Česká golfová federace

Aktuality

Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: Klára Spilková

Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: Klára Spilková

Klára Kuchařová, Úterý 15. prosince 2020

Pokračujeme v rozhovorech s nejlepšími hráči a hráčkami, kteří byli oceněni na Večeru českého golfu. Klára Spilková už několik let vládne českým profesionálkám, ale také pro ni byla letošní sezóna zvláštní. A právě dnes slaví nejlepší česká golfistka narozeniny. Všechno nejlepší!

Jaká byla vaše sezóna 2020?
Sezóna 2020 byla rozhodně jiná, než jsme si všichni představovali. První turnaje proběhly hladce, z Austrálie jsem letěla na dva týdny do Prahy splnit pár sponzorských povinností a hned zpátky do Sarasoty, abych se připravila na další turnaje v USA. Tři dny před odletem na turnaj nám bylo řečeno, že se turnaje ruší. Samozřejmě vidíte, co se děje kolem, ale do poslední chvíle věříte, že turnaje pojedou, takže to byl šok pro nás všechny a nikdo jsme nevěděl, co bude. A tak jsem se vrátila na poslední chvíli zpět do Evropy. Doma jsem strávila jaro a léto, což bylo moc fajn a ani si už nepamatuji, kdy naposledy jsem byla tak dlouho doma a ještě v tak krásném období. Bylo to pro mě zpestření a brala jsem to pozitivně. Zúčastnila jsem se mnoha charitativních projektů, viděla jsem své sponzory, strávila jsem víc času s rodinou a zůstávala v kondici tak, jak situace dovolovala. Na Tour jsem se vrátila v červenci a nakonec jsem stihla zahrát ještě deset turnajů, takže to nakonec bylo dost intenzivní. I přesto, že to byla sezóna jiná, věřím, že z toho všeho, co se teď děje, vzejde něco pozitivního.

Jaký byl váš nejlepší moment v sezóně?
Určitě to bylo osmé místo v Boca Rio na prvním turnaji sezóny. Bylo to skvělé a kedil mi tam můj přítel, takže to byl veliký zážitek pro oba. Měla jsem skvělý týden, hrála jsem skvělý golf, výborně jsem puttovala a byla jsem na super vlně. Nezapomenutelný týden to byl také díky tomu, že za mnou přiletěli rodiče.

Ovlivnila všemožná opatření v průběhu roku výrazně vaše možnosti k přípravě?
Samozřejmě ze začátku, kdy byla zavřená i golfová hřiště, určité omezení bylo. Zaměřila jsem se v té době hodně na kondiční přípravu a z bytu si udělala malou posilovnu. Když se hřiště otevřela, bylo vše mnohem jednodušší a já se mohla připravovat v plném nasazení. Trochu náročný byl však návrat zpět na Tour. Nová opatření, testování, neustálé registrace a sociální distanc. Bylo to hodně nových okolností, kterým jsme se museli přizpůsobit.

Co pro vás znamená být ve výběru těch, kteří se dočkali ocenění na Večeru českého golfu?
Je to krásné ocenění a já jsem za něj moc vděčná. Vždy mám pocit, že se můžu podívat zpátky na sezónu, co jsem všechno zvládla a dokázala. Samozřejmě bez mého týmu, mé rodiny a všech partnerů by to letos doopravdy nešlo, takže jsem za to moc vděčná. Bez mé vlastní vůle a síly by to také nešlo, takže chci poděkovat všem i sobě.

Konec roku se blíží a i golfisté již plánují příští sezónu. Už máte naplánován program turnajů?
Naplánovaný program turnajů ještě nemám, už ale máme turnajový kalendář. Příští rok to bude spíše postupné plánování, já uvidím, na jaké turnaje se dostanu a kam mě cesty zavedou. Ale už teď se připravuji na novou sezónu, a to je pro mě hlavní. Turnaje přijdou, jaké mají a já věřím, že jich bude dostatek.

FOTO Ladislav Adámek/Relmost

 

Datum: Úterý 15. prosince 2020
Všechny články autora

Související články

Ondřej Lieser končí rok na 179.
Ondřej Lieser končí rok na 179.

28.12.2020 | Český golfista Ondřej Lieser zakončí letošní rok na 179. místě světového žebříčku a nadále zůstává v pořadí TOP 60 hráčů redukovaného pořadí pro účast na olympiádě, stejně jako Klára Spilková. V amatérském žebříčku si nejlépe vedou Sára Kousková (70.) s Jiřím Zuskou (284.

Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...
Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...

16.12.2019 | Česká golfistka Klára Spilková bude hrát i příští sezónu na LPGA Tour. Už nyní se čerstvě pětadvacetiletá hráčka, která převzala v neděli večer cenu pro nejlepší českou profesionálku, nemůže dočkat, až znovu vlétne do turnajů a prodá zkušenosti z prvního „amerického“ roku.

Klára Spilková na dalším turnaji Epson Tour
Klára Spilková na dalším turnaji Epson Tour

30.03.2022 | V rychlém sledu pokračuje dámská Epson Tour, na které letos působí Klára Spilková. Další čtyřdenní turnaj začíná ve čtvrtek v Arizoně, kde bude chtít česká profesionálka pokračovat ve zlepšujících se výsledcích.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Klára Spilková na EPSON Tour obsadila 35. místo
Klára Spilková na EPSON Tour obsadila 35. místo

21.03.2022 | První dokončený turnaj v nové sezóně má za sebou Klára Spilková, v rámci série EPSON Tour obsadila dělené 35. místo. Úvodní soutěž nižší americké série česká profesionálka před dvěma týdny ze zdravotních důvodů nedokončila.

Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami
Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami

14.03.2022 | Ve třech destinacích tří světadílů se představí během tohoto týdne čeští golfoví profesionálové. V Egyptě začíná série Pro Golf Tour s Janem Cafourkem, v Saudské Arábii startují na Ladies European Tour Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, na americké Epson Tour hraje Klára Spilková.

Klára Spilková podpořila emotivně Ukrajinu, ze ...
Klára Spilková podpořila emotivně Ukrajinu, ze ...

05.03.2022 | Česká golfistka Klára Spilková zaujala na prvním turnaji Epson Tour svojí podporou Ukrajině. Válkou zmítanou zem podpořila podobně jako na PGA Ian Poulter svým oblečením, ale také v následném emotivním rozhovoru. Herně jí turnaj nevyšel – po nevydařeném kole odstoupila kvůli bolestem v břiše.

Golfoví olympionici vstupují do sezóny
Golfoví olympionici vstupují do sezóny

02.03.2022 | Oba čeští golfoví účastníci loňské olympiády ohlásili na druhou polovinu tohoto týdne vstup do letošního soutěžního kolotoče na svých sériích. Ondřej Lieser se představí v Keni rámci DP World Tour, Klára Spilková na nižší americké sérii Epson Tour.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde