Česká golfová federace

Aktuality

Evropský týden sportu přilákal nové zájmce o golf

Evropský týden sportu přilákal nové zájmce o golf

Jonáš Mencl, Středa 11. října 2017

Desítky nových zájemců o golf využily Evropského týdne sportu k tomu, aby se seznámily se sportem, který dosud ještě nikdy neměly možnost si vyzkoušet. V 17 golfových resortech či klubech v ČR, které se do projektu zapojily, strávili účastníci akce příjemná odpoledne pod vedením trenérů.

Třetí ročník Evropského týdne sportu, jenž má nabádat lidi k pohybu, a to nejen po dobu akce, ale po celý rok, se uskutečnil od 23. do 30. září. Golfové kluby a resorty k němu přistoupily zcela podle vlastních představ a nabídly novým zájemcům atraktivní program. 

Největší příležitost o seznámení se s golfem se naskytla během státního svátku ve čtvrtek 28. září, kdy řada lidí využila volný den na vícedenní aktivity, k nimž patřil i golf. Zdarma nebo za symbolický poplatek si pak mohli užít den plný zábavy na golfovém hřišti. Trenéři nové zájemce seznámili s historií golfu i s některými pravidly a nápomocni jim byli při odpalování prvních míčů na driving range i cvičných greenech. 

Příjemné s užitečným spojili například v Golf Clubu Motol, kde si účastníci mohli kromě golfové akademie dopřát také chvilku odpočinku v relaxační zóně. Hlavní náplní byl však na všech hřištích golf. A kromě výuky si noví hráči zasoutěžili buď při turnaji, nebo v rámci lekce.    

Co je Evropský týden sportu?

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Jeho koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor a projekt je zároveň součástí celonárodní kampaně Česko sportuje. V roce 2017 proběhne třetí ročník této akce. Ústředním motivem kampaně je slogan #BeActive, který má nabádat pohybu, a to nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

 

Zapojené golfové resorty a kluby včetně programu a oficiálních webových stránek:

Golf Club Hodkovičky

Prague Diamond Golf Club

I.Golf Club Most

Derby Golf Club Slušovice

Golf Klub Hluboká nad Vltavou

Golf Club Poděbrady

Golf Resort Barbora

Golf Club Stará Boleslav

Česká golfová asociace (Golf Hořehledy)

Silesia Golf Resort Kravaře

Golf Club Praha

Greensgate Golf Resort

Golf Club Ypsilon

Golfový klub Golf Driving Šárka Praha

Valašský golfový klub Rožnov

Golf Resort Lipiny

Kotlina Terezín

Evropský týden sportu tak navázal na úspěšnou mezinárodní akci Women’s Golf Day, která přilákala i do českých golfových resortů ženy každého věku. Příští ročník Dne ženského golfu se uskuteční 5. června 2018.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 11. října 2017
Všechny články autora

Související články

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Nová kniha o historii a současnosti českého golfu
Nová kniha o historii a současnosti českého golfu

11.11.2017 | Aktivita na golfových hřištích sice s blížící se zimou sice poklesla, ale o to více bude nyní času na jiné aktivity. Třeba na literaturu s golfovou tématikou, kterou nabízí nová kniha Golfová hra v proměnách času od Andreje Halady, která právě vyšla – i s podporou České golfové federace.

Setkání majitelů a manažerů golfových hřišť se ...
Setkání majitelů a manažerů golfových hřišť se ...

28.10.2017 | Již jedenácté setkání majitelů a manažerů golfových hřišť se uskutečnilo od čtvrtka do pátku v Golf & wellness resortu Alfrédov. Na programu byla spolupráce s touroperátory, připravovaný ratingovaný systém pro česká hřiště a také například seznámení s novou platformou Bav se golfem.

Složení regionálních tréninkových skupin 2018
Složení regionálních tréninkových skupin 2018

07.10.2017 | Zveřejňujeme složení Regionálních tréninkových skupin (RTS) pro rok 2018. Na základě předem daných kritérií bylo nominováno do čtyř regionálních týmů celkem 62 hráčů, které čeká v následující sezóně společná příprava a zdokonalování činností důležitých pro vývoj mladých golfistů...

Těšte se na rok 2019 a pravidlové změny!
Těšte se na rok 2019 a pravidlové změny!

05.10.2017 | Už jste přemýšleli, co nového je kolem pravidlových úprav, ke kterým má dojít od roku 2019? Připomeňme si některé z nich, jak je popsal ve svých poznámkách v aktuálním vydání magazínu Golf Digest (10/2017) pravidlový expert Aleš Libecajt.

Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...
Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...

01.10.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale víkendový President Goldscheider Trophy zakončil program soutěžních akcí České golfové federace pro letošní rok. Přemýšlíte už nyní, co vás čeká v příštím roce? Tak už pomalu můžete plánovat, neboť první přípravná verze kalendáře 2018 je již k dispozici.

Evropský týden sportu jde do finiše, kam vezmete ...
Evropský týden sportu jde do finiše, kam vezmete ...

27.09.2017 | Evropský týden sportu je právě v polovině, ale výčet připravených akcí pro golfové začátečníky na českých hřištích není ještě zdaleka vyčerpán. Státní svátek i následující dny jsou pro sportování naprosto ideální. Vezměte kamarády na golf.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP