Česká golfová federace

Aktuality

Přihlášení do šampionátů otevřeno. Skvělá konkurence už i na 1. RB CGAT

Přihlášení do šampionátů otevřeno. Skvělá konkurence už i na 1. RB CGAT

Petr Halaburda, Čtvrtek 4. června 2020

Také omezená možnost startů na zahraničních turnajích pomůže nabitým startovním listinám mezinárodních šampionátů ČR, na které je možno se přihlásit již nyní. Skvělá konkurence se však sejde už na prvním turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour za dva týdny v Beřovicích.

Letní termíny mezinárodních šampionátů na rány - na rozdíl od MM ČR ve hře na jamky - se kvůli epidemickým opatřením nemusely měnit. Golfisté se na všechna mistrovství mohou přihlásit na stránkách turnajů:

Letošní termínově omezená sezóna slibuje ale pořádně výkonnostně zaplněné pole i na dalších vrcholných domácích akcích. Ukazuje to například aktuální stav přihlášek na vstupní turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, který se bude hrát od 19. do 21. června v Beřovicích. Tam bude přijato 150 hráčů (99 mužů + 51 žen).

Již dnes je však přihlášeno 178 účastníků a podle očekávání nechybí kompletní česká amatérská špička. Dá se tak očekávat, že turnaj bude mít obsazení na úrovni obvyklé během národního šampionátu a také vysoký rating pro světový žebříček WAGR. Ostatně téměř polovina nyní přihlášených má plusový handicap (37 hráčů +36 hráček).

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 4. června 2020
Všechny články autora

Související články

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Květnový program Kalendáře ČGF: odklady i zrušené ...
Květnový program Kalendáře ČGF: odklady i zrušené ...

15.04.2020 | Technický úsek STK České golfové federace na svém dnešním jednání rozhodl o osudu květnových akcí z kalendáře ČGF. Odloženo na pozdější termín bylo například Mezinárodní MČR na jamky, zrušen byl mimo jiné turnaj 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

V neděli budeme znát nejlepší české golfisty, ...
V neděli budeme znát nejlepší české golfisty, ...

13.12.2019 | Čtyřiadvacátý ročník Večera českého golfu se uskuteční v neděli 15. prosince poprvé ve Slovanském domě v Praze. Na něm se dozvíme jména nejlepších českých golfistů, ceny převezmou vítězové domácích sérií. ...

Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...
Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...

29.10.2020 | Ani letošní složitý rok nezastavil rozvoj projektu ČGF Se školou na golf. Školy jsou kvůli epidemii koronaviru pro žáky sice uzavřeny s malou přestávkou již od poloviny března, přesto kluby našly způsob, jak navázat na svoji činnost z minulých let a přivést ke golfu další děti.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP