Česká golfová federace

Aktuality

Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel s Brunem prohrál

Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel s Brunem prohrál

Tisková zpráva , Neděle 14. srpna 2022

Golfovou parádu předvedl ve finálovém kole Czech Open Aleš Kořínek. Zahrál 60 ran, vytvořil nový rekord berounského hřiště a díky tomu dokázal dohnat dosud suverénně vedoucího Juliena Bruna. Oba po 72 jamkách skončili na skóre -23 a o vítězi muselo rozhodnout play-off. V něm měl navrch Francouz.

Před začátkem finálové rundy Czech Open 2022 na hřišti Royal Beroun Golf Clubu byly karty rozdané jasně – Brun vedl se skóre -16 s náskokem čtyř ran před svým klubovým parťákem z Albatrossu Michalem Pospíšilem. Něco na tom mohl změnit jen mimořádný výkon některého z pronásledovatelů nebo naopak totální selhání dosud suverénně hrajícího Francouze.Platila první varianta. Mimořádný výkon předvedl Aleš Kořínek, který hrál 12 ran pod par a atakoval dokonce i magickou 59. „Je to moje nejnižší skóre. Ráno jsem říkal Michalu Pospíšilovi, že zkusíme Frantíka Juliena potrápit. A víc jsem pro to asi nemohl udělat,“ konstatoval bývalý brankář fotbalového Zlína. Ve finálové rundě hrál osm birdie a navíc ještě dva eagly. Chyboval jen jednou na pětiparové sedmičce, kde mu míček odskákal do vody, ale nakonec zachránil par. „Vymáčkl jsem ze sebe maximum. Bylo to výjimečné a hrál jsem mimořádně dobře,“ dodal Kořínek, který nakonec dohrál s výsledkem -23.


A musel čekat, jak dohraje Brun v posledním flightu. Třicetiletému hráči DP World Tour stačilo na závěrečné osmnáctce birdie, aby vyhrál, ale druhou ranou přestřelil green, míček skončil ve vodě, a tak nakonec zachraňoval par a muselo se rozhodnout v play-off na jamkách 6, 1 a 18. Hned na šestce Brun hrál birdie, z jedničky odešli oba hráči s parem a na osmnáctce měl Kořínek šanci si vynutit pokračování play-off, ale míček po jeho puttu jen projel okrajem jamky.


„Přiznávám, že jsem nečekal, že bude rozhodovat play-off. Aleš ale hrál naprosto fantastické kolo. Ani já nehrál špatně, finálovou rundu sedm pod par, ale chyboval jsem na osmnáctce. Hrál jsem druhou ránu z lehkého roughu a míček letěl dál, než jsem počítal,“ popsal okamžik, kdy poslal svůj míček do vody. „Byl to pro mě perfektní trénink před Czech Masters. Hřiště bylo ve skvělé kondici, těžká konkurence a konec jsem musel zvládnout pod velkým tlakem. S Alešem jsem už jednou play-off hrál, asi před třemi roky na Hluboké a tam jsem s ním prohrál. Tak to máme 1:1, usmíval se první zahraniční vítěz Czech Open. „Rozhodla první jamka rozstřelu, Julien proměnil docela dlouhý putt, já ne. Ale on si vítězství zasloužil, protože hrál výborný a vyrovnaný golf po celá čtyři kola,“ uznal Kořínek.


Třetí skončil s odstupem osmi ran loňský vítěz Filip Mrůzek, který ve finálové rundě hrál 4 rány pod par. „Moje hra byla dobrá, užil jsem si celý turnaj. Byl skvělý, hřiště ve skvělé kondici, jen jsem neporozuměl některým nesmyslným pin pozicím. Třeba ta na osmnácté jamce mi přišla jako totální nesmysl, jamka na šikmé ploše, tyč byla nakřivo. To jediné se mi nelíbilo. Jinak celý turnaj chválím,“ konstatoval Mrůzek, který sice přišel o rekord hřiště, ale stále drží rekordní skóre turnaje z loňska 24 ran pod par.


Pozici nejlepšího amatéra na Czech Open obhájil z loňska Matěj Bača, který letos skončil šestý se skóre -13. „To mě těší, i když letos jsem měl horší skóre i umístění než loni. Dneska to ode mě byla asi nejklidnější runda. Mohl jsem se opřít o hru z týčka, ale zklamalo mě puttování. S tím se poslední dobou trápím,“ poznamenal Bača.


Foto: Zdeněk Sluka


Odkaz:
Czech Open 2022 – konečné výsledky

Autor: Tisková zpráva  
Datum: Neděle 14. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Mistrovský titul PGAC vybojoval Jiří Zuska
Mistrovský titul PGAC vybojoval Jiří Zuska

24.05.2024 | Šampionát české PGA ve hře na rány se odehrál jako tradiční součást zahajovacího turnaje Czech PGA Tour 2024 ve Slavkově u Brna. Hrálo se 22. - 23. května na dvě kola.

Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...
Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...

30.09.2022 | Tradiční závěrečný turnaj české profesionální túry na Kaskádě ovládl Dominik Pavouček. Po kolech 69, 69; -6 uspěl hned na první jamce play-off proti Šimonu Zachovi 70, 68; -6. Třetí skončil Matyáš Zapletal 70, 70; -4. ...

Bruna nezaskočil ani brzký budíček.
Bruna nezaskočil ani brzký budíček.

13.08.2022 | Julien Brun pokračuje na Czech Open 2022 v suverénní jízdě. A nerozhodil ho ani nečekaně brzký budíček, neboť startoval společně s druhým v pořadí Filipem Mrůzkem v prvním flightu. Třicetiletý Francouz a člen Albatrossu hrál ve třetím kole čtyři rány pod par a vede se skóre -16.

Mrůzek má zpět zatoulané hole.
Mrůzek má zpět zatoulané hole.

12.08.2022 | Francouz Julien Brun potvrzuje na turnaji Czech Open 2022 nejen roli favorita, ale především svou golfovou kvalitu. Na hřišti Royal Beroun Golf Clubu je po dvou kolech na skóre -12 a vede o dvě rány před obhájcem vítězství z loňska Filipem Mrůzkem. Třetí je se skóre -8 nejlepší amatér David Tomi.

To nejlepší přišlo až na konec.
To nejlepší přišlo až na konec.

11.08.2022 | Francouz Julien Brun bezezbytku naplnil roli favorita a po prvním dni vede turnaj Czech Open v Berouně s dotací půl milionu korun. Se skóre -7 je o ránu před Tadeášem Sedláčkem a o dvě před početnou skupinou pronásledovatelů. Mezi nimi je i obhájce loňského triumfu Filip Mrůzek.

Historická změna na Czech PGA Tour.
Historická změna na Czech PGA Tour.

21.06.2022 | Jednodenní turnaj Czech PGA Tour, který se odehraje v úterý 12. července v Golf Resortu Karlštejn, se zapíše do historie. Poprvé se nebude vytvářet redukované pořadí profesionálů a finanční výhry budou rozděleny podle konečného pořadí i mezi zúčastněné amatéry.

Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila
Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila

09.06.2022 | Druhý den šampionátu české PGA ve hře na rány zamíchal kartami výsledek 64, -8 Michala Pospíšila, a protože na něj nikdo z premiantů předešlého dne nedokázal odpovědět, vynesl mu mistrovský titul. Mezi ženami se z vítězství radovala Anna Nicol Kučerová.

Šampionát na rány české PGA rozehrán!
Šampionát na rány české PGA rozehrán!

08.06.2022 | Dnes ve Slavkově začal dvoukolový šampionát české PGA ve hře na rány, který zahajuje domácí sérii Czech PGA Tour. Zahrát si o titul přijelo 63 hráčů a hráček, mezi nimiž nechybějí ani obhájci loňského prvenství – Stanislav Matuš (na snímku uprostřed) a Lucie Hinnerová.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde