Česká golfová federace

Aktuality

Dva případy disciplinární komise - dva tresty

Dva případy disciplinární komise - dva tresty

redakce, Čtvrtek 30. listopadu 2017

Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Případ 1.
Porušení etického chování na mistrovství České republiky žáků a kadetů 2017, které se uskutečnilo na Kunětické Hoře
.

Po mistrovství byl podán podnět na chování hráče D.B., který „vzteklým švihem hole porušil jamkoviště jamky č. 13, k čemuž se následně hráč doznal“. Mladý golfista byl potrestán za své chování důtkou s podmínkou do konce roku 2018 – pokud by v tomto období hráč byl znovu projednáván a trestán disciplinární komisí, byl by případně potrestán následně vyšším trestem.

Komise pod vedením svého předsedy Arnošta Hejduka ve svém odůvodnění zohlednila nízký věc hráče i fakt, že přestupek byl řešen přímo v rámci turnaje. Jako přitěžující okolnost uvedla „absenci omluvy směrem k pořádajícímu resortu“.


Případ 2.
Podvádění během mistrovství České republiky žáků a kadetů 2017, které se uskutečnilo na Kunětické Hoře.

Po mistrovství byl podán podnět na chování hráče M. B., který neoprávněně nahradil hledaný míč jiným (namísto postupu podle Pravidla 27-1). Podvod byl prokázán na místě – nalezením původního míče a následně i doznáním samotného hráče. Hráč byl potrestán zákazem startu na všech turnajích pořádaných či spolupracujících ČGF do 30. června 2018, a to jak v soutěžích jednotlivců, tak i družstev.

V odůvodnění komise zdůraznila, že „šlo o jednání neslučitelné s duchem hry a golfovou etiketou, v tomto případě o to závažnější, že se odehrálo na vrcholné soutěži, a že se ho dopustil člen Tréninkového systému ČGF a klubový reprezentant“. Komise ale současně zohlednila věk golfisty a sáhla k trestu na nižším hranici, které řády umožňují.

Hráč se proti trestu odvolal, ale rozhodčí komise vedená předsedou Pavlem Vidurou v druhé polovině října trest potvrdila a označila ho za konečný.

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 30. listopadu 2017
Všechny články autora

Související články

Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...
Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...

01.10.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale víkendový President Goldscheider Trophy zakončil program soutěžních akcí České golfové federace pro letošní rok. Přemýšlíte už nyní, co vás čeká v příštím roce? Tak už pomalu můžete plánovat, neboť první přípravná verze kalendáře 2018 je již k dispozici.

Foxconn Czech Ladies Challenge na startu: Kolik ...
Foxconn Czech Ladies Challenge na startu: Kolik ...

20.06.2017 | Sto hráček ze zahraničí a šestadvacet českých hráček se postaví ve čtvrtek na start Foxconn Czech Ladies Challenge, premiérového turnaje ze série LET Access Series, kterou pořádá Česká golfová federace na náročném hřišti Casa Serena. V teplém počasí začínajícího léta se očekávají skvělé výsledky.

Foxconn Czech Ladies Challenge zahájeno turnajem ...
Foxconn Czech Ladies Challenge zahájeno turnajem ...

20.06.2017 | Týden Foxconn Czech Ladies Challenge byl oficiálně zahájen. Do resortu Casa Serena u Kutné Hory přijely účastnice historicky prvního turnaje dámské profesionální série, pořádaného Českou golfovou federací na privátním hřišti na Kutnohorsku.

Chcete být součástí pořadatelského týmu Foxconn ...
Chcete být součástí pořadatelského týmu Foxconn ...

12.06.2017 | Česká golfová federace shání k zajištění turnaje Foxconn Czech Ladies Challenge, který se bude hrát ve dnech 22. -24. června v Golf Resortu Casa Serena, ještě několik posledních dobrovolníků na pozice forecaddies a walking skórerů.

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP