Česká golfová federace

Aktuality

Kdy vstoupí do sezóny čeští golfisté?

Kdy vstoupí do sezóny čeští golfisté?

Úterý 5. ledna 2021

Ani na počátku nového roku ještě nemají přední čeští golfisté jasno o svém programu nové sezóny. Nejlépe je na tom Klára Spilková, která vstoupí do LPGA Tour v únoru, zatímco Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem svoji termínovou listinu zatím řeší.

Klára Spilková odcestovala do svého amerického bydliště na Floridě již uprostřed prosince a od té doby se na svůj start tamtéž připravuje. První lednový turnaj LPGA Tour je určen pro bývalé šampiónky, a tak česká profesionálka přípravu směřuje k turnaji, který se bude hrát od 25. do 28. února v dosud neurčeném floridském resortu. V březnu má dámská série na programu další dvě akce.

Složitější to budou mít čeští profesionálové. Ondřej Lieser zatím netuší, kdy do své první sezóny na European Tour vstoupí a na které turnaje mu statut vítěze loňské Challenge Tour bude stačit. „Zatím přesný program nemám. Vedení European Tour s námi komunikovalo do Vánoc, nové přesnější zprávy a informace bych mohl mít v nejbližších dnech,“ uvedl Lieser. Nejvyšší evropská série má na úvod naplánováno pět akcí od ledna do března na Arabském poloostrově (Emiráty, Saudská Arábie, Katar, Omán).

Stanislav Matuš bude mít možnost nastoupit do tria únorových turnajů Challenge Tour v Jižní Africe, ale konečné rozhodnutí ještě oddaluje. „Čekám, jak se vyvine situace kolem mých partnerů. Nechci dělat předčasné rozhodnutí, dokud nemám vše dostatečně zajištěno,“ vysvětlil další český golfista, který by se mohl se svojí nižší kartou podívat i na březnový turnaj European Tour v Keni, kde se předpokládá menší zájem stálých hráčů elitní série. Jak v další části sezóny? „Ještě na letošní sezónu mám možnost startovat na Pro Golf Tour, která má začít sérií dubnových turnajů v Maroku, a tuto eventualitu také zvažuji. Ale dál zatím příliš nevidím, protože další termíny Challenge Tour neznáme,“ připomněl Matuš.

Jak se tedy zdá, první soutěžní výsledky tak budou letos přicházet od předních českých amatérů, kteří už nastoupili, nebo v nejbližších dnech nastoupí do svých univerzitních týmů v USA. První tamní soutěže startují již v lednu a naplno se rozjedou v únoru.

FOTO Zdeněk Sluka

 
Datum: Úterý 5. ledna 2021
Všechny články autora

Související články

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Čechy na profesionálních sériích čeká ještě několik ...
Čechy na profesionálních sériích čeká ještě několik ...

29.10.2020 | Na dva české profesionály a jednu profesionálku čeká v závěru komplikované sezóny ještě několik turnajů. V příštím týdnu začne série tří španělských akcí Challenge Tour za účasti Ondřeje Liesera a Stanislava Matuše, čtyři turnaje jsou před hráčkami LPGA - Klára Spilková na nich nemá start jistý.

Ondřej Lieser končí rok na 179.
Ondřej Lieser končí rok na 179.

28.12.2020 | Český golfista Ondřej Lieser zakončí letošní rok na 179. místě světového žebříčku a nadále zůstává v pořadí TOP 60 hráčů redukovaného pořadí pro účast na olympiádě, stejně jako Klára Spilková. V amatérském žebříčku si nejlépe vedou Sára Kousková (70.) s Jiřím Zuskou (284.

Lieser s Matušem se představí na dvou souběžných ...
Lieser s Matušem se představí na dvou souběžných ...

01.12.2020 | Zcela nedávno bylo výjimečné vidět české profesionální golfisty na nejvyšší evropské sérii. V druhé polovině tohoto týdne se ale dokonce dva představí současně na různých turnajích European Tour: Ondřej Lieser v Dubaji a Stanislav Matuš v Jihoafrické republice.

Olympijský žebříček: Do Tokia mají namířeno Lieser ...
Olympijský žebříček: Do Tokia mají namířeno Lieser ...

25.11.2020 | V aktuálním vydání redukovaného žebříčku golfistů pro Olympijské hry 2021 jsou také dva čeští reprezentanti: mezi muži se probojoval na 51. místo Ondřej Lieser, v ženské části je Klára Spilková na 53. pozici. V Tokiu bude v každé kategorii startovat 60 nejlepších.

Ondřej Lieser se blíží olympijskému snu
Ondřej Lieser se blíží olympijskému snu

13.11.2020 | Po vítězství na Challenge Tour se profesionál Ondřej Lieser posunul na 301. místo světového žebříčku a výrazně si přiblížil olympijský sen. Nejlepším Čechem ve světovém amatérském žebříčku WAGR je znovu Jiří Zuska.

Skvělé zprávy ze Španělska: Ondřej Lieser jako ...
Skvělé zprávy ze Španělska: Ondřej Lieser jako ...

08.11.2020 | Český profesionál a člen Czech Golf Teamu Ondřej Lieser se stal prvním Čechem, který vyhrál na turnaji série Challenge Tour. Ve španělském Cádizu dnes ovládnul Andalucía Challenge de España s výsledkem -10. Stanislav Matuš (-1) skončil na na děleném 26.

Challenge Tour, 3. kolo: Lieser s Matušem útočí ...
Challenge Tour, 3. kolo: Lieser s Matušem útočí ...

07.11.2020 | Z turnaje Challenge Tour ve Španělsku přicházejí stále skvělé zprávy! Oba čeští hráči už jsou v TOP 10 s nadějnými vyhlídkami na výborné konečné umístění. Ondřeje Liesera katapultoval dnešní výsledek (67) na třetí místo, Stanislav Matuš (72) je před finálovým kolem na děleném sedmém místě.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP