Česká golfová federace

Aktuality

Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičková, Tichý a Slovák Zušťák

Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičková, Tichý a Slovák Zušťák

Petr Halaburda, Sobota 18. července 2020

Tři ze čtyř titulů z Mezinárodního mistrovství ČR zůstaly doma. Zlatou medaili získali na Dýšině suverénní Sára Kousková (juniorky), Denisa Vodičková (dorostenky) a Václav Tichý (dorostenci). Mezi juniory kraloval Slovák Lukáš Zušťák, nejlepším z Čechů byl překvapivě stříbrný Vlastimil Miler.

Sára Kousková (Prague City GC) způsobem start-cíl potvrdila roli velké favoritky a také současnou formu, kterou už prokázala na stejném hřišti před dvěma týdny, kdy zde vyhrála druhý turnaj Raiffeisenbank CGAT - v tom první v Beřovicích prohrála až v play-off. Tentokrát dominovala s konečným výsledkem -4 (71+70+71), druhá Němka Monika Hartl byla zpět o devět ran, třetí Patricie Macková dokonce o patnáct úderů.

„Stejně jako před dvěma týdny byla důležitá trpělivost a právě předchozí turnaj mi hodně pomohl z hlediska course managementu i herní pohody,“ řekla Kousková, která netuší, kdy se vrátí do USA, kde působí v univerzitním týmu v Texasu. „Stále čekáme na informace, jak to bude s podzimní sezónou v Americe. Pokud se hrát nebude, zůstanu doma a budu studovat online,“ svěřila se nejlepší česká hráčka na světovém amatérském žebříčku.

Letní semestr v USA řeší aktuálně také překvapivě druhý muž juniorské kategorie a nejlepší z českých hráčů Vlastimil Miler. Ten se nečekaně vklínil na medailové pozice poté, co selhali Ryan Stojkov a Tomáš Zapletal, kteří byli po druhém kole ve spoluvedení. Z titulu se tak raduje po skvělém dnešním kole slovenský golfista Lukáš Zušťák (72+76+69).

Chtěl jsem udržet vyrovnané výkony a čekat na případný útok, pokud by někdo z flightu za námi pokazil kolo. Nakonec z toho je výsledek nad očekávání,“ radoval se hráč domácího Greensgate Golf Clubu. Pro něj to bylo podle všeho letošní loučení s českými turnaji, protože nastupuje do prvního ročníku univerzity v americkém městě Plainview. „Kouč mě informoval, že bych měl dorazit ideálně do 29. července, takže se chystám na cestu,“ vysvětlil plány na další dny nejlepší český junior v soutěži.

Také mezi dorostenci poslední kolo pořádně zamíchalo pořadí. Dosud vedoucí Hynek Groh se propadl pod stupně vítězů, naopak na dvě medaile dosáhli mladíci domácího klubu. Titul bere s celkovým výsledkem -4 (72+72+68) Václav Tichý z Hodkoviček, druhý skončil se ztrátou tří ran místní Jakub Janda před Filipem Rážou (Even par).

Letošní skvělou formu potvrdila cestou za titulem mezi dorostenkami Denisa Vodičková (Beskydský GK) s celkovým skóre +1 (70+74+73), o dvě rány zpět zaostaly druhá Barbora Bujáková (+3) a kvůli horšímu závěrečnému kolu na stejném výsledku třetí Tatiana Boháčová.

Naprosto spokojen s průběhem šampionátu byl ředitel turnaje Adam Kratochvíl. "Každým dnem se zlepšovalo počasí a také hra celého pole byla vesměs rychlá. Dnes docházela většina flightů dokonce dvacet minut před stanoveným časem," pochválil startující za tempo.

Konečné výsledky

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 18. července 2020
Všechny články autora

Související články

Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...
Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...

17.07.2020 | Druhým den pokračovalo Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které se hraje v Dýšině u Plzně. Pouze mezi juniorkami je zřejmý favorit na titul před finálovým kolem – Sára Kousková má před sobotním finále náskok pěti ran. V dalších třech kategoriích se strhne o vítězství pořádná bitva.

Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...
Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...

16.07.2020 | Osm výsledků pod par hřiště přineslo úvodní kolo Mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které dnes odstartovalo na hřišti Golf Resortu Greensgate v Dýšině u Plzně. Ani jeden z golfistů a golfistek se nedostal pod 70 ran. Daleko od předních pozic zůstává řada spolufavoritů.

Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...
Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...

10.08.2020 | Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...
Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...

28.07.2020 | Výsledky Regionální kvalifikace v soutěžích družstev chlapců a dívek do 18 let v Západu ČR na Zbraslavi se po rozhodnutí Technického úseku STK ČGF změnily. Důvodem je, že Albatross GC Praha do obou dorosteneckých týmových soutěží postavil více hostujících hráčů a hráček, než povoluje Hrací řád ČGF.

Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé ...
Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé ...

21.07.2020 | Výtečné individuální výsledky, až na výjimky postupy favoritů a také hole-in-one Kateřiny Šmolíkové na Cihelnách přinesly dnešní regionální kvalifikace národních šampionátů družstev do 14 let (smíšené týmy) a 18 let (samostatně chlapci a dívky).

Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...
Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...

15.07.2020 | Třídenní boje čekají od čtvrtka do soboty na 156 hráčů a hráček, kteří se probojovali do startovní listiny Mezinárodního mistrovství ČR dorostenců a juniorů. Hrát se bude v Greensgate Golf Resortu v Dýšině u Plzně, nechybí naprostá většina domácích favoritů a dorazila také řada ambiciózních cizinců.

Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...
Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...

25.06.2020 | 151 hráčů a hráček v šesti kategoriích bylo přijato na Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, které odstartuje v pátek v Golf Resortu Austerlitz. První letošní šampionát představí to nejlepší z budoucnosti českého golfu ve věkových kategoriích od sedmi do 16 let.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP