Česká golfová federace

Aktuality

O třech vítězích Masters NGTM rozhodovaly až rozehrávky

O třech vítězích Masters NGTM rozhodovaly až rozehrávky

Jonáš Mencl, Neděle 24. září 2017

Dramatické finále posledního dílu TeeTime Národní Golfové Tour pod záštitou předsedy ČOV v letošní sezóně přineslo tři rozehrávky o titul. Posledními šampiony tour se v těžkých podmínkách na Ypsilonce stali Tobias Munk, Denisa Vodičková, Chris Boháč, Kateřina Petrovová, Adam Balatka a Agáta Vahalová

Start finálového kola byl ráno odložen o hodinu kvůli mlze, pak už ale mohly naplno propuknout boje o posledních šest titulů Národní Golfové Tour mládeže. Na severu Čech hráli naprosto shodná kola v kategorii mladších žáků Tobias Munk a Jakub Janda. Šťastnější byl nakonec Munk, který na první jamce play-off svého soupeře udolal. V mladších žákyních nebylo o vítězce pochyb. Denisa Vodičková si vítězství pohlídala s přehledem. 

Nejdéle trvalo play-off starších žáků. O svém triumfu rozhodl Chris Boháč nad Filipem Jakubčíkem až na třetí jamce rozehrávky. Naopak ve starších žákyních se žádné extra jamky nehrály, Kateřina Petrovová prvenství uhájila o pět ran.

Nejlepší kolo dne si připsal kadet Adam Balatka a kadetka Melánie Vendelbergerová. Balatka ve své kategorii vyhrál, když o jedinou ránu porazil Kryštofa Růčku. Vendelbergerové dnešní výkon na vítězství nestačil, v play-off podlehla Agátě Vahalové.

Nápor vody před turnajem, ale i v jeho průběhu hřiště ustálo, což si těšilo i ředitele soutěže Jana Šonku. „Velké dík patří resortu za perfektně připravené hřiště i fungující recepci. Přestože počasí hru komplikovalo, hráči byli s hřištěm spokojení,“ řekl na závěr.

Celkoví vítězové tour budou vyhlášení na slavnostním večeru českého golfu v listopadu. 

Konečné výsledky

Žebříčky NGTM 

Všeobecné propozice NGTM

Zpravodajství před turnajem

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 24. září 2017
Všechny články autora

Související články

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour
Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour

08.11.2017 | Znovu se ohlédneme za ukončenými sériemi České golfové federace z pohledu vybraných statistik. Ve druhém díle jsme se zaměřili na kategorii seniorů. Ti odehráli stejně jako midi letos pět turnajů v nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Q-school European Tour pokračuje.
Q-school European Tour pokračuje.

02.11.2017 | Kvalifikační škola o nejlepší mužskou evropskou sérii pokračuje druhým dílem. A budou u toho i dva hráči Czech Golf Teamu – Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Od zítřka se z nich ale stanou přímí soupeři. Oba budou totiž usilovat o postup na stejném hřišti.

Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?
Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?

27.10.2017 | Ještě jednou se ohlédneme za skončenými seriály České golfové federace. Tentokrát z pohledu vybraných statistik. V prvním díle jsme se zaměřili na kategorii midů, kteří odehráli pět turnajů v letos nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...
Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...

24.10.2017 | Napodobit krajanky Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou, které postoupily do závěrečné fáze Q-school o LPGA, se pokusí v druhé fázi kvalifikační školy o European Tour členové Czech Golf Teamu Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP