Česká golfová federace

Aktuality

Evropský týden sportu přilákal nové zájmce o golf

Evropský týden sportu přilákal nové zájmce o golf

Jonáš Mencl, Středa 11. října 2017

Desítky nových zájemců o golf využily Evropského týdne sportu k tomu, aby se seznámily se sportem, který dosud ještě nikdy neměly možnost si vyzkoušet. V 17 golfových resortech či klubech v ČR, které se do projektu zapojily, strávili účastníci akce příjemná odpoledne pod vedením trenérů.

Třetí ročník Evropského týdne sportu, jenž má nabádat lidi k pohybu, a to nejen po dobu akce, ale po celý rok, se uskutečnil od 23. do 30. září. Golfové kluby a resorty k němu přistoupily zcela podle vlastních představ a nabídly novým zájemcům atraktivní program. 

Největší příležitost o seznámení se s golfem se naskytla během státního svátku ve čtvrtek 28. září, kdy řada lidí využila volný den na vícedenní aktivity, k nimž patřil i golf. Zdarma nebo za symbolický poplatek si pak mohli užít den plný zábavy na golfovém hřišti. Trenéři nové zájemce seznámili s historií golfu i s některými pravidly a nápomocni jim byli při odpalování prvních míčů na driving range i cvičných greenech. 

Příjemné s užitečným spojili například v Golf Clubu Motol, kde si účastníci mohli kromě golfové akademie dopřát také chvilku odpočinku v relaxační zóně. Hlavní náplní byl však na všech hřištích golf. A kromě výuky si noví hráči zasoutěžili buď při turnaji, nebo v rámci lekce.    

Co je Evropský týden sportu?

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Jeho koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor a projekt je zároveň součástí celonárodní kampaně Česko sportuje. V roce 2017 proběhne třetí ročník této akce. Ústředním motivem kampaně je slogan #BeActive, který má nabádat pohybu, a to nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

 

Zapojené golfové resorty a kluby včetně programu a oficiálních webových stránek:

Golf Club Hodkovičky

Prague Diamond Golf Club

I.Golf Club Most

Derby Golf Club Slušovice

Golf Klub Hluboká nad Vltavou

Golf Club Poděbrady

Golf Resort Barbora

Golf Club Stará Boleslav

Česká golfová asociace (Golf Hořehledy)

Silesia Golf Resort Kravaře

Golf Club Praha

Greensgate Golf Resort

Golf Club Ypsilon

Golfový klub Golf Driving Šárka Praha

Valašský golfový klub Rožnov

Golf Resort Lipiny

Kotlina Terezín

Evropský týden sportu tak navázal na úspěšnou mezinárodní akci Women’s Golf Day, která přilákala i do českých golfových resortů ženy každého věku. Příští ročník Dne ženského golfu se uskuteční 5. června 2018.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 11. října 2017
Všechny články autora

Související články

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...
Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...

24.11.2017 | Poklidný průběh měla výroční konference EGA, která v závěru minulého týdne vynesla v Lausanne do vedení prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše. První muž českého golfu převzal otěže Centrální zóny a po návratu začal spřádat své plány v nové funkci. Podle jeho mínění čeká evropský golf řada zajímavých změn.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...
Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...

21.11.2017 | Stejně jako její spoluhráčka z dívčích reprezentačních výběrů Sára Kousková se po letních prázdninách vypraví do USA. Jen místo jihu zvolila Hana Ryšková východní pobřeží. Zakotví na University of South Carolina, kde se také připojí k ženskému golfovému týmu Gamecocks.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde