Česká golfová federace

Aktuality

Bruna nezaskočil ani brzký budíček. Na Czech Open jasně vede

Bruna nezaskočil ani brzký budíček. Na Czech Open jasně vede

Tisková zpráva , Sobota 13. srpna 2022

Julien Brun pokračuje na Czech Open 2022 v suverénní jízdě. A nerozhodil ho ani nečekaně brzký budíček, neboť startoval společně s druhým v pořadí Filipem Mrůzkem v prvním flightu. Třicetiletý Francouz a člen Albatrossu hrál ve třetím kole čtyři rány pod par a vede se skóre -16.

Brun je členem první evropské ligy DP World Tour a turnaj na hřišti Royal Beroun Golf Clubu bere především jako soutěžní přípravu na Czech Masters, které příští týden hostí Albatross. Své kvality prokazuje od úvodního kola, kdy se usadil na první příčce. Ve třetí rundě předvedl vítěz tří turnajů Challenge Tour čisté kolo se čtyřmi birdie. „Nebylo to snadné. Na řadě jamek byly hodně obtížné pin pozice. I proto jsem některé putty, po nichž jsem mohl skórovat, neproměnil. Ale nikdo není dokonalý. Pro mě je důležité se naladit na příští týden, a to se mi daří,“ konstatoval Brun.


Mnohem víc ho zaskočil ranní start už v osm hodin, protože pořadatelé Czech Open přehodili pořadí flightů od nejlepších po nejhorší v pořadí po druhém kole. „Jo, trochu mě to zaskočilo, protože když můžu, rád si přispím,“ prohlásil se smíchem sympatický Francouz. V přímém souboji o první příčku Mrůzek na Bruna ztrácel. Především na greenech, kde nevyužil řadu příležitostí. „Největší rozdíl byl na greenech. Nic mi tam dneska nepadalo, vždycky scházelo jen pár centimetrů. Nejméně pět takových puttů mi skončilo kousek od jamky, a to byl ten rozdíl proti včerejšímu skóre. Ale všechno, co je pod par, je dobré,“ zhodnotil své kolo Mrůzek.


Druhou pozici tak loňský vítěz přepustil Michalu Pospíšilovi, který hrál 5 pod par, ale spokojenost mu pokazilo bogey na závěrečné osmnáctce, kde o den dřív hrál eagle. „Byl bych naprosto spokojený nebýt bogey na osmnáctce. Den předtím jsem hrál z těžkého roughu a měl jsem štěstí, míček skončil na greenu. Dneska to bylo z dobré pozice, ale míček přelétl green až do vody. Jinak to ale bylo dobré kolo,“ komentoval kolo Pospíšil, který půjde v neděli ve finálovém flightu s Brunem.


Společně s Mrůzkem dělí 3. místo se skóre -11 Aleš Kořínek a Slovák Pavol Mach, který se blýskl nejlepším kolem dne sedm ran pod par. Kořínek zapsal denní výsledek -4. „Nehrál jsem špatně, ale na první devítce jsem moc neskóroval. Na trojce jsem dokonce ztratil míč. Našli jsme ho jen pár vteřin po limitu. Druhá devítka byla lepší – se čtyřmi birdie a bez bogey. Zahrál jsem dneska pět birdie, ale mohlo jich být i víc. Další tři čtyři dobré šance jsem neproměnil,“ konstatoval Kořínek.


Měnil se i nejlepší amatér v turnaji. Davida Tomiho, který vstupoval do třetí rundy z třetí pozice, vystřídal Matěj Bača, který je na dělené 5. příčce se skóre -9, zatímco Tomi se propadl se skóre -7 na dělenou 11. pozici. „Dneska jsem se svou hrou hodně bojoval a musím přiznat, že za plus jedna jsem ještě docela rád. Asi to na mě malinko dolehlo, že jsem v pozici nejlepšího amatéra. Snažil jsem se si to nepřipustit, ale nepovedlo se to,“ přiznal Tomi.


Na rozdíl od něj Bača hrál 4 rány pod par. „Začátek ale nebyl nejlepší. Na čtyřce jsem hrál zbytečné bogey, ale nakopla mě tři birdie v řadě od osmičky. Sice jsem zase zkopal šestnáctku, ale končil jsem birdie na osmnáctce. A především jsem o poznání lépe puttoval než o den dřív – 37 puttů, to byla katastrofa,“ řekl Bača, který loni obsadil na Czech Open druhé místo.


Po deseti jamkách to vypadalo, že se do bitvy o nejvyšší příčky zapojí i Stanislav Matuš. Dostal se na denní skóre šest ran pod par, ale vše se zaseklo na obávané dvanáctce. „Tam jsem zahrál trojputt, další na pětiparové patnáctce a z téhle frustrace už jsem se nedostal. Hra není špatná, jen musím vydržet osmnáct jamek,“ lakonicky shrnul Matuš.


Czech Open 2022 vyvrcholí v neděli finálovým kolem.


Foto: Zdeněk Sluka


Odkaz:
Czech Open 2022 – průběžná výsledková listina

Autor: Tisková zpráva  
Datum: Sobota 13. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Mistrovský titul PGAC vybojoval Jiří Zuska
Mistrovský titul PGAC vybojoval Jiří Zuska

24.05.2024 | Šampionát české PGA ve hře na rány se odehrál jako tradiční součást zahajovacího turnaje Czech PGA Tour 2024 ve Slavkově u Brna. Hrálo se 22. - 23. května na dvě kola.

Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...
Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...

30.09.2022 | Tradiční závěrečný turnaj české profesionální túry na Kaskádě ovládl Dominik Pavouček. Po kolech 69, 69; -6 uspěl hned na první jamce play-off proti Šimonu Zachovi 70, 68; -6. Třetí skončil Matyáš Zapletal 70, 70; -4. ...

Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel ...
Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel ...

14.08.2022 | Golfovou parádu předvedl ve finálovém kole Czech Open Aleš Kořínek. Zahrál 60 ran, vytvořil nový rekord berounského hřiště a díky tomu dokázal dohnat dosud suverénně vedoucího Juliena Bruna. Oba po 72 jamkách skončili na skóre -23 a o vítězi muselo rozhodnout play-off.

Mrůzek má zpět zatoulané hole.
Mrůzek má zpět zatoulané hole.

12.08.2022 | Francouz Julien Brun potvrzuje na turnaji Czech Open 2022 nejen roli favorita, ale především svou golfovou kvalitu. Na hřišti Royal Beroun Golf Clubu je po dvou kolech na skóre -12 a vede o dvě rány před obhájcem vítězství z loňska Filipem Mrůzkem. Třetí je se skóre -8 nejlepší amatér David Tomi.

To nejlepší přišlo až na konec.
To nejlepší přišlo až na konec.

11.08.2022 | Francouz Julien Brun bezezbytku naplnil roli favorita a po prvním dni vede turnaj Czech Open v Berouně s dotací půl milionu korun. Se skóre -7 je o ránu před Tadeášem Sedláčkem a o dvě před početnou skupinou pronásledovatelů. Mezi nimi je i obhájce loňského triumfu Filip Mrůzek.

Historická změna na Czech PGA Tour.
Historická změna na Czech PGA Tour.

21.06.2022 | Jednodenní turnaj Czech PGA Tour, který se odehraje v úterý 12. července v Golf Resortu Karlštejn, se zapíše do historie. Poprvé se nebude vytvářet redukované pořadí profesionálů a finanční výhry budou rozděleny podle konečného pořadí i mezi zúčastněné amatéry.

Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila
Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila

09.06.2022 | Druhý den šampionátu české PGA ve hře na rány zamíchal kartami výsledek 64, -8 Michala Pospíšila, a protože na něj nikdo z premiantů předešlého dne nedokázal odpovědět, vynesl mu mistrovský titul. Mezi ženami se z vítězství radovala Anna Nicol Kučerová.

Šampionát na rány české PGA rozehrán!
Šampionát na rány české PGA rozehrán!

08.06.2022 | Dnes ve Slavkově začal dvoukolový šampionát české PGA ve hře na rány, který zahajuje domácí sérii Czech PGA Tour. Zahrát si o titul přijelo 63 hráčů a hráček, mezi nimiž nechybějí ani obhájci loňského prvenství – Stanislav Matuš (na snímku uprostřed) a Lucie Hinnerová.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde