Česká golfová federace

Aktuality

Mrůzek má zpět zatoulané hole. Na Czech Open ztrácí na Bruna dvě rány

Mrůzek má zpět zatoulané hole. Na Czech Open ztrácí na Bruna dvě rány

Tisková zpráva , Pátek 12. srpna 2022

Francouz Julien Brun potvrzuje na turnaji Czech Open 2022 nejen roli favorita, ale především svou golfovou kvalitu. Na hřišti Royal Beroun Golf Clubu je po dvou kolech na skóre -12 a vede o dvě rány před obhájcem vítězství z loňska Filipem Mrůzkem. Třetí je se skóre -8 nejlepší amatér David Tomi.

Začátek druhého kola nebyl v podání Bruna úplně přesvědčivý. Nejprve poslal drive z odpaliště jedničky hodně vpravo až na cestu, ale nakonec zachránil par. Na dvojce už se mu to nepovedlo, ale bylo to jediné bogey, které ve zbytku kola bohatě vyvážil šesti birdie.
Kolo dohrál golfista, který je členem na nedalekém Albatrossu a kterého příští týden čeká start na Czech Masters, se skóre 5 pod par a celkově vede s výsledkem -12. „Dnešní kolo bylo o poznání obtížnější. Hlavně na začátku jsem měl trochu potíže. Postupně se ale všechno srovnalo. Nejvíc mě držela krátká hra. Jsem rád za těch pět pod, protože hřiště není ani trochu snadné. Je tady spousta jamek skórovacích, ale také hodně těžkých, kde musíte dobře zvolit strategii a nedělat chyby,“ konstatoval Brun.


O dvě rány za ním zaostává před víkendovými koly Mrůzek, který loni Czech Open vyhrál. Jako jediný hráč už potřetí. „Nebyly to jednoduché podmínky, hodně foukalo a mně se v těch podmínkách podařilo zahrát čisté kolo se třinácti pary a pěti birdie,“ prohlásil Mrůzek, který je s -10 druhý. Největší radost ale měl z toho, že se mu konečně vrátily ztracené hole, které se zatoulaly při jeho cestě na turnaj do Irska. „Vrátily se mi po dvanácti dnech. Toulaly se někde mezi Dublinem a Aténami. Kufr nemám do dneška. Jsem strašně rád, že mám hole zpátky, je to na mé hře strašně znát,“ dodal Mrůzek.


Společně s Mrůzkem byl ve flightu amatér z Albatrossu David Tomi, který hrál tři rány pod par a s celkovým skóre -8 se posunul na třetí příčku jako nejlepší amatér. Za ním se jen o ránu zpět srovnala trojice Michal Pospíšil, Aleš Kořínek a Slovinec Žan Luka Stirn.


„Oproti prvnímu kolu, v němž jsem hrál pět pod, nebyl v mé hře až takový rozdíl. Ale dvě chyby železy na tříparech a dva trojputty mě stály čtyři rány, to je ten rozdíl. Jsem rád za konec kola, který se mi povedl – birdie na sedmáctce a eagle na osmnáctce,“ komentoval druhé kolo Pospíšil, další zástupce Albatrossu.


Se svou hrou byl spokojen i Kořínek. „Největší, ale vlastně jediná chyba přišla na trojce. Po drivu jsem skončil u stromu, ale dokázal jsem se vyhrát, jenže pak přišel čtyřputt a double bogey. Ale jinak to nebylo v poli špatné, měl jsem dobrá železa. Ani puttování nebylo špatné, jen mi vždycky chyběl kousek. Nepadalo to tam,“ prohlásil Kořínek.


Na osmé místo se posunul Šimon Zach díky kolu čtyři rány pod par. „Víceméně se moje hra podobala té včerejší, jen s tím rozdílem, že jsem na konci nehrál dvě bogey, ale par a birdie. Ještě to chce proměňovat víc puttů, ale snad to přijde,“ přál si Zach.


Foto: Zdeněk Sluka

Odkaz:
Czech Open 2022 – průběžné výsledky

Autor: Tisková zpráva  
Datum: Pátek 12. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Mistrovský titul PGAC vybojoval Jiří Zuska
Mistrovský titul PGAC vybojoval Jiří Zuska

24.05.2024 | Šampionát české PGA ve hře na rány se odehrál jako tradiční součást zahajovacího turnaje Czech PGA Tour 2024 ve Slavkově u Brna. Hrálo se 22. - 23. května na dvě kola.

Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...
Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě: vítězí ...

30.09.2022 | Tradiční závěrečný turnaj české profesionální túry na Kaskádě ovládl Dominik Pavouček. Po kolech 69, 69; -6 uspěl hned na první jamce play-off proti Šimonu Zachovi 70, 68; -6. Třetí skončil Matyáš Zapletal 70, 70; -4. ...

Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel ...
Kořínek atakoval na Czech Open magickou 59, rozstřel ...

14.08.2022 | Golfovou parádu předvedl ve finálovém kole Czech Open Aleš Kořínek. Zahrál 60 ran, vytvořil nový rekord berounského hřiště a díky tomu dokázal dohnat dosud suverénně vedoucího Juliena Bruna. Oba po 72 jamkách skončili na skóre -23 a o vítězi muselo rozhodnout play-off.

Bruna nezaskočil ani brzký budíček.
Bruna nezaskočil ani brzký budíček.

13.08.2022 | Julien Brun pokračuje na Czech Open 2022 v suverénní jízdě. A nerozhodil ho ani nečekaně brzký budíček, neboť startoval společně s druhým v pořadí Filipem Mrůzkem v prvním flightu. Třicetiletý Francouz a člen Albatrossu hrál ve třetím kole čtyři rány pod par a vede se skóre -16.

To nejlepší přišlo až na konec.
To nejlepší přišlo až na konec.

11.08.2022 | Francouz Julien Brun bezezbytku naplnil roli favorita a po prvním dni vede turnaj Czech Open v Berouně s dotací půl milionu korun. Se skóre -7 je o ránu před Tadeášem Sedláčkem a o dvě před početnou skupinou pronásledovatelů. Mezi nimi je i obhájce loňského triumfu Filip Mrůzek.

Historická změna na Czech PGA Tour.
Historická změna na Czech PGA Tour.

21.06.2022 | Jednodenní turnaj Czech PGA Tour, který se odehraje v úterý 12. července v Golf Resortu Karlštejn, se zapíše do historie. Poprvé se nebude vytvářet redukované pořadí profesionálů a finanční výhry budou rozděleny podle konečného pořadí i mezi zúčastněné amatéry.

Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila
Úspěšný slavkovský útok Michala Pospíšila

09.06.2022 | Druhý den šampionátu české PGA ve hře na rány zamíchal kartami výsledek 64, -8 Michala Pospíšila, a protože na něj nikdo z premiantů předešlého dne nedokázal odpovědět, vynesl mu mistrovský titul. Mezi ženami se z vítězství radovala Anna Nicol Kučerová.

Šampionát na rány české PGA rozehrán!
Šampionát na rány české PGA rozehrán!

08.06.2022 | Dnes ve Slavkově začal dvoukolový šampionát české PGA ve hře na rány, který zahajuje domácí sérii Czech PGA Tour. Zahrát si o titul přijelo 63 hráčů a hráček, mezi nimiž nechybějí ani obhájci loňského prvenství – Stanislav Matuš (na snímku uprostřed) a Lucie Hinnerová.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde