Česká golfová federace

Aktuality

Na mužské Czech Open je až na Liesera přihlášena česká profesionální špička

Na mužské Czech Open je až na Liesera přihlášena česká profesionální špička

Petr Halaburda, Úterý 20. července 2021

Polovina startovního pole turnaje GolfAdvisor.golf Czech Open je zaplněna, přihlášku již potvrdili všichni přední čeští profesionálové s výjimkou Ondřeje Liesera, který start v Berouně zvažuje. Společná soutěž pro profesionály a amatéry zvýšila prize money na 30.000 eur.

Částkou na odměny se turnaj hraný od 12. do 15. srpna dostal již na úroveň jednotlivých akcí série Pro Golf Tour, na kterých startuje tradičně v různých zemích celá řada českých hráčů. Většina z nich včetně Stanislava Matuše se již přihlásila.

„Dá se očekávat, že počet přihlášených bude stoupat tradičně nejvíce na přelomu července a srpna, alespoň tak to bývalo v předchozích ročnících Czech Open,“ připomněl na dnešní tiskové konferenci prezident Beroun GC Vojtěch Matějček, že s turnajem mají ve středočeském resortu již dost zkušeností. V letech 2014-2019 se zde uskutečnilo šest ročníků WGM Open, na které turnaj s novým názvem i promotérem nepřímo naváže.

Čeští hráči se zatím hlásí průběžně, zájem se očekává i ze zahraničí. „Pomáhali jsme oslovit prostřednictvím tamních federací sousední země a přicházejí vstřícné reakce, jen ale připomínají, že hráči budou reagovat až na to, jak se budou vyvíjet koronavirová opatření u nich i u nás,“ uvedl generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Připomněl, že berounská soutěž zapadá mezi amatérské MM ČR na rány (4. – 8. srpna, Kunětická Hora) a D+D REAL Czech Masters (19. – 22. srpna) a může tak sloužit k prodloužení pobytu v Česku zahraničním amatérům i přípravě domácích profesionálů před vrcholem roku. „Může to být vydařená třítýdenní oslava golfu u nás,“ dodal činovník České golfové federace, která je jedním z partnerů turnaje.

Skupina podporovatelů se rozrůstá. „I proto můžeme navýšit prize money, ale třeba ještě k dalšímu zvýšení dojde. Jednáme ještě s hlavním partnerem, kterého doufáme představíme v nejbližší době,“ uvedl promotér Petr Feigl. Vítěz si odveze 10.000 eur, tedy přes čtvrt miliónu korun.

Čtyřkolového turnaje se zúčastní 144 hráčů, pro které je připravena i novinka. "Pravidelně zveřejňujeme přihlášené hráče na náš instagramový profil. Hráči si mohou tipnout své nejlepší kolo odehrané na turnaji. Ti nejpřesnější se dostanou do slosování a výherce získá jako odměnu zapůjčení vozu Mercedes Benz na víkend," představila speciální akci ředitelka soutěže Darina Muchová.

Datum: Úterý 20. července 2021
Všechny články autora

Související články

Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...
Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...

30.09.2022 | Tradiční závěrečný turnaj české profesionální túry na Kaskádě ovládl Dominik Pavouček. Po kolech 69, 69; -6 uspěl hned na první jamce play-off proti Šimonu Zachovi 70, 68; -6. Třetí skončil Matyáš Zapletal 70, 70; -4. ...

Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel ...
Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel ...

14.08.2022 | Golfovou parádu předvedl ve finálovém kole Czech Open Aleš Kořínek. Zahrál 60 ran, vytvořil nový rekord berounského hřiště a díky tomu dokázal dohnat dosud suverénně vedoucího Juliena Bruna. Oba po 72 jamkách skončili na skóre -23 a o vítězi muselo rozhodnout play-off.

Bruna nezaskočil ani brzký budíček.
Bruna nezaskočil ani brzký budíček.

13.08.2022 | Julien Brun pokračuje na Czech Open 2022 v suverénní jízdě. A nerozhodil ho ani nečekaně brzký budíček, neboť startoval společně s druhým v pořadí Filipem Mrůzkem v prvním flightu. Třicetiletý Francouz a člen Albatrossu hrál ve třetím kole čtyři rány pod par a vede se skóre -16.

Mrůzek má zpět zatoulané hole.
Mrůzek má zpět zatoulané hole.

12.08.2022 | Francouz Julien Brun potvrzuje na turnaji Czech Open 2022 nejen roli favorita, ale především svou golfovou kvalitu. Na hřišti Royal Beroun Golf Clubu je po dvou kolech na skóre -12 a vede o dvě rány před obhájcem vítězství z loňska Filipem Mrůzkem. Třetí je se skóre -8 nejlepší amatér David Tomi.

To nejlepší přišlo až na konec.
To nejlepší přišlo až na konec.

11.08.2022 | Francouz Julien Brun bezezbytku naplnil roli favorita a po prvním dni vede turnaj Czech Open v Berouně s dotací půl milionu korun. Se skóre -7 je o ránu před Tadeášem Sedláčkem a o dvě před početnou skupinou pronásledovatelů. Mezi nimi je i obhájce loňského triumfu Filip Mrůzek.

Historická změna na Czech PGA Tour.
Historická změna na Czech PGA Tour.

21.06.2022 | Jednodenní turnaj Czech PGA Tour, který se odehraje v úterý 12. července v Golf Resortu Karlštejn, se zapíše do historie. Poprvé se nebude vytvářet redukované pořadí profesionálů a finanční výhry budou rozděleny podle konečného pořadí i mezi zúčastněné amatéry.

Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila
Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila

09.06.2022 | Druhý den šampionátu české PGA ve hře na rány zamíchal kartami výsledek 64, -8 Michala Pospíšila, a protože na něj nikdo z premiantů předešlého dne nedokázal odpovědět, vynesl mu mistrovský titul. Mezi ženami se z vítězství radovala Anna Nicol Kučerová.

Šampionát na rány české PGA rozehrán!
Šampionát na rány české PGA rozehrán!

08.06.2022 | Dnes ve Slavkově začal dvoukolový šampionát české PGA ve hře na rány, který zahajuje domácí sérii Czech PGA Tour. Zahrát si o titul přijelo 63 hráčů a hráček, mezi nimiž nechybějí ani obhájci loňského prvenství – Stanislav Matuš (na snímku uprostřed) a Lucie Hinnerová.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP