Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková podpořila emotivně Ukrajinu, ze hry ji vyřadily křeče

Klára Spilková podpořila emotivně Ukrajinu, ze hry ji vyřadily křeče

Petr Halaburda, Sobota 5. března 2022

Česká golfistka Klára Spilková zaujala na prvním turnaji Epson Tour svojí podporou Ukrajině. Válkou zmítanou zem podpořila podobně jako na PGA Ian Poulter svým oblečením, ale také v následném emotivním rozhovoru. Herně jí turnaj nevyšel – po nevydařeném kole odstoupila kvůli bolestem v břiše.

Klára Spilková nastoupila do první akce Epson Tour v sezóně ve žlutomodrém oblečení a v rozhovoru pro stránky série se následně svěřila, že ji situace na východu Evropy hodně trápí. „Je těžké o tom mluvit,“ uvedla česká profesionálka mezi slzami. „V České republice žije hodně Ukrajinců, podporujeme je všemi možnými způsoby. My známe jaké to je, nás Rusové okupovali v letech 1968 až 1989,“ připomněla pohnutou historii své vlasti. „My ale nikdy pro změny nemuseli takto bojovat,“ dodala.

O svém nevydařeném kole nemluvila, stále se vracela k tomu, co se děje na východ od její rodné země. V minulých dnech prý byla neustále ve spojení s Českem. „U nás i po celé Evropě se odehrávají velké protestní akce, lidé se snaží dělat vše pro to, aby pomáhali,“ přiblížila dění ve vzdálené části světa.

K dění na hřišti se nevracela, skóre 81 (+9) znamenalo jeden z jejích nejhorších profesionálních výsledků. Jak ale vyšlo později najevo, důvodem byly nejen silné emoce, ale také nastupující zdravotní problémy. Dnes už ani nenastoupila do druhého kola. Podle informací svého týmu ji trápily křeče v břiše.

FOTO Epson Tour

Datum: Sobota 5. března 2022
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková na dalším turnaji Epson Tour
Klára Spilková na dalším turnaji Epson Tour

30.03.2022 | V rychlém sledu pokračuje dámská Epson Tour, na které letos působí Klára Spilková. Další čtyřdenní turnaj začíná ve čtvrtek v Arizoně, kde bude chtít česká profesionálka pokračovat ve zlepšujících se výsledcích.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Klára Spilková na EPSON Tour obsadila 35. místo
Klára Spilková na EPSON Tour obsadila 35. místo

21.03.2022 | První dokončený turnaj v nové sezóně má za sebou Klára Spilková, v rámci série EPSON Tour obsadila dělené 35. místo. Úvodní soutěž nižší americké série česká profesionálka před dvěma týdny ze zdravotních důvodů nedokončila.

Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami
Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami

14.03.2022 | Ve třech destinacích tří světadílů se představí během tohoto týdne čeští golfoví profesionálové. V Egyptě začíná série Pro Golf Tour s Janem Cafourkem, v Saudské Arábii startují na Ladies European Tour Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, na americké Epson Tour hraje Klára Spilková.

Golfoví olympionici vstupují do sezóny
Golfoví olympionici vstupují do sezóny

02.03.2022 | Oba čeští golfoví účastníci loňské olympiády ohlásili na druhou polovinu tohoto týdne vstup do letošního soutěžního kolotoče na svých sériích. Ondřej Lieser se představí v Keni rámci DP World Tour, Klára Spilková na nižší americké sérii Epson Tour.

Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...
Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...

13.12.2021 | Klára Spilková se po vyřazení z kvalifikace pro americkou sérii LPGA rozhodla nestartovat ve finálové fázi Q-School pro Ladies European Tour. I nadále hodlá pokračovat v „americké“ cestě, v příštím roce na nižší Symetra Tour.

Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo
Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo

04.10.2021 | Dvě české profesionálky soutěžily minulý týden ve Spojených státech na tamních sériích. Karolína Vlčková prošla díky skvělému druhému kolu cutem na turnaji Carolina Golf Classic a obsadila konečné dělené 60. místo. Klára Spilková neprošla na turnaji LPGA cutem.

Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...
Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...

23.09.2021 | Posledním letošním tuzemským turnajem předních amatérů bude Raiffeisenbank President Masters Invitational, které se uskuteční od pátku do neděle v Karlových Varech. Další start na LPGA Tour čeká Kláru Spilkovou, Karolínu Vlčkovou na Symetra Tour. Na Challenge Tour hraje Gordan Brixi.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde