Česká golfová federace

Aktuality

Na mužské Czech Open je až na Liesera přihlášena česká profesionální špička

Na mužské Czech Open je až na Liesera přihlášena česká profesionální špička

Petr Halaburda, Úterý 20. července 2021

Polovina startovního pole turnaje GolfAdvisor.golf Czech Open je zaplněna, přihlášku již potvrdili všichni přední čeští profesionálové s výjimkou Ondřeje Liesera, který start v Berouně zvažuje. Společná soutěž pro profesionály a amatéry zvýšila prize money na 30.000 eur.

Částkou na odměny se turnaj hraný od 12. do 15. srpna dostal již na úroveň jednotlivých akcí série Pro Golf Tour, na kterých startuje tradičně v různých zemích celá řada českých hráčů. Většina z nich včetně Stanislava Matuše se již přihlásila.

„Dá se očekávat, že počet přihlášených bude stoupat tradičně nejvíce na přelomu července a srpna, alespoň tak to bývalo v předchozích ročnících Czech Open,“ připomněl na dnešní tiskové konferenci prezident Beroun GC Vojtěch Matějček, že s turnajem mají ve středočeském resortu již dost zkušeností. V letech 2014-2019 se zde uskutečnilo šest ročníků WGM Open, na které turnaj s novým názvem i promotérem nepřímo naváže.

Čeští hráči se zatím hlásí průběžně, zájem se očekává i ze zahraničí. „Pomáhali jsme oslovit prostřednictvím tamních federací sousední země a přicházejí vstřícné reakce, jen ale připomínají, že hráči budou reagovat až na to, jak se budou vyvíjet koronavirová opatření u nich i u nás,“ uvedl generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Připomněl, že berounská soutěž zapadá mezi amatérské MM ČR na rány (4. – 8. srpna, Kunětická Hora) a D+D REAL Czech Masters (19. – 22. srpna) a může tak sloužit k prodloužení pobytu v Česku zahraničním amatérům i přípravě domácích profesionálů před vrcholem roku. „Může to být vydařená třítýdenní oslava golfu u nás,“ dodal činovník České golfové federace, která je jedním z partnerů turnaje.

Skupina podporovatelů se rozrůstá. „I proto můžeme navýšit prize money, ale třeba ještě k dalšímu zvýšení dojde. Jednáme ještě s hlavním partnerem, kterého doufáme představíme v nejbližší době,“ uvedl promotér Petr Feigl. Vítěz si odveze 10.000 eur, tedy přes čtvrt miliónu korun.

Čtyřkolového turnaje se zúčastní 144 hráčů, pro které je připravena i novinka. "Pravidelně zveřejňujeme přihlášené hráče na náš instagramový profil. Hráči si mohou tipnout své nejlepší kolo odehrané na turnaji. Ti nejpřesnější se dostanou do slosování a výherce získá jako odměnu zapůjčení vozu Mercedes Benz na víkend," představila speciální akci ředitelka soutěže Darina Muchová.

Datum: Úterý 20. července 2021
Všechny články autora

Související články

Berounské Czech Open navyšuje prize money
Berounské Czech Open navyšuje prize money

12.07.2021 | Přesně za měsíc odstartuje v Beroun GC turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open navazujícího na šestiletou tradici turnaje, který se loni už neuskutečnil. Turnaj se bude hrát po navýšení prize money o 30.000 eur, vítěz si ze společného koláče ukrojí rovnou třetinu.

Mistry na rány mezi profesionály jsou Matuš a ...
Mistry na rány mezi profesionály jsou Matuš a ...

11.07.2021 | Stanislav Matuš a Lucie Hinnerová se stali dnes v Austerlitz Golf Resortu mistry České republiky mezi profesionály ve hře na rány. Matuš jako absolutní vítěz šampionátu získal šek na 50 tisíc korun.

Petr Nič obhájil titul mezi učícími profesionály
Petr Nič obhájil titul mezi učícími profesionály

15.06.2021 | Na první jamce play-off se rozhodlo o staronovém mistru mezi učícími profesionály. Stejně jako před rokem vyhrál titul na Mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour v Berouně Petr Nič, který v rozstřelu porazil Jiřího Němečka.

Mužské Czech Open znovu v kalendáři, zůstává v ...
Mužské Czech Open znovu v kalendáři, zůstává v ...

13.05.2021 | Do termínového kalendáře golfových profesionálů a špičkových amatérů se vrací otevřený společný turnaj, tentokrát pod názvem GolfAdvisor.golf Czech Open. Hrát se bude opět v Berouně, tentokrát v termínu od 12. do 15. srpna 2021.

PGA ČR otevírá na Štiříně svoji první akademii
PGA ČR otevírá na Štiříně svoji první akademii

30.04.2021 | První akademii pod svým vedením otevře v areálu Zámku Štiřín v sobotu 1. května Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC). Zdejší driving range se stane místem, kde bude PGAC nabízet golfovou výuku a osvětu pro všechny věkové kategorie a rodiny.

Konference PGAC: premiérově distančně
Konference PGAC: premiérově distančně

14.03.2021 | Tři hodiny u elektronických zařízení, přesto za přítomnosti až téměř 140 členů. Tak vypadala premiérová distančně vedená valná hromada Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v České republice (PGAC), která se uskutečnila v sobotu.

Vzdělávací program pro golfové profesionály
Vzdělávací program pro golfové profesionály

05.12.2020 | Máte zájem se stát úspěšným trenérem, manažerem resortu, odborníkem v golfovém prostředí? Můžete se stát členem české PGA a nastoupit do vzdělávacího programu české PGA pro golfové profesionály. Vzdělávací program trvá tři roky, úspěšný absolvent se může stát učícím profesionálem (teaching pro).

Finále Czech Pro-Am Teaching Tour ovládl Petr ...
Finále Czech Pro-Am Teaching Tour ovládl Petr ...

06.10.2020 | Devátý ročník Czech Pro-Am Teaching Tour vyvrcholil v pondělí na Černém Mostě, kde se uskutečnil tradičně finálový turnaj. Vítězství slavil Petr Skopový, pohár za celoroční vítězství převzal Petr Nič.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP