
2. RB COGT v Sokolově patřila amatérům Tomimu ...

19.05.2024 | V pořadí druhý podnik Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, odehraný o víkendu 17.-19. května v Sokolově, má své vítěze opět z řad amatérů. Tentokrát se prosadili devatenáctiletý David Tomi z RGC Mariánské Lázně a jedenadvacetiletá Natálie Saint Germain z Prague City Golf Clubu.

Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour po třech letech ...
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour po třech letech ...

16.05.2024 | V pořadí druhý podnik Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour přivítá po třech letech hřiště na západě Čech v Sokolově. Během víkendu 17.-19. května tu budou pokračovat boje profesionálních i amatérských hráčů a hráček o body do nejprestižnější otevřené série ČGF.

1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour ovládli ...
1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour ovládli ...

05.05.2024 | Na brněnské Kaskádě ve dnech 3.-5.5. otevřeli amatérští i profesionální golfisté z Česka i ze zahraniční nejvýznamnější domácí sérii otevřených turnajů pod hlavičkou ČGF. První část Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 ovládly mladé amatérské naděje českého golfu Louis Klein a Julie Oplatková.

1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 zavádí ...
1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 zavádí ...

02.05.2024 | Nejprestižnější série otevřených turnajů pro profesionální i amatérské hráče a hráčky pod hlavičkou ČGF odstartuje o víkendu 3.-5.5. na brněnské Kaskádě a hráči si hned od prvního turnaje budou zvykat na novinku. ČGF jde vstříc divákům zavedením elektronické skórkarty (ESC) do všech turnajů RB COGT.

Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 otevře ...
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 otevře ...

23.04.2024 | První květnový víkend odstartuje další ročník nejprestižnější série otevřených turnajů pro profesionální i amatérské hráče a hráčky pod hlavičkou ČGF – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024. Možnost přihlásit se do úvodního turnaje 3.-5.5. na Kaskádě končí v pátek 26.

Raiffeisenbank COGT 2024 odstartuje na Kaskádě
Raiffeisenbank COGT 2024 odstartuje na Kaskádě

01.12.2023 | Druhý ročník nejprestižnější individuální túry ČGF – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2023 skončil 17. září dekorováním vítězů. Úspěšná sezona nabídla vynikající úroveň i nebývalý zájem hráčů a hráček. Čtyři turnaje a Grand Final mají už své termíny a hřiště i pro rok 2024.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde